Michalovce

Liga výnimočných 2018 Aktuality, Svet Zdravia, Liga výnimočných, Michalovce 24.01.2019
Infektológiu michalovskej nemocnice ocenili za prácu počas epidémie osýpok

Infektologické oddelenie michalovskej nemocnice sa stalo najlepším oddelením spomedzi nemocníc siete Svet zdravia za rok 2018. Spoločnosť ho koncom minulého roka ocenila počas svojho podujatia Liga výnimočných, ktoré sa vlani konalo už štvrtýkrát. Titul najlepšie oddelenie personál získal za svoju prácu počas epidémie osýpok v michalovskom okrese.

Moja pôrodnica nemocnica Svet zdravia Michalovce Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce 11.01.2019
V michalovskej nemocnici vlani prekročili hranicu 1000 pôrodov

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa počas minulého roka narodilo 1048 detí a nemocnica tak prekročila tisícovú hranicu pôrodov. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 13 mamičkám sa narodili dvojičky.

V michalovskej nemocnici začali uskutočňovať endosonografickú biopsiu pankreasu Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce 11.01.2019
V michalovskej nemocnici začali uskutočňovať endosonografickú biopsiu pankreasu

V Nemocnici novej generácie Svet zdravia Michalovce lekársky tím minulý týždeň endosonograficky uskutočnil prvú cielenú tenkoihlovú aspiračnú biopsiu nádoru v pankrease. Ide o výkon, ktorý je na Slovensku zriedkavý a vyžaduje si špičkové technické vybavenie i zdravotnícky tím. Biopsiu úspešne podstúpil len 13-ročný chlapec, ktorý za vyšetrením s rodičmi cestoval z Levíc.

Odoberajte novinky e-mailom