Michalovce

Bonding novorodenca s matkou a otcom Aktuality, Michalovce 25.07.2022
Bonding otca a dieťaťa

Novorodenec má tesne po pôrode neobyčajný behaviorálny potenciál, ktorý mu umožňuje vidieť, počuť a dokonca sa pohybovať do rytmu slov vyslovených matkou, takže je biologicky pripravené nadviazať vzťah s matkou. Matky, ktorým bol dopriaty okamžitý kontakt s dieťaťom po pôrode majú tendenciu dlhšie sa starať o svoje dieťa, sú tolerantnejšie, dokážu zvládať stres spojený s materstvom lepšie ako tie, ktorým prvotný kontakt nebol umožnený. Prvé minúty a hodiny rodičov s dieťaťom budujú silné citové väzby, sú najintímnejším zážitkom a nikto by nemal matku, otca a ich deti pripraviť o možnosť väzby po pôrode inými slovami nalepenie sa.

Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce 07.06.2022
Cestovanie za operáciou

Prečítajte si rozhovor s pacientkou Zuzanou z poľského mesta Siemianowice Śląskie, v ktorom opisuje, prečo sa rozhodla cestovať a podstúpiť operáciu v michalovskej nemocnici.

Aktuality, Michalovce 18.05.2022
Máj v znamení sestier

12. máj patrí už ako každý rok sestrám a pôrodným asistentkám. V tento významný deň sme si pripomenuli Medzinárodný deň sestier.

Aktuality, Michalovce 06.05.2022
Michalovská nemocnica ako prvá na Slovensku rozširuje odbery krvi o odbery krvnej plazmy!

Napriek tomu, že pacientov, ktorí sú odkázaní na lieky z krvnej plazmy je na Slovensku značné množstvo, doteraz u nás neexistovalo žiadne také darcovské centrum, ktoré by plazmu odoberalo aferetickým odberom (plazmaferézou). Plazma sa doteraz na Slovensku získavala len z klasických odberov krvi, čo v porovnaní s plazmaferézou znamenalo získanie nižšieho množstva plazmy, a to nezaručovalo jej dostatočný objem pre účel spracovania na výrobu liekov. Nemocnica Svet zdravia Michalovce otvorila na Slovensku prvé plazma centrum, čo pomôže zvýšiť sebestačnosť našej krajiny vo vývoze krvnej plazmy. Vďaka tomu bude možné pre pacientov zabezpečiť dostupnosť a dostatočné množstvo potrebných liekov. Očakáva sa, že vďaka legislatívnej zmene v dohľadnej dobe pribudne viacero plazma centier v rámci celého Slovenska.

Aktuality, Michalovce 08.04.2022
Veľká noc v michalovskej pôrodnici

Pre mamičky a našich najmenších pacientov nachystala laktačná poradkyňa Nemocnice Svet zdravia Michalovce Ivana Denhardtová spolu so zdravotníkmi oddelenia prekvapenie v podobe veľkonočného fotenia.

Aktuality, Michalovce 05.04.2022
Podpora pre najmenších pacientov

Nadácia Bel Foundation dala zelenú grantu do michalovskej nemocnice! Sme veľmi radi, že tím z Bel Michalovce bol úspešný a patrí medzi 9 víťazných grantov na rok 2021. Víťazný projekt, ktorí v spolupráci s primárkou oddelenia MUDr. Danou Jurečkovou pripravili má názov „PODPORA DOJČENIA FYZIOLOGICKÝCH A PATOLOGICKÝCH NOVORODENCOV“.

Aktuality, Michalovce 06.12.2021
Mikuláš na pediatrickom oddelení v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce pripravili zdravotníci pre našich malých pacientov a ich mamičky malé prekvapenie.

Aktuality, Michalovce 06.12.2021
Mikuláš na novorodeneckom oddelení v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce pripravili zdravotníci pre našich najmenších pacientov a ich mamičky pekného Mikuláša.

Aktuality, Michalovce 03.12.2021
Ponožkový Mikuláš

Takmer 300 párov ponožiek vyzbierali obyvatelia Veľkých Kapušian počas októbrovej kampane Ponožkový október, ktorej zmyslom je darovať pocit tepla a komfortu ľuďom na ulici, aj ľuďom v núdzi.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)