Medissimo

Aktuality, Procare, Medissimo 11.05.2018
V Bratislave otvorili špičkové centrum pre mozgové príhody a infarkty srdca

Špičkoví odborníci a najmodernejšie technológie. Na pôde bratislavskej nemocnice ProCare Medissimo dnes slávnostne otvorili nové Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE). Liečiť bude pacientov s cievnou mozgovou príhodou a infarktom myokardu. Hlavne na tieto ochorenia na Slovensku každých 45 minút zbytočne zomrie jeden človek. Mnohí najmä preto, že sa na liečbu nedostanú včas. Tzv. stroke a kardiovaskulárne centrá totiž u nás chýbajú.

Procare, Rady lekárov, Vlog, Medissimo 17.04.2018
Máte bolesti v päte? Môžno vás trápi pätová ostroha.

Bolesť je varovným signálom, že niečo nie je v poriadku. Neznamená to však, že niečo robíte zle.

Blog, Procare, Rady lekárov, Medissimo 16.04.2018
Bolí vás pri behu koleno?

Pod termín „Bežecké koleno“ sa pritom radí viacero stavov. Môže ísť o viacero syndrómov ako napríklad Iliotibial Band Syndrome (ITBS) či Femoropatelárny syndróm (FP sy).

Blog, Procare, Rady lekárov, Medissimo 11.04.2018
Môže zlý životný štýl ovplyvniť naše zdravie?

Na Slovensku sú kardiovaskulárne ochorenia príčinou viac ako 50% úmrtí. Neovplyvniteľné rizikové faktory sú vek, mužské pohlavie a dedičnosť. Ovplyvniteľné rizikové faktory sú fajčenie, obezita, cukrovka, hypercholesterolémia, vysoký tlak, nedostatočná fyzická aktivita.

Blog, Procare, Rady lekárov, Medissimo 05.04.2018
Viete, ktoré moderné choroby najviac ohrozujú naše zdravie?

Moderné choroby ľudstva, alebo aj civilizačné choroby, sa v posledných rokoch veľmi rozšírili v celej populácii. Dokonca sa dostali na prvé miesta v chorobnosti a úmrtnosti.

Aktuality, Procare, Medissimo 03.04.2018
V Medissime začali operovať zúženú mozgovú tepnu unikátnou metódou

Operovať zúženú mozgovú tepnu, ktorá patrí medzi najčastejšie príčiny cievnej mozgovej príhody, začali v bratislavskej nemocnici ProCare Medissimo unikátnou metódou. Nemocnica totiž využíva najmodernejšiu zdravotnícku pomôcku zo Spojených štátov, ktorá výrazne zvyšuje bezpečnosť pacienta a riziko výkonu sa tak približuje k nule. Tím MUDr. Ivana Vuleva spoločnosti Cinre začal operovať novou metódou ako prvý na Slovensku a zákrok už úspešne podstúpili prví pacienti. Zdravotnícka pomôcka je novinkou aj v Európe.

Krása, šport a relax, Procare, Rady lekárov, Vlog, Medissimo 22.03.2018
Bolí vás z behu chrbát?

Najbežnejším typom bolesti súvisiacej s behom je bolesť v dolnej časti chrbta. Táto bolesť vzniká preťažovaním vzpriamovačov chrbta a povrchových svalov v krížovo driekovej oblasti.

Aktuality, Blog, Betliarska, Medissimo 02.11.2017
Prejsť do Dôvery sa teraz oplatí ešte viac

Nadštandardné služby od zdravotnej poisťovne Dôvera vám uľahčia život a pomôžu ušetriť čas alebo peniaze. Výhody poistenia môžete naplno využívať aj v sieti našich polikliník.

Aktuality, Blog, Procare, Medissimo, Trnavské Mýto, Všeobecné 10.08.2017
ProCare je v Bratislave okamžite pripravený pomôcť štátnym nemocniciam s CT vyšetreniami

Na základe medializovaných informácií o problémoch bratislavských štátnych nemocníc s nefunkčnými počítačovými tomografmi (CT) je sieť polikliník ProCare pripravená so svojimi voľnými kapacitami pacientom maximálne vyjsť v ústrety.

Odoberajte novinky e-mailom