Krajší deň Svidník

Aktuality, Koronavirus, Krajší deň Svidník, Svidník 30.04.2020
Dobrovoľníkov Krajšieho dňa nezastavil ani koronavírus: Pacientom svidníckej nemocnice volajú a posielajú pohľadnice

Počas bežnej prevádzky nemocnice by pacientom prečítali noviny, vypočuli si ich trápenia či sa s deťmi zahrali spoločenské hry. Pandémia koronavírusu ale zakázala návštevy a aj dobrovoľníci centra Krajší deň, ktoré funguje vo svidníckej nemocnici, tak nemohli za pacientmi viac prísť. Aby im spríjemnili hospitalizáciu, vymysleli to inak. S pacientmi sa spájajú cez videohovor a do nemocnice im posielajú pohľadnice.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 14.02.2020
Ďakujeme, že sa rozdávate pre druhých

Sloganom 25. ročníka Valentínskej kvapky krvi je „Láska lieči“. Hematologicko– transfúziologické oddelenie nemocnice Svetu zdravia vo Svidníku sa každoročne zapája v spolupráci so Slovenským červeným krížom vo Svidníku aj do tejto celoslovenskej kampane.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 13.02.2020
Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

Príďte darovať to najcennejšie, pomôžte zachrániť život.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 15.01.2020
Betlehémske svetlo v nemocnici vo Svidníku nechýbalo ani tieto Vianoce

Pred rokom to bol nápad, teraz sa z toho pomaly stáva tradícia. Dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň vo Svidníku už druhý krát priniesli do nemocnice Betlehémske svetlo.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 23.12.2019
Vianočný punč pre všetkých pacientov a zamestnancov nemocnice Svidník

Vianočný čas, čas obdarovania sa, stretávania sa rodín v čarokrásnom rodinnom kruhu. Žiaľ sú aj takí, ktorým to tento rok nebude zo zdravotných či pracovných dôvodov dopriate.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 22.12.2019
Dobrovoľníčky z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň organizovali zbierku hračiek

K dobrovoľníkom Dobrovoľníckeho centra Krajší deň nemocnice Svetu zdravia Svidník patria aj študentky Strednej priemyselnej školy. Do projektu Krajší deň sa zapojili hneď po jeho spustení a od toho času venujú zo svojho času pár hodín v týždni pacientom na detskom, doliečovacom alebo geriatrickom oddelení. Dôkazom toho, že dobrovoľníctvo v nemocnici im je blízke, bola ich angažovanosť pri zbierke hračiek na spomínanej škole.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 18.12.2019
V Prešove ocenili TOP dobrovoľníkov – v pomyselnej kronike ocenených má zastúpenie aj Dobrovoľnícke centrum Krajší deň vo Svidníku

Už 18.krát boli verejnosti predstavené „necelebrity“ Prešovského kraja v oblasti dobrovoľníctva. Dňa 10.12.2019 odovzdalo Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. ocenenie Krajské srdce na dlani za rok 2019 ôsmym nominovaným z celkového počtu dvadsaťpäť nominácií. Medzi ocenených patria aj Natália Potomová a Martin Konár, ktorí sú dobrovoľníkmi v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

Aktuality, Krajší deň Svidník 18.11.2019
Dni aktívneho dobrovoľníctva v nemocnici vo Svidníku priniesli nové nápady na pediatrické oddelenie

Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník, a.s. a jej Dobrovoľnícke centrum Krajší deň sa zapojili aj tento rok do Dní aktívneho dobrovoľníctva v Prešovskom kraji, ktoré boli súčasťou národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva.

Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník 23.09.2019
V nemocnici vo Svidníku máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú

V termíne 16. -  22. septembra 2019 vo všetkých krajoch Slovenska prebiehal Týždeň dobrovoľníctva. Nemocnica Svetu Zdravia vo Svidníku a Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v spolupráci s Prešovským dobrovoľníckym centrom, o.z. už druhý krát reagovali na túto celonárodnú kampaň a pripravili zaujímave dobrovoľnícke aktivity. Príležitosť zapojiť sa mala široká verejnosť mesta Svidník i okolia.

Odoberajte novinky e-mailom