Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
 

Jednodňová očná zdravotná starostlivosť Trebišov

Krajší pohľad na svet
Pracovisko je zamerané na poskytovanie odbornej liečebno-preventívnej oftalmologickej starostlivosti pre pacientov s poruchami zraku. Odborná očná starostlivosť je poskytovaná na troch odborných ambulanciách zameraných na metabolické ochorenia oka, glaukóm, kataraktu a refrakčné ochorenia – výlučne formou jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

 
 

Benefity

 • TOP lekár 2019

  Odborný týždenník Zdravotnícke noviny už po piatykrát vyhlásil anketu TOP lekár na Slovensku vo viacerých kategóriách.
  MUDr. MÁRIA HURČÍKOVÁ, primárka očnej JZS, hlavná lekárka siete ProCare a Svet zdravia pre oftalmológiu Nemocnica Svet zdravia Trebišov, získala ocenenie TOP lekár 2019 v odbore oftalmológia

  Viac...
 • Jednodňová zdravotná starostlivosť

  Starostlivosť je poskytovaná formou jednodňovej zdravotnej starostlivosti, poskytujúcej široké spektrum operačných mikrochirurgických výkonov.

  Viac...
 • Špecializovaná ambulantná starostlivosť

  Vyšetrenia sú realizované na 3 vysokošpecializovaných ambulanciách, ktoré ponúkajú možnosť širokej škály diagnostických a terapeutických metód.

  Viac...
 • Moderné prístrojové vybavenie

  Pracovisko disponuje širokou škálou moderných oftalmologických prístrojov.

  Viac...
 • Lekár na telefón

  Lekár na telefóne je k dispozícii každý pracovný deň, cez víkendy aj počas sviatkov.

  Viac...
 • Objednávanie pacientov na recepcii

  Pacienti majú možnosť objednať sa na zákrok na presný dátum a čas telefonicky aj osobne.

  Viac...
 • Ústavná pohotovostná služba 24/7

  Pohotovostnú službu poskytujeme v 24-hodinovom režime, 7 dní v týždni.

  Viac...
 • Sivý zákal – katarakta

  JZS – očná sa špecializuje najmä na operačné riešenia katarakty (sivý zákal), ktoré tvoria 90% operačných výkonov.

  Viac...
 • Všeobecné informácie pre pacienta pred a po operácii

  Účinnosť zákroku a rýchlosť návratu k normálnemu videniu závisí od dodržania niekoľkých odporúčaní.

  Viac...

Najmodernejšia operačná prístrojová technika

Operácia katarakty (sivého zákalu) je najčastejším a najúspešnejším operačným výkonom na ľudskom tele. Predpokladom úspešného zákroku je excelentný výkon očného chirurga vykonaný pomocou najmodernejšieho prístrojového vybavenia – operačného mikroskopu a fakoemulzifikátora.

Očný mikroskop Luxor Revalia zlepšuje vizualizáciu s personalizovaným osvetlením a dáva pocit bezpečia počas celého operačného zákroku. Prístroj ponúka 6x väčší, stabilnejší červený reflex očného pozadia a vylepšenú hĺbku ostrosti, čím je obraz detailnejší a operačný zákrok bezpečnejší.

Operačný systém Centurion zas umožňuje plynulú, ľahko uskutočniteľnú a efektívnu fakoemulzifikáciu (odsatie hmôt sivého zákalu) s optimálnou bezpečnosťou a komfortom pre pacienta, ako aj operatéra.

Pracovisko očnej JZS Trebišov pracuje s najmodernejšou operačnou prístrojovou technikou dlhodobo, toho času od novembra 2022 bola na operačný sál zakúpená inovovaná, najnovšia verzia oboch operačných prístrojov.

Služby

 • Liečebné možnosti/výkony

  Mikrochirurgická liečba zahŕňa široké spektrum operačných výkonov na prednom segmente oka, ošetrenie úrazov predného segmentu oka, intravitreálne podávanie liekov.

  Viac...
 • Sivý zákal - Katarakta

  Príznakom je hmlisté videnie, ktoré nevylepšia ani okuliare, slabšie vnímanie farieb, niekedy pocit dvojitého videnia. Jediná účinná metóda liečby katarakty je operácia.

  Viac...
 • Všeobecné informácie pred a po operačnom výkone

  Účinnosť zákroku a rýchlosť návratu k normálnemu videniu závisí od dodržiavania odporúčaní.

  Viac...
 • I. očná ambulancia pre metabolické a cievne ochorenia oka

  Poskytuje komplexnú diagnostiku pre pacientov s cievnymi a metabolickými chorobami oka.

  Viac...
 • II. očná ambulancia glaukómová, konziliárna

  Glaukómová ambulancia sa zaoberá diagnostikou a liečbou glaukómu.

  Viac...
 • III. očná ambulancia pre kataraktovú a refrakčnú chirurgiu oka

  Ambulancia poskytuje komplexné vyšetrenie pre pacientov odoslaných na operáciu sivého zákalu a pacientov so záujmom o refrakčnú operáciu oka.

  Viac...

NÁŠ TÍM ŠPECIALISTOV

 • MUDr. Mária Hurčíková, primárka

  Po ukončení štúdia na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach v roku 1982 nastúpila na očnéoddelenie NsP Trebišov ako sekundárny lekár.

  Viac...
 • Mgr. Jana Barilová

  Po ukončení Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach v roku 1987 nastúpila na Oddelenie centrálnych operačných sál v NsP Trebišov.

  Viac...
 • MUDr. Michaela Pilárová

  Na oddelenie nastúpila ako sekundárny lekár v roku 2007 po ukončení štúdia na Lekárskej fakulte v Košiciach. V roku 2013 získala atestáciu v odbore oftalmológia.

  Viac...
 • MUDr. Mária Piecková

  Na oftalmologickom oddelení pôsobí ako lekárka od roku 2009. Štúdium Lekárskej fakulty Karlovej univerzity v Prahe ukončila v roku 2008 a následne strávila rok na pracovnom lekárstve v Košiciach.

  Viac...
 • MUDr. Jana Muchová

  V trebišovskej nemocnici pracuje od augusta 2005, kedy ukončila štúdium na Lekárskej fakulte v Košiciach. V roku 2010 vykonala atestáciu v odbore oftalmológia.

  Viac...
 • MUDr. Simona Tutko

  Absolvovala Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 2017. Od júla 2017 pracuje ako sekundárna lekárka JZS-Očná.

  Viac...
 • MUDr. Anna Knežníková

 • MUDr. Kristína Brdiarová

 • MUDr. Ivana Kováčová

Personálne obsadenie

MUDr. Ján Marcus Šepeľa Lekár Očné oddelenie - Jednodňová zdravotná starostlivosť - očná (JZS), Nemocnica Trebišov

Tetyana Savko Lekár Očné oddelenie - Jednodňová zdravotná starostlivosť - očná (JZS), Nemocnica Trebišov

Poďakovania

 • „Týmto by som sa chcela poďakovať Nemocnici s poliklinikou Trebišov JZS Oftalmológia Lôžková časť.

  Dňa 28.2.2023 bol môj maloletý syn Jason Lakatoš hospitalizovaný na oddelení Oftalmológie z dôvodu poranenia spojovky a abrázie rohovky.

  Týmto by som sa chcela veľmi poďakovať MUDr. Hurčíková – primárka oddelenia oftalmológie a MUDr. Pilárová – ošetrujúca lekárka. Chcem im poďakovať za ich profesionálny prístup, milý prístup k môjmu maloletému synovi a expresné zvládnutie situácie. veľmi im ďakujem za to, že sa k synovi, ale aj k nám správali s úctou, všetko vysvetlili.

  Tým, že sme Rómovia sa dosť často stretávame s nepochopením a zlým zaobchádzaním. Ale v tejto nemocnici sme sa stretli s vrúcnym zaobchádzaním, milým prístupom a empatiou. Maloletý syn sa v nemocnici nebál, lekárky s ním zaobchádzali na vysokej úrovni. Právom tomuto oddeleniu patrí titul Najlepšie oftalmologické oddelenie na Slovensku.“

  Klaudia Lakatošová

 • Som učiteľka a slabšie som už videla pri oprave písomiek. Aj pri šoférovaní som stratila cit pre vzdialenosť, nevedela som poriadne zaostriť zrak. Tieto signály mi hovorili, že to musím riešiť. V Trebišove je výborné očné, tak som neváhala a neľutujem operačný zákrok. Okamžite sa mi zdal svet farebnejší. Zmenu som pocítila okamžite po operácii. Netreba sa toho báť a človeku sa zmení život k lepšiemu.
  Helena Oslovičová, 60 rokov, Trebišov

 • Mala som komplikovanejší problém s očami, ale vedela som, že v Trebišove mi to dobre urobia. Pani primárka je skvelá odborníčka, tak som plne dôverovala jej rukám. Zoperovala mi obe oči a nemusím nosiť okuliare. Naďalej som pod kontrolou, premeriavame očný tlak a všetko je v poriadku. Zrazu vidím všetky maličkosti, aj malé smietky doma, ktoré mi doteraz neprekážali, všetko dokážem s výborným zrakom poupratovať.
  Marta Halapinová, 58 rokov, Plechotice, okr. Trebišov

 • Mal som už problém vidieť aj do diaľky aj nablízko. Otravovalo ma zakaždým striedať okuliare, strácal som ich navyše. A pridal sa k tomu ešte šedý zákal. Tak som sa rozhodol nechať si oči pooperovať a neľutujem. To oddelenie v Trebišove by sa malo premenovať na zázračné oddelenie. Stojí to za to. Teraz nemusím nosiť vôbec okuliare a je to paráda.
  Jozef Halapin, 63 rokov, Plechotice, okr. Trebišov

 • Dom dlhoročný pacient v Trebišove. Mám problémy s očným pozadím, problémy s očnými cievami, aj šedý zákal mi tu operovali, takže pravidelne sem chodím každý mesiac 50 km. Ale som veľmi spokojný. Celé oddelenie na čele s pani primárkou odvádza skvelú robotu pre pacientov. Prostredie oddelenia je na úrovni, čistota, sociálne zariadenie. Starostlivosť a prístup k pacientom je vynikajúci, odborná znalosť na vysokej úrovni. Som spokojný.
  Jozef Lukács, 63 rokov, Streda nad Bodrogom

 • Nosila som okuliare, stále pracujem, takže aj na čítanie, do diaľky. Ale vedela som, že existujú multifokálne šošovky, tak som šla na tento ozaj, že malý operačný zákrok. Mám to už tretí mesiac a som spokojná a odporúčam to každému.
  Alžbeta Dobošová, 70 rokov, Kráľovský Chlmec

 • Potrebovala som okuliare aj na čítanie aj na diaľku. Obťažovalo ma to, akonáhle som mala nosiť už aj do diaľky, zvažovala som odstránenie dioptrií operáciou. Zvažovala som Bratislavu, Košice, ale presvedčili ma známi, že v Trebišove sú dobrí lekári aj prístroje. A neľutujem. Som veľmi spokojná.
  Eva Schwarzbacherová, 57 rokov, Humenné

 • Mala som šedý zákal. Aj som spadla na schodoch, tak som nevidela. Ďakujem pani primárke za jej zlaté ruky, že hneď na druhý deň som videla prečítať. Zmenil sa mi život, dali mi šošovky a nemusím nosiť okuliare. Je tu výborný kolektív, veľmi pozitívne hodnotím Trebišov, všade je čisto a to sa mi páči.
  Marta Hlavatá, 70 rokov, Dlhé Klčovo, okres Vranov nad Topľou

 • Mal som celý život slabší zrak, od 17 rokov som nosil okuliare, pravidelne som chodil na kontroly. Na poslednej kontrole mi zistili šedý zákal a rozhodol som sa jednoznačne pre Trebišov. Aj starosta ma v tom utvrdil, že aj jeho tu operovali, tak som dal na jeho slová. Aj o nejakých športovcoch rozhodcoch som počul, že tu boli a zrazu čítajú bez okuliarov. Tak som zavolal na recepciu a o 2 týždne som už bol na konzultácii a zoperovala ma hneď potom pani primárka. Zrazu vidím ináč svet. Lepšie čítam, som ozaj vďačný a budem len odporúčať.
  Michal Parnica, 69 rokov, Udavské, okres Humenné

 • Môj otec bol operovaný v Trebišove ako 100-ročný a veľmi dobre to dopadlo. Aj sestrin manžel podstúpil operáciu – opäť bola spokojnosť. Tak som neváhal a došiel som sem aj ja s mojím problémom. Mal som všelijaké pocity, bola to moja prvá operácia. Ale už som videl ako cez mliečne sklo, ako v hmle. Nevidel som ani správu od lekára prečítať. Neprajem to nikomu. Dnes po operácii vidím farby, vidím ostro, akoby som sa opäť narodil.
  Emanuel Šmídl, 72 rokov, Sabinov

 • Potreboval som liečiť sivý zákal. Mal som ho aj na jednom, aj na druhom oku. V stredu som bol operovaný, vo štvrtok som bol už doma. Zapol som televízor a myslel som si, že sme kúpili nový. Krásne som videl. Nemám teraz žiadne problémy. Je to perfektné. Netreba to odťahovať, treba ísť hneď. Teraz aj ľutujem, že prečo som nešiel už pred pol rokom.
  Vladimír Jančanin, 61 rokov, Humenné

 • Mal som operované ľavé oko. Slabšie som videl, mal som veľké problémy na blízko aj do diaľky. Mal som operované ľavé oko. Teraz po operácii veľmi dobre vidím. Bol som spokojný v Trebišove s hospitalizáciou, strava veľmi dobrá, personál skvelý. Domov som šiel na druhý deň a hneď som pociťoval zmeny na oku.
  Ľubomír Hospodár, 51 rokov, Kaluža, okres Michalovce

 • Mal som problémy s očami, nevidel som do diaľky. Často cestujem, som podnikateľ a stále som zabúdal okuliare. Som bývalý učiteľ, športovec, hádzanár, zrak som potreboval, v zime hokej, no viaceré situácie ma už znervózňovali s okuliarmi. Chcel som teda vyskúšať radšej fungovanie bez okuliarov. Operovala ma pani primárka, postupne obe oči. Odvtedy mám iný život. Šiesty rok, čo to funguje, nemám žiadne problémy. Som veľmi rád, že to vyšlo. Veľká vďaka očnému pracovisku v Trebišove.
  Zoltán Fulop, 63 rokov, Kráľovský Chlmec

Praktické rady

Kontakty

JZS – očná (očné oddelenie)
Nemocnica s poliklinikou Trebišov, a.s.
Ul. SNP 1079/76, 075 01 Trebišov
6.poschodie budovy nemocnice (C pavilón)
E-mailová adresa: maria.hurcikova@svetzdravia.com
Telefonický kontakt:

Recepcia: 056/671 8500
Ambulancia I., II. : 056/671 8713
Ambulancia III.: 056/671 8714
Jednodňová chirurgia: 056/671 8712
ÚPS: 056/671 8715

Pohotovostná služba: ÚPS:
Pondelok – Piatok – od 16:00 hod – 19:30 hod
Sobota/Nedeľa/Sviatok: od 07:30 hod – 19:30 hod

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)
TOP lekár 2019