Aktuality, Galanta    08.11.2019

Jesenný Ústavný seminár v Galante

Dňa 29. 10. 2019 sa uskutočnil v galantskej nemocnici jesenný Ústavný seminár. Od 12.30 hod. prebiehala registrácia účastníkov a podujatie sa začalo 13.30 hod.

Jesenný Ústavný seminár 2019 v Galante

Opäť bolo pripravených mnoho pútavých tém, ktoré prilákali veľké množstvo ľudí. Počet registrovaných účastníkov presiahol 250 osôb.

Témou „Optimalizácia obehu septického pacienta s akútnou myokarditídou – kazuistika“ otvorila seminár MUDr. Dagmar Bodáková, MBA, primárka Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny.

Druhou témou bola „Dysfágia – screening prehĺtania“, ktorú predniesla Elen Ondreáková z Neurologického oddelenia. Tému pripravovala spolu s Bc. Rudolfom Chudým, pričom súčasťou bolo aj vlastné inštruktážne video, ktoré zožalo v auditóriu mimoriadny úspech.

Treťou témou bola „Perforovaná apendicitída, jednoduchá diagnóza?“, kazuistika od MUDr. Laury Laczkóovej z Chirurgického oddelenia, ktorá zaujala na prvý pohľad rutinnou diagnózou, tá však môže mať aj nesmierne závažný priebeh.

Mgr. Eva Gubišová z Urgentného príjmu si pripravila prednášku na tému „Priority v starostlivosti o inkontinentného pacienta“, ktorá bola poňatá netradične, no mimoriadne pútavo a zmysluplne.

Asi najviac očakávaným bodom programu boli prednášky vedúceho lekára Očnej jednodňovej zdravotnej starostlivosti MUDr. Ladislava Kardosa „Ako sa zbaviť okuliarov“ a „Pompeho choroba – skorý záchyt“ od MUDr. Ota Petríka, MPH, primára Neurologického oddelenia.

Na záver si nemocničný epidemiológ, Mgr. Oľga Jónásová pripravila prednášku na tému „Prevencia šírenia mimoriadne odolných patogénov v zdravotníckom zariadení“.

Po skončení poslednej prednášky sa diskutovalo k jednotlivým témam a potleskom sme zakončili úspešný priebeh tohto seminára.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2020

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 900 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa počas minulého roku uskutočnilo 925 pôrodov, čo je najvyšší počet pôrodov za posledných päť rokov. Najviac pôrodov bolo v mesiacoch marec, august a september. Chlapcov v dunajskostredskej pôrodnici prišlo na svet len o niečo viac ako dievčat a štyrom mamičkám sa narodili dvojičky.

Aktuality 24.01.2020

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo 1116 detí

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa vlani uskutočnilo 1105 pôrodov. Najviac ich bolo v mesiaci september, a to 115. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 22.01.2020

Vítanie Nového roka v Humennom

Je už peknou tradíciou, že s príchodom Nového roka sa zamestnanci Nemocnice Humenné stretávajú spoločne na Novoročnom večierku.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO