Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    12.12.2018

Jesenný kemp mladých internistov v Rožňave

Celkom jedenásť lekárov sa zišlo na druhom ročníku štvordňového Campu pre mladých internistov v rožňavskej nemocnici. Cieľom stretnutia je čo najviac rozšíriť odborné obzory lekárom v predatestačnej príprave a odovzdať im praktické skúsenosti, ktoré by v bežnej praxi získavali oveľa pomalšie.

Jesenný camp internistov v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

 

V programe sú zahrnuté napríklad workshopy ako praktická resuscitácia, echokardiografia či ultrasonografia. Zúčastnení sa okrem iného venujú aj antibiotickej rezistencii, pneumológii v praxi internistu, etike v medicíne i angiológii. Tohtoročný jesenný kemp je zameraný najmä na ultrasonografiu hrudníka, brucha a ciev v kontexte urgentnej medicíny, ktorú môžu využiť v rámci pracovísk ako urgentný príjem či interné oddelenie.

„Lekár dnes potrebuje byť tak trochu ekonóm, trochu právnik aj psychológ. Toto sa na vysokých školách neučí,“ hovorí hlavný lekár siete nemocníc Svet zdravia pre vnútorné lekárstvo Marek Pytliak.

„Celkom sa teším na právne veci – ako viesť dokumentáciu v zmysle zdravotných záznamov, čo sa stane, keď pochybíme, aké následky to má, prípadne, ako sa to rieši,“ povedala internistka Barbora Kolárová.

Lekári sa zároveň učili zvládnuť komunikáciu s pacientom, ako aj komunikáciu v kritických situáciách. Svet zdravia plánuje v budúcnosti organizovať podobné semináre aj v iných odboroch.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.06.2019

MDD v Humennom s dobrovoľníkmi Krajšieho dňa

Aktuality 14.06.2019

Deň detí v michalovskej nemocnici máme celý mesiac

Pekný sviatok ani tento rok našich najmenších pacientov neminul a aj vďaka príspevku firmy Luxurieshop sme pripravili milé prekvapenie. Rozhodli sme sa obdarovať detských pacientov nie len prvého júna, ale darčeky budú dostávať po celý mesiac.

Aktuality 14.06.2019

MDD v nemocnici v Rimavskej Sobote

Krásny slnečný deň plný hudby bol predzvesťou milej akcie. Druhý júnový týždeň sme v našej nemocnici oslávili deň detí.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO