Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.10.2018

Jesenná zamestnanecká brigáda v galatnskej nemocnici

Guľový blesk. Aj takto by sme mohli nazvať zamestnanecké brigády galantskej nemocnice, ktoré sú súčasťou sieťovej myšlienky, zameranej na starostlivosť o životné, ale aj pracovné prostredie.

 

Typická aktivita, akou je aj jesenná zamestnanecká brigáda, prebehla v uplynulom týždni, už po niekoľkýkrát, v galantskej nemocnici. Tradícia zamestnaneckých brigád má síce takmer vždy rovnakých fanúšikov z radov zamestnancov, no o to väčšia vďaka im patrí, za ich neutíchajúci záujem. Tú uplynulú podporilo takmer šesťdesiat zamestnancov. Zameraná bola najmä na čistenie vonkajšieho areálu nemocnice od viditeľného odpadu, cez odstraňovanie náletových drevín, až po prípravu kvetinových záhonov na nasledujúcu sezónu.

Za všetko hovorí zber samotného odpadu, kedy sa zamestnancom spoločnými silami za poldruha hodiny podarilo vyzbierať viac ako šesťdesiat odpadových vriec s objemom 120 litrov. Celkový objem odpadu tak presiahol 7 000 litrov, pričom zaplnil skoro celú korbu nákladného auta. Odmenou pre zamestnancov za rýchlu a efektívnu očistu areálu bola obľúbená regionálna špecialita, „cigánska“ v žemli s čerstvou zeleninovou oblohou, z dielne nemocničnej stravovacej prevádzky, pod vedením vedúceho kuchára. Všetkým zúčastneným a rovnako aj všetkým organizátorom preto patrí úprimná vďaka nielen za ich prácu, ale aj to, že im na ich pracovnom prostredí v prospech pacientov i seba skutočne záleží.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Virtuálna anatomická učebňa

Aktuality 13.02.2019

Školy môžu súťažiť o virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa môžu učiť študenti stredných zdravotníckych škôl v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizuje Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine, totiž môžu pre svoju školu získať zriadenie virtuálnej anatomickej učebne. Stačí, ak svoju školu zaregistrujú na www.ucebnavau.sk a natočia videoprezentáciu, čas majú do 10. marca.

Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Svet zdravia Svidník

Aktuality 13.02.2019

Láska ma veľa podôb

Výstižný výrok pre Valentínsku kvapku krvi. Táto  kampaň trvá tento rok od 14.02.2019 do 21.03.2019. Nemocnica Svet zdravia Svidník sa taktiež zapojila do tejto kampane a v každú pracovnú stredu na Hematologicko – transfúziologickom oddelení môžu darcovia krvi prísť pomôcť inému človeku v zdravotnej núdzi aj takouto formou.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO