Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.10.2018

Jesenná zamestnanecká brigáda v galatnskej nemocnici

Guľový blesk. Aj takto by sme mohli nazvať zamestnanecké brigády galantskej nemocnice, ktoré sú súčasťou sieťovej myšlienky, zameranej na starostlivosť o životné, ale aj pracovné prostredie.

 

Typická aktivita, akou je aj jesenná zamestnanecká brigáda, prebehla v uplynulom týždni, už po niekoľkýkrát, v galantskej nemocnici. Tradícia zamestnaneckých brigád má síce takmer vždy rovnakých fanúšikov z radov zamestnancov, no o to väčšia vďaka im patrí, za ich neutíchajúci záujem. Tú uplynulú podporilo takmer šesťdesiat zamestnancov. Zameraná bola najmä na čistenie vonkajšieho areálu nemocnice od viditeľného odpadu, cez odstraňovanie náletových drevín, až po prípravu kvetinových záhonov na nasledujúcu sezónu.

Za všetko hovorí zber samotného odpadu, kedy sa zamestnancom spoločnými silami za poldruha hodiny podarilo vyzbierať viac ako šesťdesiat odpadových vriec s objemom 120 litrov. Celkový objem odpadu tak presiahol 7 000 litrov, pričom zaplnil skoro celú korbu nákladného auta. Odmenou pre zamestnancov za rýchlu a efektívnu očistu areálu bola obľúbená regionálna špecialita, „cigánska“ v žemli s čerstvou zeleninovou oblohou, z dielne nemocničnej stravovacej prevádzky, pod vedením vedúceho kuchára. Všetkým zúčastneným a rovnako aj všetkým organizátorom preto patrí úprimná vďaka nielen za ich prácu, ale aj to, že im na ich pracovnom prostredí v prospech pacientov i seba skutočne záleží.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.12.2018

Pôrodnice Sveta zdravia sú pripravené na rodičky z okresov Svidníka a Stropkova

Dnes je posledný deň, kedy pôrodnícke oddelenie svidníckej nemocnice prijíma rodičky na plánované alebo akútne zákroky pred jeho definitívnym uzavretím, v pondelok 17. decembra 2018. Všetky rodičky sú pripravené prijať tri okolité gynekologicko-pôrodnícke oddelenia v Humennom, Vranove nad Topľou a v Michalovciach. Na plánované pôrody je pripravená bezplatná doprava, ktorú je možné objednať cez regionálne gynekologické ambulancie. V nemocnici budú zachované gynekologické výkony na úrovni jednodňovej chirurgie. Toto rozhodnutie nijakým spôsobom neovplyvňuje zamestnanosť nemocnice.

Jesenný camp internistov v Nemocnici Svet zdravia Rožňava

Aktuality 12.12.2018

Jesenný kemp mladých internistov v Rožňave

Celkom jedenásť lekárov sa zišlo na druhom ročníku štvordňového Campu pre mladých internistov v rožňavskej nemocnici. Cieľom stretnutia je čo najviac rozšíriť odborné obzory lekárom v predatestačnej príprave a odovzdať im praktické skúsenosti, ktoré by v bežnej praxi získavali oveľa pomalšie.

Neurologická ambulancia v nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom

Aktuality 10.12.2018

V žiarskej nemocnici liečia aj zriedkavé choroby

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa zaoberajú aj chorobami, ktoré sú zriedkavé. Tie postihujú menej ako jednu osobu z 2000 obyvateľov a ešte donedávna sa zväčša nedali ani liečiť. Na neurologickom pracovisku sa začali špecializovať na neuromuskulárne ochorenia, z ktorých veľká časť je vzácna a pracovisko sa tak stáva prirodzeným regionálnym centrom pre tieto diagnózy.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO