Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    09.10.2018

Jesenná zamestnanecká brigáda v galatnskej nemocnici

Guľový blesk. Aj takto by sme mohli nazvať zamestnanecké brigády galantskej nemocnice, ktoré sú súčasťou sieťovej myšlienky, zameranej na starostlivosť o životné, ale aj pracovné prostredie.

 

Typická aktivita, akou je aj jesenná zamestnanecká brigáda, prebehla v uplynulom týždni, už po niekoľkýkrát, v galantskej nemocnici. Tradícia zamestnaneckých brigád má síce takmer vždy rovnakých fanúšikov z radov zamestnancov, no o to väčšia vďaka im patrí, za ich neutíchajúci záujem. Tú uplynulú podporilo takmer šesťdesiat zamestnancov. Zameraná bola najmä na čistenie vonkajšieho areálu nemocnice od viditeľného odpadu, cez odstraňovanie náletových drevín, až po prípravu kvetinových záhonov na nasledujúcu sezónu.

Za všetko hovorí zber samotného odpadu, kedy sa zamestnancom spoločnými silami za poldruha hodiny podarilo vyzbierať viac ako šesťdesiat odpadových vriec s objemom 120 litrov. Celkový objem odpadu tak presiahol 7 000 litrov, pričom zaplnil skoro celú korbu nákladného auta. Odmenou pre zamestnancov za rýchlu a efektívnu očistu areálu bola obľúbená regionálna špecialita, „cigánska“ v žemli s čerstvou zeleninovou oblohou, z dielne nemocničnej stravovacej prevádzky, pod vedením vedúceho kuchára. Všetkým zúčastneným a rovnako aj všetkým organizátorom preto patrí úprimná vďaka nielen za ich prácu, ale aj to, že im na ich pracovnom prostredí v prospech pacientov i seba skutočne záleží.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 26.06.2019

Správna nosová hygiena dôležitá aj u malých detí

Najdôležitejšie v liečbe zápalu stredného ucha je odstrániť alebo zmierniť príčinu. Teda liečiť u pacienta nádchu, a to opakovaným odsávaním obsahu z nosovej dutiny alebo vyfúkaním hlienov z nosa a kvapkami do nosa.

Aktuality 25.06.2019

Pomáhame k lepšiemu zdraviu

Čisté ruky sú základom dobrej hygieny. Ich správne a pravidelné umývanie je preto jedným z najúčinnejších opatrení proti prenosu mikroorganizmov a vzniku rôznych ochorení.

Blog 24.06.2019

Je neliečený zápal stredného ucha nebezpečný?

Aj keď sa väčšina zápalov stredného ucha sa vylieči spontánne, opakované alebo ťažké zápaly stredného ucha môžu mat za následok vážne komplikácie, prípadne trvalé následky na zdraví dieťaťa.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO