Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    23.04.2019

Jarná zamestnanecká brigáda

Keďže k nám zavítala dlho očakávaná jar, opäť sme spojili svoje sily a rozhodli sme sa pre každoročnú jarnú brigádu. Tešili sme sa vysokej účasti zamestnancov, ktorí si aj napriek hektickej dobe našli čas a s veľkými plastovými vrecami sa rozdelili do skupín po celom areáli nemocnice, aby vyzbierali smeti.

 

Opäť sme zistili, že ekologické povedomie ľudí k prírode sa vôbec nezlepšuje, ale práve naopak, zhoršuje sa. Oproti brigáde, ktorá sa uskutočnila na jeseň minulého roka, sa vyzbieralo  80 ks 120 litrových vriec, čo je  viac ako 10.000 litrov odpadu najrôznejšieho druhu. Čísla sú alarmujúce aj vzhľadom k tomu, že ide o rozpätie len niekoľkých mesiacov a je to o 25% odpadu viac, ako na jeseň 2018.

Zaujímavé bolo aj zistenie, že aj napriek tomu, že už 4 roky prebieha rekonštrukcia vonkajšej fasády nemocnice, stavebného odpadu bolo minimálne množstvo. Väčšinou sa vyzbierali plechovky, obaly z rôznych cukríkov, plastových pohárov, vreckoviek, špakov z cigariet, ale aj suchých konárov, ihličia a mnoho iného.

Zaslúženou odmenou pre všetkých zúčastnených boli dobroty z dielne našich kuchárov v podobe cigánskej pečienky a zeleniny.

Týmto vyjadrujeme naše veľké ĎAKUJEM všetkým, ktorí si našli čas a zúčastnili sa, lebo vieme, že naše okolie, príroda a budúcnosť našej planéty nám nie sú ľahostajné.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.05.2019

Prijatie daru monitorov dychu Babysense Neonatologickému oddeleniu od nadácie Križovatka

Neonatologické oddelenie nemocnice A. Leňa v Humennom prijalo dňa 23.05.2019 za prítomnosti pani primárky MUDr. Márie Vasilovej a vedúcej sestry Mgr. Marty Plátkovej 10 ks monitorov dychu Babysense. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Aktuality 23.05.2019

V topoľčianskej nemocnici zrekonštruovali oddelenie vnútorného lekárstva

Pacienti hospitalizovaní na Oddelení vnútorného lekárstva v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch. Nemocnica kompletne zrekonštruovala oddelenie i kardiologickú ambulanciu a do komplexnej obnovy investovala celkovo 98-tisíc eur.

Aktuality 23.05.2019

Jarný Ústavný seminár 2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO