Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    23.04.2019

Jarná zamestnanecká brigáda

Keďže k nám zavítala dlho očakávaná jar, opäť sme spojili svoje sily a rozhodli sme sa pre každoročnú jarnú brigádu. Tešili sme sa vysokej účasti zamestnancov, ktorí si aj napriek hektickej dobe našli čas a s veľkými plastovými vrecami sa rozdelili do skupín po celom areáli nemocnice, aby vyzbierali smeti.

 

Opäť sme zistili, že ekologické povedomie ľudí k prírode sa vôbec nezlepšuje, ale práve naopak, zhoršuje sa. Oproti brigáde, ktorá sa uskutočnila na jeseň minulého roka, sa vyzbieralo  80 ks 120 litrových vriec, čo je  viac ako 10.000 litrov odpadu najrôznejšieho druhu. Čísla sú alarmujúce aj vzhľadom k tomu, že ide o rozpätie len niekoľkých mesiacov a je to o 25% odpadu viac, ako na jeseň 2018.

Zaujímavé bolo aj zistenie, že aj napriek tomu, že už 4 roky prebieha rekonštrukcia vonkajšej fasády nemocnice, stavebného odpadu bolo minimálne množstvo. Väčšinou sa vyzbierali plechovky, obaly z rôznych cukríkov, plastových pohárov, vreckoviek, špakov z cigariet, ale aj suchých konárov, ihličia a mnoho iného.

Zaslúženou odmenou pre všetkých zúčastnených boli dobroty z dielne našich kuchárov v podobe cigánskej pečienky a zeleniny.

Týmto vyjadrujeme naše veľké ĎAKUJEM všetkým, ktorí si našli čas a zúčastnili sa, lebo vieme, že naše okolie, príroda a budúcnosť našej planéty nám nie sú ľahostajné.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO