O nás

Oddelenie sa zaoberá liečením vnútorných chorôb u pacientov starších ako 19 rokov, u ktorých ambulantná liečba nebola úspešná, alebo priebeh ochorenia je buď akútny a život ohrozujúci alebo si vyžaduje parenterálne podávanie liekov, pravidelné monitorovanie základných životných funkcií, prípadne oxygénoterapiu.

Pacienti sú na oddelenie privezení RLP alebo RZP alebo odoslaní z LSPP, prípadne odoslaní príslušnými odbornými či všeobecnými lekármi. O ich prijatí na oddelenie alebo o umiestnení na JIS oddelenia je definitívne rozhodnuté na príjmovej ambulancii oddelenia, v čase ÚPS službukonajúcim lekárom. Táto ambulancia v súčasnosti plní v ÚPS aj funkciu centrálneho príjmu – interná časť, čo sa v krátkej budúcnosti zmení.

Oddelenie vnútorného lekárstva sa nachádza na prízemí nemocnice v pavilóne A. Oddelenie má svoju štandardnú lôžkovú časť, ktorá má spolu 47 lôžok, ktoré sú umiestnené na jedno, dvoj a trojposteľových izbách. Niektoré z nich majú svoje vlastné sociálne zariadenia. Okrem toho oddelenie má dve jednoposteľové a jednu dvojposteľovú nadštandardnú izbu / vlastné sociálne zariadenie so sprchou, televízor, internet, chladnička, vstavaná skriňa na šatstvo, dve kreslá / za príplatok jednoposteľová 10 EU a dvojposteľová 5 EU za osobu. K oddeleniu patrí JIS, ktorá ma t. č. 6 plne monitorovaných lôžok.