Už neodkladajte zdravotnú starostlivosť

Neodkladajte svoje zdravotné problémy. V nemocniciach Svet zdravia a poliklinikách ProCare sme pripravení pomôcť Vám. Urobili sme všetko pre to, aby ste boli počas návštevy v bezpečí a chránení.

Hospitalizovaní pacienti dostávajú rúško a v každej lôžkovej izbe je dezinfekcia na ruky. Termín vyšetrenia si môžete rezervovať aj telefonicky a v čakárňach tak stretnete iba minimum ďalších pacientov. Výrazne zvýšená dezinfekcia priestorov chráni vás aj zdravotníkov.

Sme tu pre Vás. ProCare a Svet zdravia.

 
 

Pre vašu bezpečnosť robíme viac

  • Rúška pre hospitalizovaných pacientov

  • Dezinfekcia rúk v každej izbe

  • Zvýšená dezinfekcia povrchov

  • Bezpečná triáž pacientov

  • Možnosť telefonickej rezervácie termínu

  • Nízka koncentrácia pacientov v čakárňach

Je pre pacienta v súčasnosti už bezpečné prísť do nemocnice alebo polikliniky?

Vďaka včas prijatým opatreniam boli naše nemocnice a polikliniky bezpečné aj doteraz. Každé zdravotnícke zariadenie bolo a ešte je rozdelené na dve zóny, infekčnú a neinfekčnú.

Pri plánovaných výkonoch každému hospitalizovanému pacientovi poskytneme ochranné rúško. Vždy, keď to bude potrebné, mu ho vymeníme – napríklad, ak mu v dôsledku častého kašľania a kýchania zvlhne a prestane plniť svoju funkciu.

V každej izbe je k dispozícii dezinfekcia rúk. Pacient si tak môže umyť ruky nielen mydlom a vodou, ale aj špeciálnym roztokom, ktorý efektívnejšie ničí mikróby.

Všetky priestory sa čistia a dezinfikujú tri razy denne. No nezostávame len pri tom, ale zabezpečujeme aj mikrobiologický monitoring prostredia. Pravidelne odoberáme stery z povrchu zdravotníckych zariadení a zisťujeme, či sa v prostredí nenachádzajú patogénne, prípadne podmienene patogénne mikroorganizmy, ktoré by mohli pacienta počas pobytu v nemocnici ohroziť.

V našich poliklinikách platia prakticky rovnaké opatrenia ako v nemocniciach. Majú triáž na vstupe, všetky priestory sa dezinfikujú trikrát denne, zvýšili sme počty dávkovačov dezinfekčných roztokov a pacientom poskytujeme rúška, ak ich nemajú. Nízku koncentráciu ľudí v čakárňach sa snažíme zabezpečiť cez telefonickú rezerváciu termínov.

Každý hospitalizovaný pacient dostane rúško

Súčasťou rozšíreného hygienického štandardu Hygiena+, ktorý nemocnice a polikliniky zavádzajú po koronavíruse, je napríklad poskytnutie ochranného chirurgického rúška každému hospitalizovanému pacientovi.

„Vždy, keď to bude potrebné, mu ho vymeníme – napríklad, ak mu v dôsledku častého kašľania a kýchania zvlhne a prestane plniť svoju funkciu. Pacient by mal mať rúško, keď vyjde zo svojej izby na chodbu, kde môže stretnúť iných pacientov alebo zdravotnícky personál. Samozrejme, nebudú ho nosiť pacienti, ktorí majú problémy s dýchaním,“ vysvetľuje hlavná epidemiologička siete ProCare a Svet zdravia Jana Skalová.

Dezinfekcia v každej izbe

V každej izbe má tiež pacient k dispozícii dezinfekciu na ruky. Môže si ich tak umyť nielen mydlom a vodou, ale aj špeciálnym roztokom, ktorý efektívnejšie ničí mikróby. Dávkovače s dezinfekciou sú umiestnené všade okrem špeciálnych pracovísk, akým je napríklad psychiatrické oddelenie, a to z bezpečnostných dôvodov.

„Častá a dôkladná hygiena rúk je jeden z najdôležitejších nástrojov prevencie pred všetkými typmi infekcií. V rámci prevencie pred nozokomiálnymi nákazami sledujeme napríklad spotrebu dezinfekcie zdravotníckymi pracovníkmi. Kým spočiatku sme v našej sieti míňali iba desať litrov dezinfekcie na tisíc lôžkodní, za prvý kvartál tohto roka to bolo už 21 litrov. To je výborné, keďže ECDC odporúča spotrebu na úrovni aspoň 20 litrov,“ vysvetľuje hlavná epidemiologička siete ProCare a Svet zdravia Jana Skalová.

Zvýšená dezinfekcia povrchov

Podľa platnej legislatívy na Slovensku sa ambulancie musia dezinfikovať jedenkrát, lôžkové oddelenia dvakrát a intenzivistické pracoviská trikrát denne. Počas pandémie v nemocniciach Svet zdravia sme nabehli na režim, akoby celá nemocnica bola jedno intenzivistické pracovisko. To znamená, že všetky priestory bez rozdielu sa dezinfikujú tri razy za deň.

Bezpečná triáž pacientov

Naďalej v nemocniciach funguje triáž pacientov. Každému pacientovi, ktorý chce zariadenie navštíviť, pri vstupe do budovy meriame teplotu, kontrolujeme nosenie rúška, poskytujeme dezinfekciu na ruky a pýtame sa na otázky ohľadom prípadných respiračných syndrómov. Na základe prvotnej anamnézy potom suspektných pacientov nasmerujeme do červenej zóny, ostatní môžu pokračovať na oddelenie, na ktoré plánovali ísť.

Rovnako zvýšená dezinfekcia priestorov, teda trikrát denne, platí v poliklinikách ProCare, ktoré zároveň prechádzajú na systém tzv. self triáže, teda svojpomocného smerovania pacienta procesom triáže pomocou inštruktážnych bannerov a navigačných pásov. Zvýšené boli počty dávkovačov dezinfekčných roztokov v priestoroch polikliník a pacientom tiež poskytujeme rúška, ak ich nemajú.

Nízka koncentrácia pacientov v poliklinikách

Nízku koncentráciu ľudí v čakárňach našich polikliník zabezpečujeme cez telefonickú rezerváciu termínov a zabraňujeme tomu, aby sa pacienti stretávali na malom priestore vo väčších počtoch.

Vyberte si svoju nemocnicu alebo polikliniku

ba

ProCare MEDISSIMO

ProCare MEDISSIMO


ProCare TRNAVSKÉ MÝTO

ProCare TRNAVSKÉ MÝTO


ProCare BETLIARSKA

ProCare BETLIARSKA


ProCare Bory

ProCare Bory


ProCare Vlčie Hrdlo

ProCare Vlčie Hrdlo


ProCare Central

ProCare Central

nr

ProCare Nitra

ProCare Nitra

ke

ProCare KVP Košice

ProCare KVP Košice


Železničná nemocnica Košice

Železničná nemocnica Košice

zh

ProCare Žiar nad Hronom

ProCare Žiar nad Hronom


Nemocnica Žiar nad Hronom

Nemocnica Žiar nad Hronom

ga

ProCare Sereď

ProCare Sereď


Nemocnica Galanta

Nemocnica Galanta

po

ProCare Prešov

ProCare Prešov

zv

ProCare Zvolen

ProCare Zvolen

bb

Mammacentrum sv. Agáty

Mammacentrum sv. Agáty

bs

Nemocnica Banská Štiavnica

Nemocnica Banská Štiavnica

ds

Nemocnica Dunajská Streda

Nemocnica Dunajská Streda

he

Nemocnica Humenné

Nemocnica Humenné

mi

Nemocnica Michalovce

Nemocnica Michalovce

pe

Nemocnica Partizánske

Nemocnica Partizánske

rs

Nemocnica Rimavská Sobota

Nemocnica Rimavská Sobota

rv

Nemocnica Rožňava

Nemocnica Rožňava

sn

Nemocnica Spišská Nová Ves

Nemocnica Spišská Nová Ves

sp

Nemocnica Stropkov

Nemocnica Stropkov

sk

Nemocnica Svidník

Nemocnica Svidník

to

Nemocnica Topoľčany

Nemocnica Topoľčany

tv

Nemocnica Trebišov

Nemocnica Trebišov

vt

Nemocnica Vranov nad Topľou

Nemocnica Vranov nad Topľou

Aktuálne
informácie
o koronavíruse