NEODKLADAJTE STAROSTLIVOSŤ
O SVOJE ZDRAVIE

Neodkladajte svoje zdravotné problémy. V poliklinikách ProCare sme pripravení postarať sa o Vás.
Robíme aj naďalej všetko pre to, aby ste boli počas návštevy v bezpečí a chránení.
Informujte sa telefonicky o svojich možnostiach.
Váš ProCare.

Zavolajte nám
 
 

Je pre pacienta bezpečné prísť do polikliniky?

Naše polikliniky sú vďaka opatreniam bezpečné. Všetky priestory sa čistia a dezinfikujú tri razy denne. No neostávame len pri tom. Zabezpečujeme tiež mikrobiologický monitoring prostredia, pravidelne odoberáme stery z povrchu zdravotníckeho vybavenia a zisťujeme, či sa v prostredí nenachádzajú patogénne, prípadne podmienene patogénne mikroorganizmy. Aj takto chránime našich pacientov.
V poliklinikách máme zavedenú triáž, zvýšili sme počty dávkovačov dezinfekčných roztokov a pacientom v prípade potreby poskytujeme rúška. Vďaka telefonickej rezervácii termínov sa snažíme udržiavať koncentráciu pacientov v čakárňach na minime.

ZAVOLAJTE NÁM NA 0907 888 999

Pre vašu bezpečnosť robíme viac

  • Bezpečná triáž pacientov

  • Telefonická rezervácia termínu

  • Nízka koncentrácia pacientov v čakárňach

  • Zvýšená dezinfekcia povrchov

Bezpečná triáž pacientov
V poliklinikách naďalej funguje triáž pacientov. Každému pacientovi pri návšteve polikliniky meriame teplotu, kontrolujeme nosenie rúška, poskytujeme dezinfekciu na ruky a pýtame sa na prípadné respiračné syndrómy.

Telefonická rezervácia termínov
Pacientom odporúčame rezervovať si termín vyšetrenia telefonicky. Predchádzame tak stretávaniu sa ľudí na poliklinikách.

Nízka koncentrácia pacientov v poliklinikách
Vďaka telefonickým rezerváciam termínov zabezpečujeme nízku koncentráciu ľudí v čakárňach.

Zvýšená dezinfekcia priestorov
Dezinfekcia priestorov sa realizuje trikrát denne, v priestoroch polikliník sú zvýšené počty dávkovačov dezinfekčných roztokov, pacientom tiež v prípade potreby poskytujeme rúška.

Aj keď je pandémia, neodkladajte návštevu ambulantného lekára

Veľa ľudí odkladá návštevu lekára. Boja sa, že sa nakazia koronavírusom. Podľa vedúcej lekárky pre ambulantnú starostlivosť polikliniky ProCare Trnavské mýto Márie Žitňanovej sú tieto obavy neopodstatnené. Pacienti, naopak, riskujú, že sa im zhorší zdravotný stav.
Čo znamená, že pracujete v upravenom režime?
– V súčasnej situácii preferujeme, aby nám pacienti pred návštevou zavolali a dohodli si termín. Nechceme, aby sa v čakárni stretávali infekční pacienti s neinfekčnými. Ordinačné hodiny máme rozdelené tak, aby sa nám nemiešali. Telefón však neslúži len na rezerváciu termínu, ale robíme cezeň aj základnú diagnostiku. Čo sa dá, liečime distančne, samozrejme v súlade s najnovšími štandardami a odporučeniami, na spôsob telemedicíny. Veľa problémov sa dá totiž vyriešiť aj na diaľku. Pacient k nám nemusí chodiť a riskovať, že sa nakazí.
Prečítajte si celý rozhovor s MUDr. Máriou Žitňanovou

Napriek pandémii koronavírusu sme neprestali liečiť iné choroby

Ľudia dnes v dôsledku pandémie odkladajú návštevu odborných ambulancií. Prevláda názor, že špecialisti svoje ordinácie zatvorili. Ako však hovorí vedúci lekár pre ústavnú starostlivosť polikliniky ProCare Trnavské mýto Peter Filan, odborné ambulancie sú stále v prevádzke.
Uplatňujú sa nejaké obmedzenia v prevádzke odborných ambulancií?
– Fungujeme v upravenom režime, rovnako ako všeobecní lekári. To znamená, že preferujeme, aby nám pacienti najprv zavolali a dohodli si termín návštevy. Chceme tým zabrániť tomu, aby sa pred ambulanciami koncentroval väčší počet osôb. Na vyšetrenie k špecialistovi posiela pacienta spravidla lekár primárneho kontaktu, no v súčasnom období môže pacient prísť k špecialistovi aj bez odoslania – nepotrebuje výmenný lístok od všeobecného lekára. Ak pacient všeobecne navštevuje ambulancie v sieti ProCare, v informačnom systéme nájdeme záznam o jeho zdravotnom stave. Ak prichádza z externého prostredia, často je potrebné niektoré vyšetrenia doplniť.
Prečítajte si celý rozhovor s MUDr. Petrom Filanom

Vyberte si svoju polikliniku

ba

ProCare MEDISSIMO

ProCare MEDISSIMO


ProCare TRNAVSKÉ MÝTO

ProCare TRNAVSKÉ MÝTO


ProCare BETLIARSKA

ProCare BETLIARSKA


ProCare Bory

ProCare Bory


ProCare Vlčie Hrdlo

ProCare Vlčie Hrdlo


ProCare Central

ProCare Central

nr

ProCare Nitra

ProCare Nitra

ke

ProCare KVP Košice

ProCare KVP Košice

zh

ProCare Žiar nad Hronom

ProCare Žiar nad Hronom

ga

ProCare Sereď

ProCare Sereď

po

ProCare Prešov

ProCare Prešov

zv

ProCare Zvolen

ProCare Zvolen