Aktuality, Humenné    24.10.2022

Humenská nemocnica zorganizovala Regionálnu konferenciu anestéziológov

21.10.2022 humenská nemocnica zorganizovala Regionálnu konferenciu anestéziológov, XXII. Lučanského memoriál, ktorého sa zúčastnili prednostovia, primári a lekári Prešovského a Košického kraja.

Po úvodných slovách medicínskeho riaditeľa MUDr. Martina Šima, MBA, MSc. , riaditeľa nemocnice MUDr. Jaroslava Marčišina, námestníka pre liečebno – preventívnu starostlivosť MUDr. Stanislava Saladiaka a hlavného odborníka MZ SR pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu Doc. MUDr. Jozefa Firmenta PhD., ich čakal bohatý odborný program:

 • Török (Košice)
  Kumulatívny kyslíkový dlh a jeho potenciálne adverzné vplyvy
 • Kula (Ostrava)
  Mikrobióm ako mediátor medzi kritickým stavom a MODS
 • Demitrovičová (Bratislava)
  Vplyv pandémie na spotrebu antibiotík a vývoj rezistencie
 • Ľ. Romanová (Prešov)
  „HOT pacient“ – hypertermia indukovaná liekmi
 • Ľ. Krivjanský (Humenné)
  Perzistujúca pooperačná bolesť

Po ukončení odborného programu a diskusie, účastníkov konferencie zabavila hudobná skupina pod vedením Vila Kalmana.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO