Aktuality, Žiar nad Hronom    15.11.2022

Hasiči v žiarskej nemocnici ukázali aké majú veľké srdce

Žiarski hasiči sa opäť spojili pre dobrú vec a ukázali aké majú veľké srdce. Dňa 15.11.2022 sa stretli na spoločnom odbere 6 žiarski hasiči a prišli darovať svoju najvzácnejšiu tekutinu na Hematologicko-transfúziologické oddelenie žiarskej nemocnice.

Ako sa vyjadril vedúci Okresného riaditeľstva HaZZ Žiar nad Hronom, František Páleník, krv chodievali darovať už viacerí aj predtým. Rozhodli sa, že tentokrát pomôžu práve našej žiarskej nemocnici.

Darovaním  krvi odovzdáva dobrovoľný darca „dar života“, pomáha zachrániť ľudský život, preto sa rozhodli aj ostatní kolegovia z Hasičského a záchranného zboru, že budú v tom naďalej pokračovať, a tak, ako ich kolegovia prídu darovať krv v ďalšie odberové dni do žiarskej nemocnice.

Našu najvzácnejšiu tekutinu, krv, potrebujú predovšetkým pacienti počas a po operačných zákrokoch, onkologickí pacienti, pacienti s anémiou pri krvácaní do tráviaceho traktu alebo takí, u ktorých došlo k náhlym a veľkým stratám krvi, či pri úrazoch alebo autonehodách, kde častokrát pomáhajú práve hasiči medzi prvými.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa rozhodli pre tento dobrý skutok.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO