Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    14.08.2017

Galantské trhy 2017

Podobne ako po minulé roky, Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa aj tento rok už po tretí krát zapojila v piatok 11. augusta 2017 do účasti na populárnych Galantských trhoch 2017, ktoré sa konali už po úctyhodný 33. krát.

 

Zapojenie sa nemocnice do tohto v regióne populárneho podujatia prebiehalo ako inak prezentáciou nemocnice v podobe „zdravého stánku”. V ňom zamestnanci nemocnice, menovite lekárka MUDr. Silvia Pappová Klementová, sestry Mária Rybnikárová, Bc. Adriana László a sanitárka Silvia Körmöndiová, merali účastníkom ich základné životné funkcie, doplnené o telesnú hmotnosť, hladinu krvného cukru či nasýtenosti krvi kyslíkom, a súčasne poskytovali poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu. V priebehu ôsmych hodín navštívilo stánok približne 100 ľudí.

Ako inak táto „zdravá” myšlienka by sa nezaobišla bez kolegov zo zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorí dopĺňali tieto služby v spoločnom stánku o rôzne ďalšie aktivity, spadajúce rovnako do oblasti zdravého životného štýlu.

Veľké poďakovanie však nepatrí iba zúčastneným, ale tiež zástupcom mesta Galanta, ktorí galantskej nemocnici i spomínanej zdravotnej poisťovni umožnili účasť na tomto podujatí. I tento rok sa potvrdilo, že prevencie nie je nikdy dosť a záujem verejnosti o tento druh služieb je zdá sa nevyčerpateľný. Stánok navštevovali aj deti s rodičmi v rôznom veku, pričom otázky samotných detí na našich zdravotníkov boli vďačným spestrením podujatia.

Neobvyklou udalosťou bol tento rok aj prípad kolapsu staršej ženy, pravdepodobne z dôvodu vysokých vonkajších teplôt ovzdušia. Zdravotníci galantskej nemocnice poskytli pacientke bezodkladne prvú pomoc, privolali záchrannú zdravotnú službu a ošetrovali pacientku do jej príchodu. Úprimná vďaka im patrí rovnako aj za tento nezištný čin.

Tešíme sa opäť o rok.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.01.2018

Svidnícka pôrodnica ostáva v prevádzke aj po 1. februári

Nemocnica Svet zdravia Svidník vyvinie maximálne úsilie, aby od 1. februára 2018 pokračovala v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Toto dočasné rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania s Ministerstvom zdravotníctva SR, s vedením Prešovského samosprávneho kraja, ako aj s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dlhodobé zachovanie plne funkčného gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia svidníckej nemocnice si však vyžaduje splnenie dvoch zásadných predpokladov:

Aktuality 23.01.2018

Topoľčianska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany dnes dostalo od Nadácie Križovatka päť monitorov dychu. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Monitory si môžu mamičky z nemocnice aj požičať.

Aktuality 23.01.2018

V nemocniciach Svet zdravia sa vlani narodilo približne 10 700 detí: Percento cisárskych rezov chcú pôrodnice znížiť

Spolu 10 616 pôrodov sa počas minulého roka uskutočnilo v 13 pôrodniciach, ktoré patria do siete nemocníc Svet zdravia. V porovnaní s predošlým rokom počet pôrodov stúpol a najviac ich mali v Spišskej Novej Vsi. Chlapcov sa narodilo o 172 viac ako dievčat a 96 mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Pôrodnice Sveta zdravia plánujú začať systematicky upozorňovať rodičky na riziká cisárskych rezov a v najbližších rokoch znížiť ich podiel na 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO