Aktuality, Galanta    04.08.2022

Galantská nemocnica plánuje na jar otvoriť nový urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Galanta bude mať nový urgentný príjem. Jeho prestavbu pozdržala pandémia COVID-19, no pred letom sa rozsiahla rekonštrukcia už naplno rozbehla. Aktuálne prebiehajú búracie práce a nový urgent by mal byť dokončený do konca tohto roka.

Otvoriť ho následne plánujú v prvom štvrťroku budúceho roka. Celkové náklady na jeho prestavbu presiahnu 1,5 milióna eur a sú spolufinancované z eurofondov. Nemocnica ešte počas pandémie otvorila aj kompletne zrekonštruované oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS).

 Po novom sa bude urgentný príjem, OAMIS a už zrekonštruované rádiodiagnostické pracovisko  nachádzať v spoločnom priestore. „Naším cieľom je vybudovať kvalifikovanú urgentnú starostlivosť, v rámci ktorej bude moderný urgentný príjem, oddelenie OAMIS a rádiodiagnostické oddelenie tvoriť jeden funkčný celok. Tým, že budú špecialisti a diagnostické vybavenie koncentrované v tesnej blízkosti, odstránime zbytočné straty pri presune akútnych pacientov a dokážeme tak poskytovať komplexnejšiu a bezpečnejšiu zdravotnú starostlivosť,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Galanta Alexandra Pavlovičová.

Urgentný príjem budú naďalej tvoriť dve ambulancie, zákroková miestnosť pre poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti, sedem expektačných lôžok vrátane jedného izolovaného a spoločné pracovisko sestier. To bude umiestnené tak, aby mali sestry dobrý prehľad o dianí na zverenom úseku.

Súčasťou nového urgentného príjmu bude aj čakáreň a vstupná recepcia. Poradie pacientov sa bude určovať na základe moderného triediaceho systému, tzv. triáže. „Pacienti budú rozdelení do piatich skupín na základe závažnosti ich zdravotného stavu. Poradie ich ošetrenia nebude stanovené podľa času ich príchodu na urgentný príjem, ale podľa naliehavosti zdravotného stavu. Znamená to, že najvážnejšie prípady dostanú najvyššiu prioritu,“ vysvetľuje riaditeľka galantskej nemocnice.

Na urgentnom príjme nemocnica minulý rok ošetrila vyše 19-tisíc pacientov. Verejnosť prosí o zhovievavosť a trpezlivosť, stavebné práce totiž so sebou prirodzene prinášajú aj krátkodobé prevádzkové obmedzenia.

Nový OAMIS už pomáhal počas pandémie

Nemocnica s pomocou eurofondov počas pandémie koncom roka 2020 dokončila prestavbu nového multiodborového pracoviska OAMIS. Hneď teda mohlo začať pomáhať kritickým COVID pacientom, v januári 2021 sa totiž galantská nemocnica stala červenou.

Nový OAMIS vznikol spojením jednotiek intenzívnej starostlivosti interného oddelenia, chirurgie a neurológie a pôvodného oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Koncept OAMIS vychádza zo zahraničných modelov intenzívnej starostlivosti a jeho cieľom je neustále zvyšovanie bezpečnosti v starostlivosti o kriticky chorého pacienta. Model zahŕňa tzv. plávajúce lôžka, ktoré v rámci oddelenia využívame podľa aktuálnej potreby nemocnice. Dokážeme vďaka tomu vždy dynamicky reagovať na potreby jednotlivých odborností,“ vysvetľuje riaditeľka s tým, že nemocnica má k dispozícii 17 takýchto lôžok.

Centralizácia zároveň okrem zvýšenia kvality zdravotnej starostlivosti vytvorila aj priestor pre multiodborovú spoluprácu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v partizánskej nemocnici

Aj tento rok patrí veľká vďaka žiakom zo Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu Partizánske a dobrovoľníkom z organizácie LIGA PROTI RAKOVINE (LPR), ktorí sa spoločne a s dobrou náladou pustili do čistenia areálu partizánskej nemocnice a sadenia okrasných drevín.

Aktuality 20.09.2022

V topoľčianskej nemocnici vynovili pôrodnú sálu

Vynovená pôrodná sála, čakacia izba či vyšetrovňa. Budúce mamičky gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa budú opäť cítiť o čosi komfortnejšie. Nemocnica zrekonštruovala časť priestorov, aby prispela k väčšej bezpečnosti a pohode rodičiek.

Aktuality 20.09.2022

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici A. Leňa v Humennom

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva sme sa s našimi dobrovoľníkmi venovali našim malým pacientom na pediatrickom oddelení,

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO