Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    07.01.2021

Galantská nemocnica oddnes poskytuje zdravotnú starostlivosť iba pre COVID pacientov

Sieť Svet zdravia na základe tohtotýždňovej dohody s ministerstvom zdravotníctva reprofilizovala celú galantskú nemocnicu na poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti iba pre COVID pacientov.

 

Prechod do „červeného“ režimu má výrazným spôsobom pomôcť kritickej situácii v nitrianskom regióne. Nemocnica sa prirodzene bude naďalej starať o pacientov s COVID diagnózou z okresu Galanty. V rámci reprofilizácie nemocnica nakoniec vytvorila celkovú kapacitu 132 lôžok, z toho 10 s umelou pľúcnou ventiláciou a 103 s priamym prívodom kyslíka. Zdravotná starostlivosť bude zabezpečovaná na 7 ošetrovateľských jednotkách na 7 poschodiach monobloku.

Za tieto jednotky sú zodpovední jednotliví primári. V ostatných dvoch dňoch preložila nemocnica v spolupráci s Operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby dvadsiatku hospitalizovaných pacientov s inými diagnózami do okolitých nemocníc. Tie zároveň preberajú zodpovednosť za akútnych pacientov z galantského okresu podľa dohodnutých odborov.

Galantská nemocnica mala k dnešnému dňu hospitalizovaných 56 pacientov s ochorením COVID-19. Z toho bolo 8 na lôžkach s umelou pľúcnou ventiláciou.  Nová rozšírená kapacita je pripravená na príjem pacientov z nitrianskeho regiónu. „Spravili sme maximum, aby sme sa dokázali čo najlepšie postarať o pacientov s koronavírusom z oboch regiónoch Galanty a Nitry. Našu kapacitu budeme ďalej prispôsobovať podľa epidemiologického vývoja a dostupnosti našich zdravotníkov. Pozitívnou správou je, že aj v tejto nemocnici sme dnes spustili vakcinačný program, v rámci ktorého bude do začiatku víkendu zaočkovaných prvých 90 zdravotníkov z prvej línie,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

V nemocnici pokračuje prevádzka urgentného príjmu pre všetkých pacientov, detského oddelenia s pohotovosťou a akútnych prípadoch zabezpečí pôrody. „ Čaká nás veľmi náročné obdobie. Obyvateľom Galanty a okolia odporúčame v prípade ostatných akútnych stavov vyhľadať pomoc už v okolitých nemocniciach v Trnave, Nových Zámkoch, Dunajskej Strede, Nitry, Topoľčanoch a Bratislave. Očakávame, že nás urgentný príjem bude v najbližšom období veľmi vyťažený. Preto verím, že tieto nemocnice budú maximálne ústretové,“ doplnila Alexandra Pavlovičová, riaditeľka nemocnice Svet zdravia Galanta.

Smerovanie pacientov z galantského okresu v neodkladnom zdravotnom stave:

  • všetky chirurgické odbory a psychiatria – FN Trnava;
  • gynekológia a pôrodníctvo – FN Nové Zámkynemocnica Svet zdravia Dunajská Streda
  • geriatria v pracovných dňoch Špecializovaná nemocnica Sv. Svorada Zobor Nitraa cez víkend FN Nové Zámky a nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda;
  • vnútorné lekárstvo – FN Nové Zámky;
  • neurológia – nemocnica Svet zdravia Topoľčany.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 06.05.2021

Spustili sme kampaň so Zuzkou Smatanovou k Svetovému dňu hygieny rúk

Aktuality 28.04.2021

Barbarka z michalovskej nemocnice navštívila prezidentku SR

Barbara Balogová bola jednou z tých, ktorých tento mesiac pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov v Prezidentskom paláci prijala hlava štátu Zuzana Čaputová. Mladá 19-ročná zdravotnícka asistentka pôsobí v Nemocnici Svet zdravia Michalovce na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ako toto stretnutie s prezidentkou prežívala? Vyspovedali sme ju!

Aktuality 26.04.2021

Legenda medicíny MUDr. Andrej Leňo

Pri príležitosti dňa lekárov by sme vám chceli predstaviť legendu medicíny z humenskej nemocnice - MUDr. Andreja Leňa (* 19. 7. 1908 Báčsky Petrovec – † 30. 9. 1976 Bratislava), ktorý patrí medzi legendy československej chirurgie.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO