Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Oddelenie poskytuje špecializovanú zdravotnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Komplexne využíva prostriedky v oblasti diagnostiky, liečby s cieľom maximálnej možnej obnovy a zachovania zdravia, zlepšenia telesných funkcií a pracovných schopností. Lekár oddelenia testovaním funkčnej sebestačnosti stanoví pre každého pacienta koordinovaný a cielený rehabilitačný program.

 
 

Kvalitná rehabilitácia vo vašej nemocnici

 • Komplexná rehabilitačná liečba

  Využívame prostriedky v oblasti diagnostiky a liečby s cieľom maximálnej možnej obnovy a zachovania zdravia, zlepšenia telesných funkcií a pracovných schopností.

 • Nepretržitá odborná starostlivosť

  Potrebná zdravotná starostlivosť, v súlade so súčasnými dostupnými poznatkami lekárskej vedy, je poskytnutá v nepretržitom režime, sústavne, počas celého pobytu.

 • Nadštandardné izby

  Ponúkame pobyt v  jedno a dvojlôžkových nadštandardných izbách. Samozrejmosťou vybavenia izby je sociálne zariadenie, chladničky, TV, kanvica, wi-fi pripojenie.

 • Zrekonštruované priestory

  Priestory oddelenia prešli čiastočnou rekonštrukciou. Na 3. poschodí boli vytvorené nové priestory pre ambulantnú časť, časť liečebných procedúr a podávanie ifnúznej liečby.

 • Široké spektrum procedúr

  Našim pacientom ponúkame rehabilitačné služby, ako napríklad liečebnú telesnú výchovu, výchovnú rehabilitáciu, fyzikálnu terapiu a ďalšie.

Služby

Našim pacientom ponúkame tieto rehabilitačné služby:

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Valéria Javorská
  primár

  Štúdium Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach ukončila v roku 1998. Po ukončení štúdia nastúpila ako sekundárna lekárka na interné oddelenie v Michalovciach. Od roku 2009 pracuje na fyziatricko-rehabilitačnom oddelení vo Vranove nad Topľou, od roku 2011 vo funkcii primárky.

  Viac...
 • Mgr. Mária Števanková
  vedúca sestra

  Strednú zdravotnícku školu v Prešove ukončila v roku 1978, v odbore detská sestra, v tejto oblasti pôsobila až do roku 1986. V roku 1986 začala pracovať na fyziatricko-rehabilitačnom oddelení vranovskej nemocnice. Od roku 1996 zastáva pozíciu vedúcej sestry oddelenia.

  Viac...
 • MUDr. Katarína Džavoronková
  lekár

  V roku 2013 úspešne ukončila štúdium na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine. Vo vranovskej nemocnici na fyziatrickom oddelení pracuje 4 roky. V rámci ďalšieho vzdelávania absolvovala kurzy manuálnej terapie, kurz laseroterapie a ďalšie.

  Viac...
 • MUDr. Nikola Šimková
  lekár

  V roku 2017 ukončila štúdium na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine. Od ukončenia štúdia pracuje vo vranovskej nemocnici na oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácii. Absolvovala kurz laseroterapie.

  Viac...
 • MUDr. Erik Burcák
  lekár

  Od ukončenia štúdia pracuje vo Vranovskej nemocnici na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. V tomto odbore vidí perspektívu do budúcna, keďže čoraz viac ľudí trpí ochoreniami pohybového systému. Sám sa rád venuje pohybovým aktivitám a popri práci hráva aktívne futbal.

  Viac...
 • MUDr. Lenka Šikulincová
  lekár

 • Mgr. Peter Staško
  fyzioterapeut

  Na oddelení FBRL pôsobí od roku 2013 ako fyzioterapeut. V roku 2009 ukončil vzdelanie na Strednej zdravotníckej skole v Michalovciach, odbor masér. V roku 2013 ukončil bakalárske vzdelanie v odbore fyzioterapia, na univerzite v Prešove.

  Viac...
 • Bc. Ľudmila Kožejová
  fyzioterapeut

  V roku 1992 ukončila nadstavbové štúdium na Strednej zdravotníckej škole v Košiciach, v odbore rehabilitačný pracovník. Po ukončení štúdia začala pracovať vo vranovskej nemocnici ako fyzioterapeut. V roku 2008 absolvovala bakalárske štúdium.

  Viac...

Praktické informácie

Poďakovania

 • Moje úprimné poďakovanie patrí kolektívu Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie pod vedením MUDr. Valérie Javorskej a vedúcej sestry Mgr. Márie Števankovej. V mesiacoch február a marec 2020 som absolvoval komplexnú rehabilitáciu. Bol som milo prekvapený odbornosťou prevažne mladého tímu personálu, ako aj ich prístupom, celkovou organizáciou práce, pomerne dobrým technickým vybavením a príjemným prostredím, ktoré určite napomáha aj k duševnému zdraviu pacienta, za čo patrí osobitné poďakovanie Vranovskej nemocnici, ktorá patrí do siete nemocníc Svet zdravia. Jednoducho, skvelý tím – skvelá práca.
  S pozdravom PaedDr. Jozef Švarbalík

 • Chodím sem s problémami pohybového ústrojenstva. Som po úraze a mám problémy s ramenom. Vyžiadalo si to aj operačný zákrok. Absolvujem tu teraz rehabilitácie – laser, ultrazvuk, telocvik. Mám pocit, že dobrý výsledok je kombináciou všetkého. Striedali mi to, takže dobre ma nastavili. Som tomuto oddeleniu veľmi vďačná.
  Mária Terpáková, Hlinné, Okr. Vranov nad Topľou

 • Mal som zlomený lakeť. Dali mi na to telocvičňu, elektroliečbu, biolampu a magnet. Najviac ma to bolí, keď cvičíme, ale na druhej strane to asi najviac pomáha. Z každej procedúry mám 7 opakovaní. Nestretol som sa tu so žiadnou neochotou. Som milo prekvapený. Sú veľmi milí, takže hodnotím to veľmi pozitívne.
  Adrián Vaterka, Vranov nad Topľou

 • Na rehabilitačné oddelenie chodím dvakrát do roka. Mám problém s krčnou chrbticou, veľa šoférujem. Dávajú mi tu parafín, elektroliečbu, masáže. Všetko sa to uvoľní a vrátia ma do normálneho kolotoča. Odblokovanie pociťujem výrazne. Som spokojný. Vidím, že sa to rozširuje a je to v prospech pacientov.
  Ján Jakubčin, Zamutov, okr. Vranov nad Topľou

 • Momentálne som tu s diagnózou Pätova ostroha. Neskutočne ma bolí päta. Chodím sem na laser, magnetoterapiu. Verím, že sa to zlepší, lebo by som mala absolvovať veľa terapií. Perfektne to tu majú zorganizované. Jedno ukončím a idem hneď na ďalšie. Pre zamestnaného človeka je to veľká výhoda.
  Ľubica Višňovcová, Bystré

 • Som po operácii chrbtice, takže teraz beriem infúzie, magnet a parafín. Som tu teraz na štvrtej procedúre a zlepšuje sa to. Je tu veľmi milý a ústretový personál. Odkedy sa presťahovali na vyššie poschodie, tak mám pocit, že aj rýchlejšie berú pacientov. Odporúčal by som to aj ostatným.
  Marcel Bačik, Vechec, okr. Vranov nad Topľou

 • Vymenili mi pravý bedrový kĺb. Som 10. deň po operácii. Som tu na rehabilitáciách – magnet, masáže, posilňujeme svalstvo, aby sa noha čím skôr sfunkčnila. Chodím aj do Košíc, ale tu je to na veľmi vysokej úrovni. Sociálne zariadenia, izba, vybavenie, je to lepšie ako majú v Košiciach. Vidím zlepšenia, lebo poznám aj staré priestory. Som spokojná.
  Mária Kentošová, Zamutov, okr. Vranov nad Topľou

Kontakty

Nemocnica Vranov nad Topľou
M.R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľou
Návštevné hodiny
Pondelok         14:00 – 16:00
Utorok              14:00 – 16:00
Streda              14:00 – 16:00
Štvrtok             14:00 – 16:00
Piatok              14:00 – 16:00
Sobota             14:00 – 16:00
Nedeľa             14:00 – 16:00
Telefonické kontakty
Oddelenie                                                              0574865460
Primárka oddelenia                                             0574865444
Vedúca sestra                                                      0908677818
Lekár – oddelenie                                                0574865420
SVaLZ fyziatria I. časť – 1. poschodie              0574865353
SVaLZ fyziatria II. časť – 3. poschodie             0574865436