Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    08.09.2017

Fyziatricko – rehabilitačné oddelenie v nových priestoroch

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie sa môže pochváliť novými priestormi, v ktorých funguje od júna tohto roku. Komplexnou rekonštrukciou a adaptáciou prešli priestory, ktoré v minulosti slúžili potrebám OAIM. Nové oddelenie sa tak môže pochváliť optimalizovanou dispozíciou, s dôrazom na funkčnosť, bezpečnosť a komfort pacientov. Investície okrem stavebných úprav smerovali aj do vybavenia oddelenia, doplnili sa nové rehabilitačné lôžka, prístroje na fyzikálnu terapiu. Celkový investičný náklad dosiahol sumu 210 tisíc €.

K dispozícii je 6 trojlôžkových izieb a 2 nadštandardné – jednolôžkové izby. Celková kapacita oddelenia je tak 20 lôžok. Nadštandardné izby majú samostatné kúpeľne a WC, vo výbave je TV prijímač, chladnička, rýchlovarná kanvica. Stravovanie pacientov je zabezpečené tabletovým systémom v jedálni na oddelení. Pacienti majú k dispozícii wifi pripojenie, tiež možnosť vychádzok do parku nemocnice.

Súčasťou oddelenia sú aj priestory na fyzikálnu terapia (elektroterapia, magnetoterapia, USG) telocvične pre skupinovú alebo individuálnu LTV, masážne terapie, laserové pracovisko. Interiér oddelenia je prispôsobený i pre imobilných pacientov.

Zdravotnícky personál má k dispozícii kompletné servisné zázemie s potrebnými obslužnými priestormi.

Oddelenie zabezpečuje komplexnú rehabilitačnú liečbu ochorení pohybového systému, chorôb nervovej sústavy, stavou po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, medzistavcových platničiek, liečbu lymfedémov. Priemerný ročný počet hospitalizovaných pacientov na tomto oddelení je 625. Novo zrekonštruované priestory prispejú k zlepšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Nové priestory oddelenia nájdu pacienti rožňavskej nemocnice na 1. poschodí v bloku A.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO