Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

 • Komplexná rehabilitačná liečba

  Dôsledky dlhodobého alebo trvalého zdravotného postihnutia sa premietnu do vytvorenia koordinovaného a cieleného rehabilitačného procesu. Testovaním funkčnej sebestačnosti lekár stanoví diagnostiku a liečbu.

 • Nepretržitá odborná starostlivosť 24/7

  Potrebná zdravotná starostlivosť, v súlade so súčasnými dostupnými poznatkami lekárskej vedy, je poskytnutá v nepretržitom režime, sústavne počas celého pobytu.

 • Nadštandardné izby

  Ponúkame pobyt na nadštandardných jednolôžkových izbách. Samozrejmosťou je samostatné sociálne zariadenie, chladnička, TV,  kanvica, wi-fi pripojenie. Máme záujem, aby ste sa počas pobytu cítili komfortne a príjemne.

 • Zrekonštruované priestory

  V ústrety klientom sme vyšli kompletnou obnovou pôvodného stavu oddelenia. Vytvorením príjemnejšieho prostredia sa snažíme vytvoriť pozitívny a relaxačný pocit, zlepšiť liečebný proces.

 • Široké spektrum liečebných procedúr

  Všetky druhy rehabilitácie sú pacientom zostavené na mieru, podľa ich stavu a schopností tak, aby došlo k obnove, zachovaniu, resp. zlepšeniu telesných funkcií.

Služby

Našim pacientom ponúkame tieto rehabilitačné služby:

 • McKenzie metóda

  Je medzinárodne uznávaná metóda diagnostiky a liečby bolestí chrbta a končatín. Za kľúčové sa považuje úvodné vyšetrenie – bezpečný a spoľahlivý spôsob na stanovenie presnej diagnózy a až následné vypracovanie plánu vhodnej liečby.

  Viac...
 • DNS – Dynamická neuromuskulárna stabilizácia

  Je koncept, ktorý slúži na diagnostiku a terapiu. Cieľom je dosiahnuť vyváženú aktivitu svalov tak, aby nevznikali pohybové poruchy či bolesti a to pri ich najefektívnejšom zapojení v správnom postavení kĺbov.

  Viac...
 • SM Systém

  SM Systém je jednoduchý, fyziologický a hlavne účinný cvičebný postup. Rýchlo a jednoducho posilňuje oslabené svaly a uvoľňuje svaly preťažené. SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka, predovšetkým chrbticu.

  Viac...
 • Liečebná telesná výchova

  Realizujeme individuálnu aj skupinovú liečebnú telesnú výchovu s využitím základných, špeciálnych metodík a cielených techník s využitím rehabilitačných pomôcok.

  Viac...
 • Výchovná rehabilitácia

  Výchovná rehabilitácia zahŕňa edukáciu životosprávy, zásady školy chrbta, edukáciu používania zdravotných pomôcok a edukáciu pacientov s chybným držaním tela.

  Viac...
 • Fyzikálna terapia

  V rámci fyzikálnej terapie vykonávame elektroterapiu, fototerapiu, lokálnu termoterapiu, mechanoterapiu a vodoliečebné procedúry.

  Viac...
 • Aplikácia injekcií

  Realizujeme aplikáciu plynových injekcií a GUNA MD kolagénových injekcií.

  Viac...

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Karin Micheľová

  Štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach ukončila v roku 2002, odbor všeobecné lekárstvo. Na fyziatricko-rehabilitačné oddelenie NsP sv. Barbory v Rožňave nastúpila v roku 2008, a od roku 2017 tu pôsobí ako primárka.

  Viac...
 • Mgr. Silvia Kardosová

  Od roku 1987 pracovala na chirurgickom oddelení v Rožňave ako sestra. Od roku 2004 do 2017 tu pôsobila ako vedúca sestra neurologického oddelenia. Na oddelení pracuje od roku 2017 ako vedúca sestra.

  Viac...

MUDr. Dávid Drahoš Lekár Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, Nemocnica Rožňava

MUDr. Ferenc Eduard Lekár Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, Nemocnica Rožňava

MUDr. Jaroslava Maťašová Lekár Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, Nemocnica Rožňava

Poďakovania

 • Ďakujem pani primárke, MUDr. Karin Micheľovej a pánovi doktorovi, MUDr. Eduardovi Ferenczovi, vedúcej sestre, Mgr. Silvii Kardosovej a celému personálu fyziatricko – rehabilitačného oddelenia za vysoko profesionálnu liečebnú starostlivosť, ochotu a empatiu počas mojej hospitalizácie.

  Prajem Vám k Vašej práci pevné zdravie, veľa osobných a pracovných úspechov.

  P.B.

 • Pacienti z oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie by sme touto cestou chceli spoločne vyjadriť veľkú spokojnosť pani primárke oddelenia, MUDr. Karin Micheľovej, všetkým lekárom ako aj zdravotnému personálu a zároveň sa im poďakovať za vynikajúcu odbornú starostlivosť. Celému tímu prajeme veľa zdravia, pracovných úspechov a spokojnosť u všetkých pacientov, a aby i naďalej udržali úroveň oddelenia.
  Ďakujeme, Vaši spokojní a vďační pacienti.

 • Na fyziatricko-rehabilitačné oddelenie ma preložili z neurologického oddelenia s krčnou chrbticou. Celé oddelenie je krásne, cítim tu pozitívnu energiu, všetko je nové. Izba je veľmi pekná s vlastnou toaletou, kanvicou, televízorom a polohovateľnou posteľou. Ak by to všade v nemocniciach vyzeralo takto, tak by sme mali dobré zdravotníctvo a aj pacienti by sa skôr vyliečili.
  Jana Kubusová, 55 rokov, Revúca

 • Je to tu veľmi pekne zrekonštruované. Prístrojové vybavenie je tiež veľmi dobré v rámci rehabilitácie. Môžem len chváliť, celé je to na dobrej úrovni, aj personál. Odporúčam.
  Ondrej Uhrín, 66 rokov, Rožňavské Bystré

Praktické informácie

Kontakty

Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1
048 01 Rožňava
Oddelenie sa nachádza na 1. poschodí bloku A.
Telefonické kontakty
Ambulancia / primár:       +421 (0) 58777  1250
Sestry – stanovište:          +421 (0) 58777  1251
Lekárska vyšetrovňa:        +421 (0) 58777  1252
Vedúca sestra:                   +421 (0) 58777  1242
Vedúci fyzioterapeut:        +421 (0) 58777  1253
Návštevné hodiny
Pondelok:       15:00 – 17:00
Utorok:            15:00 – 17:00
Streda:            15:00 – 17:00
Štvrtok:           15:00 – 17:00
Piatok:            15:00 – 17:00
Sobota:           14:00 – 17:00
Nedeľa:           14:00 – 17:00
Mimo uvedených návštevných hodín, v individuálnych prípadoch, sa budeme snažiť vyhovieť Vašim požiadavkám.

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)