Aktuality, Svet Zdravia, Žiar nad Hronom    10.08.2017

Finančný dar z charitatívnej jazdy pre pediatrické oddelenie v Žiari nad Hronom

Výťažok z charitatívnej jazdy, ktorá bola súčasťou nedávnych slovensko-českých cyklistických majstrovstiev v Žiari nad Hronom, organizátori venovali dňa 28.7.2017 pediatrickému oddeleniu v Žiari nad Hronom. Slávnostného odovzdania finančného príspevku sa zúčastnil Peter Antal, primátor mesta Žiar nad Hronom a generálny riaditeľ spoločnosti Slovalco, a.s. Milan Veselý.

„Takmer 1500 eur sa vyzbieralo ako vstupné na týchto pretekoch od asi troch stoviek ľudí, ktorí sa jazdy zúčastnili. Výška štartovného bola dobrovoľná, každý prispel podľa svojho uváženia,” povedal za organizátorov pretekov primátor mesta Peter Antal.

Riaditeľ nemocnie vyjadril poďakovanie za podporu nemocnice v Žiari nad Hronom a doplnil: „Po konzultácii sme sa rozhodli, že tieto finančné prostriedky využijeme na spolufinancovanie výchovno-vzdelávacích aktivít na pediatrickom oddelení v spolupráci s mestským kultúrnym centrom. Už v minulosti sme vyskúšali tzv. „družinu” na tomto oddelení, a tak sa na ňu pokúsime nadviazať.”, povedal riaditeľ nemocnice Branislav Jaďuď.

Hospitalizovaným deťom by sa mala venovať vychovávateľka. Na oddelení je detský kútik, trieda, kde sa učia školopovinné deti, ale aj deti v predškolskom veku. Takéto oživenie liečebného režimu považuje za prínos aj detská lekárka Mária Molčáková.

„Choré deti sú v nemocnici vytrhnuté z rodinného prostredia a okrem choroby ich frustruje aj to, že sú mimo kruhu svojich blízkych. Preto čokoľvek, čo im pobyt u nás spríjemní, vítame,” zareagovala na nápad s výchovno-vzdelávacími aktivitami.

Video z odovzdávania finančných prostriedkov nájdete TU.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.01.2018

V rožňavskej pôrodnici sa vlani uskutočnilo 567 pôrodov

V nemocnici Svet zdravia Rožňava sa počas minulého roka uskutočnilo 567 pôrodov. Dievčat prišlo na svet viac ako chlapcov a šesť mamičiek si domov z nemocnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 15.01.2018

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 1200 detí, počet pôrodov stúpol

V nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota vlani stúpol počet pôrodov. Zatiaľ čo v roku 2016 sa ich tam uskutočnilo 1130, minulý rok sa počet zvýšil na 1215. Štyri mamičky na svet priviedli aj dvojčatá.

Aktuality 15.01.2018

V topoľčianskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 500 detí

V nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa minulý rok narodilo 536 detí. Dievčat tam prišlo na svet viac ako chlapcov a dve mamičky si domov odniesli aj dvojičky.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO