Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce, Pôrodnice    07.10.2020

Európsky týždeň dojčenia v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa našim čerstvým mamičkám intenzívne venujeme aj počas Európskeho týždňa dojčenia.

 

Na novorodeneckom oddelení michalovskej pôrodnice máme k dispozícii dve certifikované laktačné poradkyne Bc. Ivana Denhardtová a PhDr. Mária Soročinová. V rámci podpory dojčenia sme na všetky pacientske izby zaviedli aj nový edukačný TV program o dojčení.

Európsky týždeň dojčenia

Prvý októbrový týždeň si pripomíname (1. – 7. október) Európsky týždeň dojčenia. Mamičky preto dostali milé prekvapenie v podobe darčekových tašiek s edukačnými materiálmi, vlhčenými obrúskami a antistresovým srdiečkom.

V krátkom rozhovore sme vyspovedali aj pani Gabrielu ktorá nám prezradila, ako vďaka laktačným poradkyniam sa jej podarilo dojčenie plynulo aplikovať:
Bez asistencie laktačných poradkýň v michalovskej pôrodnici by som dojčenie pravdepodobne vzdala. V problematike dojčenia mi bol nápomocný aj edukačný TV kanál Laktačné poradenstvo.

Ako odmenu za jej čas a ochotu sme pani Gabriele darovali naviac nášho novorodeneckého sloníka.

Darčeky pre najmenších

Vďaka dobrým ľudom pomáhame našim rodičkám nielen po odbornej a edukačnej stránke, ale aj darovaním rôznych užitočných vecí. Preto chceme aj touto cestou poďakovať pani Baliovej, ktorá nám odovzdala kopu nádherného oblečenia, diek, ponožiek a hračiek pre najmenších.

Skupina dobrovoľníčok z celého Slovenska vyrába a následne daruje tieto veci hlavne predčasne narodeným detičkám a detičkám, ktoré vychovávajú napríklad len starý rodičia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 27.10.2020

Na čo sa pripraviť, ak vás čaká jednodňový gynekologický zákrok?

Byť hospitalizovaná a ležať celé dni v nemocnici, na to je pre mnohé z nás také ťažké čo i len pomyslieť. Súčasným celosvetovým trendom je však vyriešiť operačné výkony, u ktorých je to možné, v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS). Našťastie, svetoví sme už aj u nás a trend jednodňovej chirurgie sa presadzuje aj v našich nemocniciach.

Aktuality 26.10.2020

Reakcia MUDr. Mareka Pytliaka na odkaz pre svidnícku nemocnicu

Člen krízového štábu MUDr. Peter Visolajský a predseda Zachráňme zdravotníctvo odkázal svidníckym zdravotníkom: „Vaša nemocnica je malá a bezvýznamná“.

Blog 23.10.2020

Mala len 32 rokov, keď sa jej zrútil svet: Ženy, bojujte! Odkazuje po rakovine prsníka

Bola mladá a plná života, snívala o rodine a deťoch. A zrazu to vyzeralo tak, že jej sny sa už nikdy nenaplnia. Napriek rakovine prsníka Katka neprestala dúfať, že všetko dobre dopadne. Teraz v októbri, v mesiaci boja proti rakovine prsníka, sa nám rozhodla zdôveriť so svojím príbehom. A vyzvať všetky ženy k prevencii.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO