Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda    24.07.2019

Dunajskostredská pôrodnica je podľa expertného hodnotenia najlepšia v kraji

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda je podľa expertného hodnotenia najlepšia v Trnavskom kraji. Vyplýva to z porovnania slovenských pôrodníc, ktoré aj tento rok pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk. Pôrodnica tak obhájila svoje prvenstvo z minulého roku.

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda

V rámci expertného hodnotenia bola skladba indikátorov a metodika ich spracovania vypracovaná v spolupráci so Slovenskou gynekologicko-pôrodníckou spoločnosťou. Hodnotili sa perinatálne ukazovatele, materská morbidita, personálne zabezpečenie či materiálno-technické vybavenie.

Dunajskostredská pôrodnica začala minulý rok organizovať deň otvorených dverí. V rámci neho mamičky môžu prísť spoznať prostredie, v ktorom privedú na svet svoje bábätko a opýtať sa na všetko, čo ich ohľadom pôrodu zaujíma.  Aj takto sa snaží odbúrať obavy mamičiek z príchodu dieťatka na svet. Zároveň pôrodnica od minulého roka organizuje stretnutia s laktačnou poradkyňou. Verí, že tieto aspekty v ďalších rokoch prispejú k tomu, aby tak ako pri expertnom hodnotení bola úspešná aj v hodnotení mamičiek.

V dunajskostredskej pôrodnici sa počas minulého roku uskutočnilo 908 pôrodov. Oproti predošlému roku 2017 počet pôrodov stúpol z 844. Šiestim mamičkám sa narodili dvojičky, chlapcov prišlo na svet 453, dievčat 461. Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Viktória, Sofia a Lara. U chlapcov zase dominovali mená Dávid, Máté a Áron.

Mamičky spolu s oteckami majú v dunajskostredskej nemocnici možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu. Dozvedia sa tak, ako zvládnuť tehotenstvo i samotný pôrod, aj ako sa následne starať o bábätko. Na jeho príchod sa tak dokážu oveľa lepšie pripraviť, získajú praktické návyky a zoznámia sa s priestormi i personálom oddelenia. Predpôrodný kurz minulý rok absolvovalo 94 mamičiek.

Spolu so zdravotníckym personálom si mamičky môžu aj naplánovať, ako by mal ich pôrod vyzerať, a to od prijatia do nemocnice až po starostlivosť o novorodenca. Vlani možnosť vytvoriť si individuálny pôrodný plán využilo 24 mamičiek.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 12.12.2019

Pravý duch Vianoc v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Tento rok cítime ducha Vianoc v našej nemocnici obzvlášť silným spôsobom. Stále existuje mnoho dobrých ľudí, ktorí radi venujú či už svoj čas, energiu alebo finančné prostriedky na pomoc dobrej veci.

Aktuality 12.12.2019

Dar pre onkologické oddelenie v Michalovciach

Nemocnica Svet zdravia Michalovce prijala peňažný dar od Ligy proti rakovine z 22. ročníka Dňa narcisov vo výške 1500€ na nákup gynekologického kresla za účelom zlepšenia starostlivosti o onkologického pacienta.

Aktuality 12.12.2019

Nové centrum intervenčnej angiológie

Nemocnica Svet zdravia Michalovce predstavila nové centrum intervenčnej angiológie. Jeho základom je pracovisko s novým biplanárnym angiografom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO