Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda    24.07.2019

Dunajskostredská pôrodnica je podľa expertného hodnotenia najlepšia v kraji

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda je podľa expertného hodnotenia najlepšia v Trnavskom kraji. Vyplýva to z porovnania slovenských pôrodníc, ktoré aj tento rok pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom rodinka.sk. Pôrodnica tak obhájila svoje prvenstvo z minulého roku.

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda

V rámci expertného hodnotenia bola skladba indikátorov a metodika ich spracovania vypracovaná v spolupráci so Slovenskou gynekologicko-pôrodníckou spoločnosťou. Hodnotili sa perinatálne ukazovatele, materská morbidita, personálne zabezpečenie či materiálno-technické vybavenie.

Dunajskostredská pôrodnica začala minulý rok organizovať deň otvorených dverí. V rámci neho mamičky môžu prísť spoznať prostredie, v ktorom privedú na svet svoje bábätko a opýtať sa na všetko, čo ich ohľadom pôrodu zaujíma.  Aj takto sa snaží odbúrať obavy mamičiek z príchodu dieťatka na svet. Zároveň pôrodnica od minulého roka organizuje stretnutia s laktačnou poradkyňou. Verí, že tieto aspekty v ďalších rokoch prispejú k tomu, aby tak ako pri expertnom hodnotení bola úspešná aj v hodnotení mamičiek.

V dunajskostredskej pôrodnici sa počas minulého roku uskutočnilo 908 pôrodov. Oproti predošlému roku 2017 počet pôrodov stúpol z 844. Šiestim mamičkám sa narodili dvojičky, chlapcov prišlo na svet 453, dievčat 461. Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Viktória, Sofia a Lara. U chlapcov zase dominovali mená Dávid, Máté a Áron.

Mamičky spolu s oteckami majú v dunajskostredskej nemocnici možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu. Dozvedia sa tak, ako zvládnuť tehotenstvo i samotný pôrod, aj ako sa následne starať o bábätko. Na jeho príchod sa tak dokážu oveľa lepšie pripraviť, získajú praktické návyky a zoznámia sa s priestormi i personálom oddelenia. Predpôrodný kurz minulý rok absolvovalo 94 mamičiek.

Spolu so zdravotníckym personálom si mamičky môžu aj naplánovať, ako by mal ich pôrod vyzerať, a to od prijatia do nemocnice až po starostlivosť o novorodenca. Vlani možnosť vytvoriť si individuálny pôrodný plán využilo 24 mamičiek.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.08.2019

V dunajskostredskej nemocnici od júla ORL a foniatria sú presťahovaní do nových priestorov

Aktuality 20.08.2019

Rodinný deň v Dunajskej Strede

Koncom júna už po tretíkrát pripravila Nemocnica Dunajská Streda pre svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov podujatie "RODINNÝ DEŇ", na ktorom sa zúčastnilo vyše 500 ľudí.

Aktuality 19.08.2019

V Materskom centre Úlik sa opäť diskutovalo o pôrodoch v žiarskej pôrodnici

Ďalšiu diskusiu viedla vyhľadávaná lekárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žiarskej pôrodnice MUDr. Monika Zimanová.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO