Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda    24.07.2019

Dunajskostredská nemocnica opäť pripravila pre mamičky deň s laktačnou poradkyňou

Ako správne dojčiť novorodenca a čo robiť, ak nastanú problémy – aj to sa mamičky bezplatne dozvedia vo štvrtok 1. augusta v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda. Nemocnica pre nich už po tretíkrát pripravila deň s laktačnou poradkyňou. Medzi 9.00 a 15.00 h sa tak mamičky budú môcť opýtať na všetko, čo o dojčení potrebujú vedieť i konzultovať svoje problémy.

„Po pôrode sa najmä mladé mamičky doma často stretávajú s rôznymi neočakávaným problémami s dojčením, s ktorými nemajú ešte skúsenosti. Rozhodli sme sa im preto trochu uľahčiť prvé týždne s bábätkom. Deň s laktačnou poradkyňou je zároveň priestorom, počas ktorého si mamičky môžu vzájomne zdieľať svoje skúsenosti a rady,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda Sylvia Bock.

Mamičkám sa bude venovať certifikovaná laktačná poradkyňa Iveta Morvayová. Povie im viac o význame bondingu po pôrode a faktoroch ovplyvňujúcich dojčenie. Súčasťou budú aj praktické ukážky polôh pri dojčení. Zároveň sa mamičky dozvedia, aké najčastejšie problémy sa počas dojčenia môžu vyskytnúť a ako ich správne riešiť.

„Budeme radi, ak prídu aj mamičky, ktoré si napríklad len nie sú isté, či postupujú pri dojčení a riešení prípadných problémov správne a informácie si chcú overiť. Naša laktačná poradkyňa im poskytne odbornú podporu a pokúsi sa poradiť s rôznymi konkrétnymi problémami, ktoré mamičky trápia,“ dodala riaditeľka.

Deň s laktačnou poradkyňou sa uskutoční medzi 9.00 a 15.00 h v edukačnej miestnosti pre kurz predpôrodnej prípravy v dunajskostredskej nemocnici na druhom poschodí.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 12.12.2019

Pravý duch Vianoc v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Tento rok cítime ducha Vianoc v našej nemocnici obzvlášť silným spôsobom. Stále existuje mnoho dobrých ľudí, ktorí radi venujú či už svoj čas, energiu alebo finančné prostriedky na pomoc dobrej veci.

Aktuality 12.12.2019

Dar pre onkologické oddelenie v Michalovciach

Nemocnica Svet zdravia Michalovce prijala peňažný dar od Ligy proti rakovine z 22. ročníka Dňa narcisov vo výške 1500€ na nákup gynekologického kresla za účelom zlepšenia starostlivosti o onkologického pacienta.

Aktuality 12.12.2019

Nové centrum intervenčnej angiológie

Nemocnica Svet zdravia Michalovce predstavila nové centrum intervenčnej angiológie. Jeho základom je pracovisko s novým biplanárnym angiografom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO