Aktuality, Svet Zdravia, Dunajská Streda    24.07.2019

Dunajskostredská nemocnica opäť pripravila pre mamičky deň s laktačnou poradkyňou

Ako správne dojčiť novorodenca a čo robiť, ak nastanú problémy – aj to sa mamičky bezplatne dozvedia vo štvrtok 1. augusta v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda. Nemocnica pre nich už po tretíkrát pripravila deň s laktačnou poradkyňou. Medzi 9.00 a 15.00 h sa tak mamičky budú môcť opýtať na všetko, čo o dojčení potrebujú vedieť i konzultovať svoje problémy.

„Po pôrode sa najmä mladé mamičky doma často stretávajú s rôznymi neočakávaným problémami s dojčením, s ktorými nemajú ešte skúsenosti. Rozhodli sme sa im preto trochu uľahčiť prvé týždne s bábätkom. Deň s laktačnou poradkyňou je zároveň priestorom, počas ktorého si mamičky môžu vzájomne zdieľať svoje skúsenosti a rady,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda Sylvia Bock.

Mamičkám sa bude venovať certifikovaná laktačná poradkyňa Iveta Morvayová. Povie im viac o význame bondingu po pôrode a faktoroch ovplyvňujúcich dojčenie. Súčasťou budú aj praktické ukážky polôh pri dojčení. Zároveň sa mamičky dozvedia, aké najčastejšie problémy sa počas dojčenia môžu vyskytnúť a ako ich správne riešiť.

„Budeme radi, ak prídu aj mamičky, ktoré si napríklad len nie sú isté, či postupujú pri dojčení a riešení prípadných problémov správne a informácie si chcú overiť. Naša laktačná poradkyňa im poskytne odbornú podporu a pokúsi sa poradiť s rôznymi konkrétnymi problémami, ktoré mamičky trápia,“ dodala riaditeľka.

Deň s laktačnou poradkyňou sa uskutoční medzi 9.00 a 15.00 h v edukačnej miestnosti pre kurz predpôrodnej prípravy v dunajskostredskej nemocnici na druhom poschodí.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.08.2019

V dunajskostredskej nemocnici od júla ORL a foniatria sú presťahovaní do nových priestorov

Aktuality 20.08.2019

Rodinný deň v Dunajskej Strede

Koncom júna už po tretíkrát pripravila Nemocnica Dunajská Streda pre svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov podujatie "RODINNÝ DEŇ", na ktorom sa zúčastnilo vyše 500 ľudí.

Aktuality 19.08.2019

V Materskom centre Úlik sa opäť diskutovalo o pôrodoch v žiarskej pôrodnici

Ďalšiu diskusiu viedla vyhľadávaná lekárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žiarskej pôrodnice MUDr. Monika Zimanová.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO