Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    24.07.2017

Druhé výročie vstupu sveta zdravia do galantskej nemocnice

Pred niekoľkými dňami, konkrétne 14. júla 2017 uplynuli dva roky od vstupu nového akcionára v podobe Sveta zdravia, a. s. do galantskej nemocnice.

Pri tejto príležitosti zorganizovala nemocnica 20. júla 2017 v popoludňajších hodinách stretnutie zamestnancov. Hlavnou myšlienkou stretnutia bol prierez toho čo sa v nemocnici od posledného výročia odohralo a čo ju čaká nielen v tomto, či budúcom kalendárnom roku, ale tiež v rokoch nasledujúcich.

Oficiálnu časť stretnutia viedol riaditeľ nemocnice, Ing. Marián Haviernik, ktorý sa vo svojom vstupe poďakoval všetkým zamestnancom za ich vykonanú prácu a prínos pre spoločné dielo, ktorým je neustále skvalitňovanie poskytovania zdravotnej starostlivosti a služieb s ňou súvisiacich.

Tohtoročné stretnutie zamestnancov prebiehalo interaktívnou formou. Zamestnanci si v rámci stretnutia sami spomínali na jednotlivé projekty realizované v rámci revitalizácie nemocnice za uplynulý rok, pričom rezonovali najmä projekty:

  • výmena výťahov,
  • rekonštrukcia Oddelenia rádiodiagnostiky,
  • rekonštrukcia galantskej pôrodnice,
  • kompletná rekonštrukcia toaliet pre pacientov i personál,
  • vybudovanie recepcie,
  • výmena podlahovej krytiny na viacerých poschodiach,
  • nákup viac ako päťdesiatich nových lôžok či
  • bezdrôtové pripojenie do internetu pre pacientov nemocnice.

V rámci hodnotenia prebiehajúcich projektov hovorilo vedenie nemocnice so zamestnancami najmä o kompletnej výmene okien v celej budove nemocnice, znovuotvorení operačného traktu na siedmom poschodí, ako aj rekonštrukcii mliečnej kuchynky na prípravu dojčenskej stravy.

Diskusia sa dotkla aj blízkej či vzdialenejšej budúcnosti nemocnice, ktorú čaká rekonštrukcia fasády, či budovanie nového urgentného príjmu a Oddelenia anestézie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti.

Po skončení oficiálnej časti pokračovalo stretnutie zamestnancov formou rautu v menej formálnej atmosfére. Vrcholom programu bolo krájanie torty, pripravenej špeciálne pre túto príležitosť.

Celé podujatie bolo sprevádzané hudobným doprovodom umeleckého telesa Jánoškovci, ktoré prednieslo množstvo známych i menej známych piesní z rôznych hudobných žánrov, dokonca na želanie.

Z podujatia vyplynulo, že nemocnica má za sebou, ale i pred sebou náročné obdobia, ktoré sú však sprevádzané pozitívnymi príkladmi zodpovedného prístupu k hospodáreniu nemocnice v záujme pacientov i zdravotníckych pracovníkov.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.01.2018

Svidnícka pôrodnica ostáva v prevádzke aj po 1. februári

Nemocnica Svet zdravia Svidník vyvinie maximálne úsilie, aby od 1. februára 2018 pokračovala v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Toto dočasné rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania s Ministerstvom zdravotníctva SR, s vedením Prešovského samosprávneho kraja, ako aj s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dlhodobé zachovanie plne funkčného gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia svidníckej nemocnice si však vyžaduje splnenie dvoch zásadných predpokladov:

Aktuality 23.01.2018

Topoľčianska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany dnes dostalo od Nadácie Križovatka päť monitorov dychu. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Monitory si môžu mamičky z nemocnice aj požičať.

Aktuality 23.01.2018

V nemocniciach Svet zdravia sa vlani narodilo približne 10 700 detí: Percento cisárskych rezov chcú pôrodnice znížiť

Spolu 10 616 pôrodov sa počas minulého roka uskutočnilo v 13 pôrodniciach, ktoré patria do siete nemocníc Svet zdravia. V porovnaní s predošlým rokom počet pôrodov stúpol a najviac ich mali v Spišskej Novej Vsi. Chlapcov sa narodilo o 172 viac ako dievčat a 96 mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Pôrodnice Sveta zdravia plánujú začať systematicky upozorňovať rodičky na riziká cisárskych rezov a v najbližších rokoch znížiť ich podiel na 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO