Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    22.12.2019

Dobrovoľníčky z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň organizovali zbierku hračiek

K dobrovoľníkom Dobrovoľníckeho centra Krajší deň nemocnice Svetu zdravia Svidník patria aj študentky Strednej priemyselnej školy. Do projektu Krajší deň sa zapojili hneď po jeho spustení a od toho času venujú zo svojho času pár hodín v týždni pacientom na detskom, doliečovacom alebo geriatrickom oddelení. Dôkazom toho, že dobrovoľníctvo v nemocnici im je blízke, bola ich angažovanosť pri zbierke hračiek na spomínanej škole.

 

Zbierku vyhlásili a otvorili na sviatok sv. Mikuláša a trvala do 19.decembra. V tento deň dobrovoľníčky Marianna Franková a Lívia Pirchalová v doprovode vyučujúcej Mgr. Jitky Džupinovej osobne odovzdali vyzbierané hračky hospitalizovaným deťom. Malí pacienti si mohli vybrať zo širokej škály. Čakali ich bábiky, autíčky, knihy, omaľovánky, spoločenké hry, zvieratká a mnohé ďalšie. Odovzdávania hračiek sa zúčastnilo aj vedenie nemocnice a zamestnanci detského oddelenia. Riaditeľ Ing. Slavko Rodák poďakoval dobrovoľníčkam za ich snahu a dobrovoľnícku prácu, ktorú vykonávajú v prospech pacientov nemocnice  Svidník.

V čase príchodu Vianoc sú si ľudia bližší. Viac myslíme na iných a bolo tomu tak aj v prípade snahy dobrovoľníčok. Dôkazom, že ich snaženie nebolo márne boli úsmevy a radosť všetkých prítomných detských pacientov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2020

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 900 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa počas minulého roku uskutočnilo 925 pôrodov, čo je najvyšší počet pôrodov za posledných päť rokov. Najviac pôrodov bolo v mesiacoch marec, august a september. Chlapcov v dunajskostredskej pôrodnici prišlo na svet len o niečo viac ako dievčat a štyrom mamičkám sa narodili dvojičky.

Aktuality 24.01.2020

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo 1116 detí

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa vlani uskutočnilo 1105 pôrodov. Najviac ich bolo v mesiaci september, a to 115. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 22.01.2020

Vítanie Nového roka v Humennom

Je už peknou tradíciou, že s príchodom Nového roka sa zamestnanci Nemocnice Humenné stretávajú spoločne na Novoročnom večierku.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO