Aktuality, Krajší deň Stropkov, Krajší deň Svidník, Stropkov, Svidník    10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Práca dobrovoľníkov

„Naši dobrovoľníci aj počas leta obetujú čas svojho voľného času a prichádzajú za pacientmi do nemocníc, aby im spoločným rozhovorom či hraním spoločenskej hry uľahčili náročné chvíle s chorobou. Počas jednej z takýchto návštev prišli dobrovoľníci s nápadom vytvoriť pre pacientov vejáre, aby bol pobyt na oddeleniach počas horúcich dní pre nich príjemnejší,“ vysvetľuje koordinátorka dobrovoľníckeho projektu Krajší deň vo svidníckej a stropkovskej nemocnici a sociálna pracovníčka Ivana Vojtašeková.

Pozornosť na spríjemnenie letných horúčav

Dobrovoľníci tak počas troch stretnutí vyrobili asi 50 jednoduchých, okrúhlych papierových vejárov s plastovým držiakom, na ktoré sami nakreslili slniečko s oblakmi a dúhu, čo tvorí aj logo projektu Krajší deň. Vejáriky potom rozdali pacientom na geriatrickom, doliečovacom, internom, chirurgickom a neurologickom oddelení, v psychiatrickej liečebni a dome ošetrovateľskej starostlivosti. Vejáriky dostali všetci, ktorým to zdravotný stav umožňoval.

„Mnohé pacientky mali potrebu na oplátku niečo venovať dobrovoľníkom a tak sme si stanovili jednotnú  odmenu, a tou bol úsmev. Niektoré pacientky to poňali veselo a rozdávali také veľké úsmevy, že v izbách bolo zrazu množstvo smiechu. Okrem radosti či prekvapenia sme dokonca zažili aj slzičky dojatia a opäť sme si potvrdili, že niekedy stačí len trochu pozornosti, pár milých slov či malý darček, aby mal človek krajší deň. A my sme ho vďaka pacientom mali tiež,“ dodáva Vojtašeková.

Viac o dobrovoľníkoch v našich nemocniciach

Dobrovoľnícky projekt Krajší deň funguje vo svidníckej nemocnici už od októbra 2018 a v tej stropkovskej od apríla 2022, kedy ich slávnostne otvoril ich ambasádor Tomáš Bezdeda. Záujemcovia, ktorí majú chuť venovať časť svojho voľného času pacientom v týchto dvoch nemocniciach, sa môžu prihlásiť na krajsiden.sk@svetzdravia.com. Všetky informácie nájdu na www.krajsi-den.sk.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO