Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.07.2019

Dobrovoľníci vo svidníckej nemocnici

Príležitosť byť dobrovoľníkom vo svidníckej nemocnici využili aj žiaci 9. A ročníka ZŠ ul. Komenského vo Svidníku. Počas utorkového dopoludnia sa zapojili do aktivít zameraných na úpravu okolia nemocnice a tvorivú činnosť.

 

Žiaci – štrnásť dievčat a šestnásť chlapcov, v doprovode triednej učiteľky PaedDr. Viery Cahajlovej, venovali svoje dopoludnie v prospech iných. Ako dobrovoľníci prišli do nemocnice prvý krát s ochotou pomáhať. Samotnej dobrovoľníckej práci predchádzala krátka beseda o projekte Krajší deň, ktorý bol vo svidníckej nemocnici oficiálne zahájený v októbri minulého roka. Od toho času prichádzajú do nemocnice aktívni, pravidelní dobrovoľníci, ktorí sa venujú našim pacientom. Naklonení sme aj jednorázovým dobrovoľníckym aktivitám a spolupráci s príležitostnými dobrovoľníkmi. Spomínaní žiaci využili na „dobrovoľníčenie“ práve túto možnosť.

Pracovali v štyroch rozdielnych skupinách v závislosti od toho, pre ktorú aktivitu sa nadchli. Dievčatá pleli burinu v kvetináčoch, maľovali na chodník a vyrábali ozdobné kamene v podobe lienok a včiel. Chlapci sa rozhodli zametať prístupové chodníky k ambulanciám, čistiť škáry od prebytočnej trávy a v neposlednom rade podieľať sa na úprave fontány. Do tejto aktivity sa postupne zapojili aj dievčatá. Motivovala ich predstava znovuoživenej fontány.

Pohľad na skrášlené miesta hovoril jasne: Malo to zmysel, krajší deň mali nielen dobrovoľníci, ale aj okoloidúci. Výsledok snaženia dobrovoľníkov na seba nenechal dlho čakať. Pri pohľade na miesto, kde dobrovoľníčili, bolo jasné, že toto dopoludnie malo zmysel.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.02.2020

Umelá inteligencia v nemocniciach Svet zdravia: Radí pri pacientoch po cievnej mozgovej príhode

Výsledky každého pacienta s podozrením na cievnu mozgovú príhodu od tohto mesiaca hodnotí v galantskej nemocnici aj umelá inteligencia. Sieť nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj tá v Galante, totiž od februára zaviedla do siedmich svojich nemocníc systém e-Stroke Suite od spoločnosti Brainomix.

Aktuality 21.02.2020

Valentínska kvapka krvi 2020 v rožňavskej nemocnici

Územný spolok SČK tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi opäť realizoval na pôde Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a. s.. Kampaň podporili nielen skúsení viacnásobní darcovia, ale zapojilo sa i množstvo prvodarcov - študentov stredných škôl SOŠ technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika či Obchodnej akadémie v Rožňave.

Aktuality 21.02.2020

Valentínske darovanie krvi v Trebišove

Valentínsky piatok sa niesol v Trebišove v duchu pomoci druhým. Na hematologicko- transfúznom oddelení sa zišlo takmer 50 darcov, ktorí prišli nezištne darovať to najcennejšie, svoju krv.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO