Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.07.2019

Dobrovoľníci vo svidníckej nemocnici

Príležitosť byť dobrovoľníkom vo svidníckej nemocnici využili aj žiaci 9. A ročníka ZŠ ul. Komenského vo Svidníku. Počas utorkového dopoludnia sa zapojili do aktivít zameraných na úpravu okolia nemocnice a tvorivú činnosť.

 

Žiaci – štrnásť dievčat a šestnásť chlapcov, v doprovode triednej učiteľky PaedDr. Viery Cahajlovej, venovali svoje dopoludnie v prospech iných. Ako dobrovoľníci prišli do nemocnice prvý krát s ochotou pomáhať. Samotnej dobrovoľníckej práci predchádzala krátka beseda o projekte Krajší deň, ktorý bol vo svidníckej nemocnici oficiálne zahájený v októbri minulého roka. Od toho času prichádzajú do nemocnice aktívni, pravidelní dobrovoľníci, ktorí sa venujú našim pacientom. Naklonení sme aj jednorázovým dobrovoľníckym aktivitám a spolupráci s príležitostnými dobrovoľníkmi. Spomínaní žiaci využili na „dobrovoľníčenie“ práve túto možnosť.

Pracovali v štyroch rozdielnych skupinách v závislosti od toho, pre ktorú aktivitu sa nadchli. Dievčatá pleli burinu v kvetináčoch, maľovali na chodník a vyrábali ozdobné kamene v podobe lienok a včiel. Chlapci sa rozhodli zametať prístupové chodníky k ambulanciám, čistiť škáry od prebytočnej trávy a v neposlednom rade podieľať sa na úprave fontány. Do tejto aktivity sa postupne zapojili aj dievčatá. Motivovala ich predstava znovuoživenej fontány.

Pohľad na skrášlené miesta hovoril jasne: Malo to zmysel, krajší deň mali nielen dobrovoľníci, ale aj okoloidúci. Výsledok snaženia dobrovoľníkov na seba nenechal dlho čakať. Pri pohľade na miesto, kde dobrovoľníčili, bolo jasné, že toto dopoludnie malo zmysel.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 19.09.2019

Endorfín má podporné účinky na imunitu

Endorfíny sú endogénne opioidné neuropeptidy, ktoré patria do veľkej skupiny endogénnych opiátov .

Aktuality 18.09.2019

Prešovská poliklinika ProCare vytvorila pre mamičky prvý dojčenský kútik

Najväčšia poliklinika v meste zrekonštruovala aj dve pediatrické ambulancie.

Aktuality 18.09.2019

Svidnícka nemocnica po ôsmich rokoch otvorila nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Svidnícka nemocnica dnes oficiálne predstavila nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie (FRO).

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO