Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.07.2019

Dobrovoľníci vo svidníckej nemocnici

Príležitosť byť dobrovoľníkom vo svidníckej nemocnici využili aj žiaci 9. A ročníka ZŠ ul. Komenského vo Svidníku. Počas utorkového dopoludnia sa zapojili do aktivít zameraných na úpravu okolia nemocnice a tvorivú činnosť.

 

Žiaci – štrnásť dievčat a šestnásť chlapcov, v doprovode triednej učiteľky PaedDr. Viery Cahajlovej, venovali svoje dopoludnie v prospech iných. Ako dobrovoľníci prišli do nemocnice prvý krát s ochotou pomáhať. Samotnej dobrovoľníckej práci predchádzala krátka beseda o projekte Krajší deň, ktorý bol vo svidníckej nemocnici oficiálne zahájený v októbri minulého roka. Od toho času prichádzajú do nemocnice aktívni, pravidelní dobrovoľníci, ktorí sa venujú našim pacientom. Naklonení sme aj jednorázovým dobrovoľníckym aktivitám a spolupráci s príležitostnými dobrovoľníkmi. Spomínaní žiaci využili na „dobrovoľníčenie“ práve túto možnosť.

Pracovali v štyroch rozdielnych skupinách v závislosti od toho, pre ktorú aktivitu sa nadchli. Dievčatá pleli burinu v kvetináčoch, maľovali na chodník a vyrábali ozdobné kamene v podobe lienok a včiel. Chlapci sa rozhodli zametať prístupové chodníky k ambulanciám, čistiť škáry od prebytočnej trávy a v neposlednom rade podieľať sa na úprave fontány. Do tejto aktivity sa postupne zapojili aj dievčatá. Motivovala ich predstava znovuoživenej fontány.

Pohľad na skrášlené miesta hovoril jasne: Malo to zmysel, krajší deň mali nielen dobrovoľníci, ale aj okoloidúci. Výsledok snaženia dobrovoľníkov na seba nenechal dlho čakať. Pri pohľade na miesto, kde dobrovoľníčili, bolo jasné, že toto dopoludnie malo zmysel.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

Aktuality 17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

Aktuality 17.07.2019

Urobme svet krajším

Naša nemocnica bola poctená vzácnou návštevou detí z detského tábora pod vedením rehoľnej sestry. Pre našich pediatrických a geriatrických pacientov pripravili krásne, ručne vyrobené darčeky, ktoré osobne odovzdali na každom oddelení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO