Aktuality, Humenné    23.09.2020

Dobré skutky sa dejú – týždeň dobrovoľníctva v humenskej nemocnici

Dobrovoľnícke centrum KRAJŠÍ DEŇ Humenné si v rámci týždňa dobrovoľníctva, ktorý bol na celom Slovensku vyhlásený 16. – 22.9.2020 pripravilo niekoľko milých aktivít.

 

S podporou Prešovského dobrovoľníckeho centra reagovalo na potrebu dobrovoľníckej činnosti a poskytnutia nezištnej služby druhým – hospitalizovaným pacientom v nemocnici. Ako povedala koordinátorka humenského dobrovoľníckeho centra Jana Copková, hlavnou myšlienkou projektu je spríjemniť pacientom pobyt v nemocnici, aby aspoň na chvíľu zabudli, že sú na oddelení. „Dobrovoľnícky týždeň sme využili ako taký refresh a pripomenutie si toho, že ľuďom sa dá pomôcť aj v sťažených podmienkach. Pacienti takéto aktivity vítajú najmä preto, že návštevy a kontakt s vonkajším svetom sú aktuálne obmedzené“, dodala.

Aj napriek zložitej epidemiologickej situácii sa nám podarilo zrealizovať dobrovoľnícke činnosti, do ktorých sa zapojili najmä študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda a Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom.

17.9.2020 DC Krajší deň zorganizovalo Deň otvorených dverí s náborom dobrovoľníkov, kde centrum prezentovalo svoju činnosť.

V piatok, 18.9.2020, zase dobrovoľníci pomáhali skrášľovať areál humenskej nemocnice výsadbou jesenných kvetov do vonkajších kvetináčov.

U pacientov sa obľube tešia najmä tvorivé dielne a kreatívna činnosť, ktorá v pondelok 21.9.2020 znamenala výrobu jesenných dekorácií v podobe tekvíc, či venčekov. Najmä starší pacienti na Oddelení dlhodobo chorých si prostredníctvom tvorivých aktivít zlepšujú jemnú motoriku a svojimi dekoráciami môžu obdarovať personál na oddelení, či svojich najbližších.

Aj týmito aktivitami sme chceli upozorniť na dôležitosť dobrovoľníctva ako prejavu solidarity voči hospitalizovaným pacientom.

Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú. Dobrovoľníci, ďakujeme Vám.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 31.10.2020

Sieť nemocníc a polikliník otestovala takmer 30-tisíc ľudí: Zdravotníci z COVID pracovísk medzi infikovanými nefigurujú

Presne 28 931 ľudí otestovali v sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare počas posledných dvoch dní (29. a 30. októbra). Na 27 odberných miestach testovali zdravotníci všetkých zamestnancov siete vrátane ich rodinných príslušníkov a pri lôžkach všetkých hospitalizovaných pacientov. Ako pozitívnych bolo antigénovými testami označených 317 ľudí, čo predstavuje 1,1 percenta z celkového počtu testovaných osôb, pričom vyše polovicu z tohto počtu tvorili príbuzní zamestnancov. Zdravotníkov bolo pozitívne testovaných necelých 0,3 percenta.

Aktuality 30.10.2020

Naše nemocnice a polikliniky posielajú na pomoc štátu pri testovaní 800 zamestnancov

Počas včerajšieho a dnešného dňa (29. a 30. októbra) sa uskutočňuje v nemocniciach Svet zdravia a poliklinikách ProCare po celom Slovensku testovanie zdravotníkov a hospitalizovaných pacientov.

Aktuality 28.10.2020

Zdravotníci z našich nemocníc a polikliník pomôžu štátu a zapoja sa do celoplošného testovania na COVID-19

Zdravotníci najväčšej siete súkromných nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare sa zapoja do víkendového celoplošného testovania obyvateľstva antigénovými testami.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO