Aktuality, Spišská Nová Ves    23.12.2019

Do spišskonovoveskej nemocnice priviezli vyše šesť desiatok postelí

Pri spišskonovoveskej nemocnici dnes ráno zaparkoval kamión plný postelí. Vyložil vyše šesť desiatok intenzivistických a elektricky polohovateľných lôžok za vyše 275-tisíc eur. Postupne ich počas celého dňa personál montoval a po odskúšaní a dezinfekcii umiestňoval na jednotlivé oddelenia. Nákup lôžok bol spolufinancovaný z eurofondov.

„Lôžka pre pacientov sú po dodaní nového počítačového tomografu druhá časť vybavenia, ktoré spolufinancujeme z eurofondov. Celkovo 64 postelí sme umiestnili na OAMIS, pediatrickú JIS, urgentný príjem, chirurgické a traumatologické oddelenie. Postele boli dodané spoločne s novými matracmi a ďalším príslušenstvom. Najväčšia časť z celkovo schváleného objemu takmer 2,5 milióna eur bude dodaná v priebehu budúceho roka,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková.

Nemocnica v septembri vďaka eurofondom predstavila nové pracovisko počítačovej tomografie (CT). Rádiológovia majú už od konca augusta k dispozícii CT technológiu s oveľa rýchlejším a presnejším zobrazovaním. Radiačná záťaž sa navyše v porovnaní s predchádzajúcim obdobím pre pacientov znížila o viac ako polovicu. Projekt v hodnote takmer 400-tisíc eur je prvou časťou veľkej modernizácie medicínskeho vybavenia, ktorá sa postupne realizuje vďaka nenávratnému finančnému príspevku. Nemocnica súčasne sprevádzkovala novú recepciu v rádiologickom oddelení.

V nemocnici má budúci rok vďaka eurofondom pribudnúť ešte ďalšie medicínske vybavenie, napríklad nové anestéziologické prístroje, digitálny röntgen a ultrazvuk, operačné stoly a svetlá či artroskopická veža. „Pomôže nám to rozšíriť aktuálne veľmi žiadanú miniinvazívnu chirurgiu, ktorá prispieva k zníženiu trvania nutnej rekonvalescencie pacienta a ku skráteniu dĺžky hospitalizácie,“ podotýka R. Šuláková.

 Nové prístrojové vybavenie dostane aj detské a novorodenecké oddelenie, vrátane jednotiek intenzívnej starostlivosti. Pribudnú tak napríklad monitory vitálnych funkcií, výhrevné a intenzivistické lôžka či inkubátory.

 „Ročne sa na Slovensku rodí čoraz väčší počet patologických novorodencov, najmä detí s nízkou pôrodnou hmotnosťou a predčasne narodených detí. Špeciálne prístrojové vybavenie pomáha novorodencom lepšie zvládnuť náročný proces adaptácie,“ zdôvodnila riaditeľka.

Podiel vlastných financií siete nemocníc Svet zdravia na eurofondových projektoch predstavuje minimálne desať percent a súkromný prevádzkovateľ pokrýva aj všetky potrebné náklady na stavebnú prípravu.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.05.2020

Trebišovská nemocnica vynovila hematologickú ambulanciu

Pacienti trebišovskej nemocnice môžu navštevovať novú hematologickú ambulanciu. Nemocnica začiatkom roka tri mesiace rekonštruovala dlhodobo nevyužívané priestory detského RTG pracoviska, do ktorých ambulanciu presunula a do prestavby investovala 42-tisíc eur.

Aktuality 26.05.2020

Pre koronavírus nemôžu cestovať? Zdravotníci svidníckej nemocnice si dávali každý deň kávu v inej časti sveta

Paríž, Benátky či New York. Zdravotníci svidníckej nemocnice si počas tohto týždňa mohli dať kávu každý deň v inej časti sveta. Vedenie nemocnice sa im aj takto chcelo poďakovať za zvládnutie epidémie koronavírusu a v čase, keď ešte nie je možné cestovať, ich na chvíľu vziať do rôznych známych metropol.

Aktuality 22.05.2020

Dar od Nadácie Križovatka pre nemocnicu v Rimavskej Sobote

Nadácia Križovatka získala od sponzorov pre pôrodnicu nemocnice Rimavská Sobota plienky ako dar. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO