Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna

Liečebné možnosti/výkony

 • Všeobecná dermatovenerológia

  V dermatovenerologickej ambulancii v Procare Central každodenne realizujeme diagnostiku a liečbu kožných a venerologických ochorení, vrátane ochorení vlasov a nechtov u dospelých, ako aj u detí, a to už od ich narodenia, vrátane  odberov na bakteriologické a  mykologické vyšetrenia. Zabezpečujeme aj diagnostiku sexuálne prenosných chorôb a realizujeme onkologicko preventívne  vyšetrenia kože, vrátane  dermatoskopického vyšetrenia kožných lézií.
  Vyšetrenia znamienok na koži
  Každodenne robíme preventívne a aj cielené vyšetrenia melanocytových nervov (hnedých znamienok) na koži celého tela pacientov dermatoskopickým  vyšetrením. Dermatoskopické vyšetrenie  spočíva v prezretí kožných znamienok a iných kožných útvarov špeciálnym optických  prístrojom -dermatoskopom, pomocou ktorého možno zavčasu odhaliť  určité abnormality, ktoré by neskôr mohli viesť k vzniku zhubných nádorov kože. Podozrivé útvary sa potom z kože odstraňujú chirurgicky s následným histologickým vyšetrením odobratých vzoriek.
  Vírusové bradavice
  Liečime tiež vírusové bradavice tekutým dusíkom u detí aj dospelých. Pomocou tekutého dusíka liečime aj niektoré kožné ochorenia jeho povrchovou, takmer bezbolestnou aplikáciou.
  Nezhubné výrastky kože
  Mimo letnej sezóny odstraňujme nezhubné výrastky kože, tzv. fibrómy stopkaté pomocou elektrokautera.

 • Estetická dermatovenerológia

  Pred každým estetickým  zákrokom je vždy potrebná dermatologická odborná konzultácia s lekárom, na ktorej sa určí odpočúvaný postup liečby.

  Depilácia nežiaduceho ochlpenia

  V dermatologickej  ambulancii realizujeme v rámci estetických zákrokov EU certifikovaným prístrojom Almalasers Harmony trvalú depiláciu nežiaduceho  tmavého ochlpenia u žien ako aj u mužov, a to na koži, na tvári (hlavne okolo hornej pery), v podpazuší, ďalej na koži v oblasti bikiny zóny a na predkoleniach.

  Pri tomto zákroku je potrebné rátať s približne 7 až 9 aplikáciami.

  Odstránenie hyperpigmentácií

  Rovnakým prístrojom Almalasers Harmony odstraňujeme cielene nežiaduce tmavé hyperpigmentácie na tvári, chrbte, rukách a rozšírené červené cievky na tvári. Tieto výkony je možné realizovať len mimo letnej sezóny. Vďaka vyspelej technike uvedeného prístroja sú tieto vyšetrenia takmer úplne bezbolestné. Po zákroku, ani pred zákrokom nie sú nutné špeciálne prípravy a ošetrenia zo strany pacienta ani lekára.

  Na odstránenie tmavých hnedých hyperpigmentácií, ako aj cievok potrebné rátať s približne 1 až 3 aplikáciami.

  Retinol peeling

  V našej dermatovenerologickej ambulancii aplikujeme aj najmodernejší lekársky Retinol peeling s uspokojivým výsledkom, s najmenším obmedzením a s najmenším zaťažením pre pacientku. Realizuje sa v kožnej ambulancii v rámci dvoch  ošetrení s odstupom 6 týždňov.

  Po očistení pokožky  nanesie dermatológ na pleť tváre a na pokožku na chrbty rúk rovnomerne 1 ampulku Retinol peelingu, ktorý sa nechá pod dohľadom lekára pôsobiť. O 2 až 3 dni sa pacientke súmerne  ošúpe stará zrohovatelá povrchová koža na miestach, kde dermatológ aplikoval Retinol peeling.  Pokožka následne ostane výrazne hladšia, jasnejšia, vyrovnajú sa nerovnomerné pigmentácie, vyblednú tmavé hyperpigmentácie, stiahnu sa veľké póry a vyhladia sa jemné  vrásky. Zákrok sa realizuje mimo letnej sezóny. Pre cenovú dostupnosť a výrazný efekt je veľmi vyhľadávaný.

  Bezbolestná mezoterapia

  Neinvazívnu bezbolestnú mezoterapiu realizujeme v kožnej ambulancii ProCare Central bez použitia ihiel. Dermatológ aplikuje na pokožku na tvári a krku výživový kokteil, ktorý pleť ozdraví, zlepší jej kvalitu, výrazne ju vyhladí a vypne, a zároveň naštartuje zvýšenú tvorbu kolagénových a elastických vlákien, vďaka čomu je pleť viditeľne kvalitnejšia a mladšia. Tento zákrok sa robí celoročne najlepšie po lete a zime v 3 sedeniach s mesačným odstupom. Pacientka vidí efekt na pleti hneď po zákroku už v kožnej ambulancii.