Aktuality, Vranov nad Topľou    13.05.2020

Deň sestier a pôrodných asistentiek vo vranovskej nemocnici

Dňa 12.mája 2020 sme si pripomenuli 200. výročie narodenia Florence Nightingale, anglickej ošetrovateľky šľachtického pôvodu, autorky odbornej literatúry, priekopníčky lekárskej štatistiky a zakladateľky prvej školy pre ošetrovateľky.

 

Táto výnimočná sestra nám zanechala posolstvo, ktoré zmenilo zdravotníctvo na celom svete. Jej organizačné schopnosti pomohli zaviesť hygienické štandardy a zmenila vtedajšie nemocnice a lazarety na miesta, kam sa ľudia chodili liečiť. Obrovský prínos Florence Nightingale vnímame počas tohto obdobia omnoho intenzívnejšie. Svojou obetavosťou a empatickým prístupom ku pacientom je pre súčasný zdravotnícky personál veľkým vzorom. Ten je počas týchto dní viac ako inokedy vystavený veľkému riziku, tlaku a zvýšeným nárokom na promptné riešenia.

A preto sme si tak, ako aj po minulé roky, uctili naše sestry, pôrodné asistentky aj ostatný zdravotnícky personál a vyslovili sme im veľkú vďaku za všetko, čo robia. Deň venovaný práve im sme im spríjemnili príjemným posedením spojeným s občerstvením, darovali sme im biele ruže, ako aj malý darček na znak našej vďačnosti a úcty k ich práci.

Rok 2020 je zároveň rokom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila za Rok sestry a pôrodnej asistentky. A tak spoločne dúfame, že práve tento rok zdôrazní ich výnimočnosť, nenahraditeľnosť a prínos pre našu spoločnosť.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 01.06.2020

Medzinárodný deň detí v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Dnešný výnimočný sviatok sme oslávili na pediatrickom a novorodeneckom oddelení.

Aktuality 01.06.2020

MDD v Nemocnici Rimavska Sobota

Diplom za statočnosť, poučné pexeso, zajkovu omaľovánku či sladkú odmenu si odniesli pri príležitosti MDD detskí pacienti, ktorí navštívili pediatrickú ambulanciu alebo trávili čas na lôžku pediatrického oddelenia v Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota.

Aktuality 01.06.2020

MDD v presovskej poliklinike

ProCare maskot Zajko dnes potešil drobnosťami detičky v poliklinike ProCare Prešov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO