Aktuality, Vranov nad Topľou    13.05.2020

Deň sestier a pôrodných asistentiek vo vranovskej nemocnici

Dňa 12.mája 2020 sme si pripomenuli 200. výročie narodenia Florence Nightingale, anglickej ošetrovateľky šľachtického pôvodu, autorky odbornej literatúry, priekopníčky lekárskej štatistiky a zakladateľky prvej školy pre ošetrovateľky.

 

Táto výnimočná sestra nám zanechala posolstvo, ktoré zmenilo zdravotníctvo na celom svete. Jej organizačné schopnosti pomohli zaviesť hygienické štandardy a zmenila vtedajšie nemocnice a lazarety na miesta, kam sa ľudia chodili liečiť. Obrovský prínos Florence Nightingale vnímame počas tohto obdobia omnoho intenzívnejšie. Svojou obetavosťou a empatickým prístupom ku pacientom je pre súčasný zdravotnícky personál veľkým vzorom. Ten je počas týchto dní viac ako inokedy vystavený veľkému riziku, tlaku a zvýšeným nárokom na promptné riešenia.

A preto sme si tak, ako aj po minulé roky, uctili naše sestry, pôrodné asistentky aj ostatný zdravotnícky personál a vyslovili sme im veľkú vďaku za všetko, čo robia. Deň venovaný práve im sme im spríjemnili príjemným posedením spojeným s občerstvením, darovali sme im biele ruže, ako aj malý darček na znak našej vďačnosti a úcty k ich práci.

Rok 2020 je zároveň rokom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila za Rok sestry a pôrodnej asistentky. A tak spoločne dúfame, že práve tento rok zdôrazní ich výnimočnosť, nenahraditeľnosť a prínos pre našu spoločnosť.

 

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.11.2020

Zbierka pre predčasne narodené deti

Predčasne narodené deti sú často dlhodobejšie hospitalizované na nedonoseneckých oddeleniach i na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Veľmi dôležitý je aj kontakt s rodinou.

Aktuality 25.11.2020

Poďakovanie primátorovi mesta Humenné

Nemocnica Svet zdravia Humenné v zastúpení p. riaditeľom MUDr. Jaroslavom Marčišinom chce vysloviť poďakovanie primátorovi mesta Humenné PhDr. Ing. Milošovi Meričkovi za spoluprácu.

Aktuality 23.11.2020

Svetový deň predčasne narodených detí v humenskej nemocnici

17. november je dňom, kedy si okrem nežnej revolúcie pripomíname aj deň, ktorý patrí tým úplne najmenším a najkrehkejším – Svetový deň predčasne narodených detí.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO