Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    19.06.2019

Deň otvorených dverí hematologicko – transfuziologického oddelenia rožňavskej nemocnice

Svetový deň darcov krvi je oslavou dobrovoľných, bezpríspevkových darcov krvi. Je poďakovaním za ich ochotu prispieť k záchrane životov.

 

Je tiež príležitosťou k zvyšovaniu povedomia o potrebe pravidelného darovania krvi. Preto pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, sme v nemocnici Svet zdravia Rožňava zrealizovali Deň otvorených dverí hematologicko – transfuziologického oddelenia.

Všetkých prihlásených registrovaných darcov krvi na úvod privítala námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť, Mgr. Alena Kačalová. Čakanie, medzi jednotlivými odbermi, spríjemnili deti zo ZUŠ Rožňava svojím hudobným vystúpením.

V jednotlivých intervaloch boli na oddelenie pozvaní študenti Strednej odbornej školy technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika a Obchodnej akadémie z Rožňavy, ktorým vedúca zdravotnícka laborantka, Mgr. Jozefína Parditková, vysvetlila celý proces darovania krvi ako i dôvody, prečo je pravidelné darovanie také potrebné. Študenti mali možnosť nahliadnuť do odberovej miestnosti a vidieť na vlastné oči ako celý proces odberu krvi prebieha, ako sa následne odobratá krv spracúva a uskladňuje v krvnej banke.

Na záver sme si pre darcov pripravili  malé prekvapenie v podobe torty, z ktorej každý s pôžitkom ochutnal.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.11.2019

Topoľčianska nemocnica vymenila vyše 120 postelí

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany vymenili vyše 120 postelí. Nové elektricky polohovateľné lôžka dostalo gynekologicko-pôrodnícke a ortopedické oddelenie i oddelenie úrazovej chirurgie. Nemocnica zároveň vymenila aj intenzivistické a transportné lôžka. Celková investícia, ktorá bola spolufinancovaná z eurofondov, sa vyšplhala na 300-tisíc eur.

Vranovska nemocnice ziskala hlavnu cenu medzi najlepsimi projektami energetickej efektivnosti - Efektia 2019

Aktuality 14.11.2019

Vranovská nemocnica získala hlavnú cenu EFEKTIA 2019

Opäť sme získali významné ocenenie za projekt v oblasti energetického hospodárstva. Vranovská nemocnica získala hlavnú cenu Efektia 2019.

Aktuality 14.11.2019

Akútna operácia slovenskej hokejovej reprezentantky

Ženský hokejový turnaj 6 krajín, ktorý sa konal v Michalovciach od 6. do 9. novembra sa nezaobišiel bez zranení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO