Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    19.06.2019

Deň otvorených dverí hematologicko – transfuziologického oddelenia rožňavskej nemocnice

Svetový deň darcov krvi je oslavou dobrovoľných, bezpríspevkových darcov krvi. Je poďakovaním za ich ochotu prispieť k záchrane životov.

 

Je tiež príležitosťou k zvyšovaniu povedomia o potrebe pravidelného darovania krvi. Preto pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, sme v nemocnici Svet zdravia Rožňava zrealizovali Deň otvorených dverí hematologicko – transfuziologického oddelenia.

Všetkých prihlásených registrovaných darcov krvi na úvod privítala námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť, Mgr. Alena Kačalová. Čakanie, medzi jednotlivými odbermi, spríjemnili deti zo ZUŠ Rožňava svojím hudobným vystúpením.

V jednotlivých intervaloch boli na oddelenie pozvaní študenti Strednej odbornej školy technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika a Obchodnej akadémie z Rožňavy, ktorým vedúca zdravotnícka laborantka, Mgr. Jozefína Parditková, vysvetlila celý proces darovania krvi ako i dôvody, prečo je pravidelné darovanie také potrebné. Študenti mali možnosť nahliadnuť do odberovej miestnosti a vidieť na vlastné oči ako celý proces odberu krvi prebieha, ako sa následne odobratá krv spracúva a uskladňuje v krvnej banke.

Na záver sme si pre darcov pripravili  malé prekvapenie v podobe torty, z ktorej každý s pôžitkom ochutnal.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.08.2020

Osvieženie počas horúcich dní

Tohtoročné augustové dni sa nesú v znamení letných horúčav. Zdravotnícki pracovníci nemocnice Svidník zabezpečujú aj v tomto období nepretržitú dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov regiónu.

Aktuality 13.08.2020

Michalovská nemocnica má nové pracovisko nukleárnej medicíny

Nádory diagnostikuje po novom, pacientom pomôže hybridný prístroj SPECT/CT

Aktuality 13.08.2020

MALÍČEK maličkým

Každý rodič si želá, aby jeho dieťa bolo zdravé. Taktiež chce mať možnosť byť svojmu dieťatku nablízku a v neposlednej rade je pre neho dôležitá aj pomoc a podpora okolia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO