Aktuality, Rimavská Sobota    01.04.2021

Deň lekárov v rimavskosobotskej nemocnici

Tradícia založenia Dňa lekárov siaha až do roku 1842, kedy bola práve v tento deň po prvý krát pri chirurgickej operácii použitá éterová anestézia. Od roku 1933 sa každoročne pripomína ako Deň lekárov.

 

Pri tejto príležitosti poďakovalo vedenie nemocnice lekárom pracujúcim v rimavskosobotskej nemocnici Svet zdravia.

„Som nesmierne hrdý, že v našej nemocnici pracuje mnoho výnimočných lekárov. Pretože byť lekárom nieje len povolanie, ale poslanie. To, čo sa vo filmoch neukazuje je náročnosť tejto práce. Lekár nevyšetruje pacienta len počas svojej pracovnej doby, ale častokrát si ho v svojich myšlienkach odnáša domov.“  

Riaditeľ nemocnice doc. MUDr. Richard Hrubý, PhD, MBA,. zároveň vyjadril poďakovanie aj za súdržnosť, obetavosť a profesionálne zvládanie pandemického obdobia.

Osobitná pozornosť sa venovala lekárom, ktorí v našej nemocnici pracujú nepretržite viac, ako 20 rokov a dosiahli okrúhle pracovné jubileum. Poďakovanie a ocenenie v podobe diplomu a malej pozornosti jednotlivcom osobne odovzdalo vedenie nemocnice.

Veľké poďakovanie a ocenenie za odpracovaných viac, ako 40 rokov v našej nemocnici patria,
MUDr. Jozefovi Morskému, ktorý s láskou každé ráno vstáva ku svojim pacientom neuveriteľných 47 rokov. MUDr. Zuzane Konszkej, ktorá má v našej nemocnici odpracovaných viac ako 41 rokov. MUDr. Hanke Sedláčkovej za odpracovaných krásnych 40 rokov.

Na znak úcty a pripomienky tohto dňa boli lekárom venované odznaky s červeným karafiátom, ktorý je symbolom Dňa lekárov.

Všetkým lekárom želáme najmä veľa zdravia, pracovných úspechov a mnoho úspešne vyliečených pacientov.

Ďakujeme!

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.04.2021

Nová Nemocnica Bory: Do svojich radov hľadá špičkových odborníkov s tímovým duchom

Niektorí uchádzači o prácu v novej nemocnici si myslia, že hľadáme kozmonautov. Je to však jedinečná možnosť raz za život postaviť niečo od základov. Aj toto prezradila v rozhovore HR riaditeľka Nemocnice Bory Jana Pálenčárová.

Aktuality 14.04.2021

Galantská nemocnica po 97 dňoch prestáva byť červenou

Nemocnica postupne obnovuje zdravotné výkony pre pacientov s inými diagnózami ako iba COVID-19

Aktuality 13.04.2021

Michalovská a spišskonovoveská nemocnica začína výjazdovo očkovať

V našej sieti nemocníc Svet zdravia začínajú fungovať v rámci spišskonovoveskej a michalovskej nemocnice výjazdové očkovacie služby (VOS). Očkovať budú klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO