Aktuality, Svet Zdravia, Žiar nad Hronom    29.07.2020

Darujte krv v žiarskej nemocnici

 

DARUJTE TO NAJCENNEJŠIE – KRV, POMÔŽTE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT.

Profesionálny kondičný tréner Maroš Molnár, rodák zo Žiaru nad Hronom, upozorňuje  na dôležitosť darovania krvi: Vaša krv je v nemocnici veľmi potrebná. Nikdy neviete, kedy môžete zachrániť život  možno aj tej svojej najbližšej osobe. Takže sa nebojte a choďte darovať krv.  Držím vám päste!odkazuje budúcim darcom.

PRIDAJTE SA K NÁM KAŽDÝ UTOROK: 6.00 – 9.00 HOD.
Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom, Sládkovičova 11, Žiar nad Hronom.

Bližšie informácie nájdete na stránke:
https://www.procare.sk/hematologicko-transfuziologicke-oddelenie-zh/

Darovanie krvi je veľký prejav ľudskej spolupatričnosti, ochoty pomôcť iným ľuďom

“Je to doslova dar života,“ hovorí primárka hematologicko-transfúziologického oddelenia žiarskej nemocnice MUDr. Eva Sucháčová. Vysvetľuje, že krv v nemocnici potrebujú stále, vo všetkých ročných obdobiach a všetky krvné skupiny.

„Podáva sa nielen pri akútnych krvácaniach, ťažkých úrazoch, rozsiahlych operačných výkonoch, či krvácaniach z tráviaceho traktu, ale čoraz viac krvi potrebujú aj onkologickí pacienti, ktorých počet v populácii narastá a taktiež u nich narastá potreba podávania transfúznych liekov. Bez nich by títo pacienti veľakrát nemohli zvládnuť svoje ochorenie a absolvovať náročnú onkologickú liečbu,“ podotýka.

Samotný odber krvi trvá krátko, spravidla päť až šesť minút, maximálne desať minút.

“Darca počas odberu daruje asi 450 mililitrov krvi. Darcom krvi môže byť každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, prípadne 65 rokov u viacnásobného darcu krvi. Prípustná dolná hranica hmotnosti darcu je 50 kilogramov. O podrobnejších náležitostiach rozhodne lekár pri vyšetrení pred samotným odberom,“ priblížila primárka.

„V deň pred odberom je dobré vypiť aspoň pol litra tekutiny, darca tiež nemá prísť nalačno a vhodné je zjesť ľahké raňajky. Ak to nestihne, aj u nás sa môže pred odberom občerstviť,“ dodáva primárka. Interval darovania je pre mužov každé tri mesiace a pre ženy každé štyri.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.08.2020

Medzinárodný týždeň dojčenia v Michalovciach

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa tieto dni nesú v duchu medzinárodného týždňa dojčenia.

Aktuality 05.08.2020

Slovakia strongest man a varenie kotlíkových špecialít

V sobou 25. 7. 2020 sa v Sládkovičove na letisku uskutočnilo podujatie s názvom Slovakia Strongest Man, kde silní muži bojovali o titul majstra Slovenska.

Aktuality 31.07.2020

Michalovská pôrodnica sa snaží získať titul Baby Friendly Hospital

Iniciatíva nemocníc priateľských k deťom (BFHI) je celosvetový program Svetovej zdravotníckej organizácie a  UNICEFU presadzovaný na našom území od roku 1993.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO