Aktuality, Svidník    22.09.2021

Darcov krvi otestujú vo svidníckej nemocnici v deň odberu bezplatne

V súvislosti s aktuálnou COVID situáciou Nemocnica Svet zdravia Svidník prijala ďalšie opatrenia na zabezpečenie ochrany zdravia darcov krvi, ochrany zdravia personálu HTO a celkovej bezpečnosti transfúznych prípravkov.

Od 22.09.2021 platí pre darcov krvi:

Pred darovaním krvi v deň odberu – odberová streda na transfúziologickom oddelení svidníckej nemocnice – darca krvi po príchode do nemocnice cez hlavný pohotovostný vstup absolvuje antigénové testovanie na ochorenie COVID-19. Odber je pre darcov krvi v deň odberu bezplatný. Ag testovanie realizuje personál Nemocnice Svet zdravia Svidník v ambulancii pôvodnej pohotovosti pre dospelých (oproti chirurgickej ambulancii) v čase od 06.00 do 08.30 hod. Požiadavka sa netýka kompletne očkovaných osôb proti ochoreniu COVID -19, resp. osôb do 180 dní po prekonanom ochorení COVID -19.

Kedy možno darovať krv v súvislosti s COVID 19

Darca krvi, ktorý absolvoval očkovanie proti ochoreniu COVID-19, môže znovu darovať krv:

  • najskôr 14 dní po aplikácii očkovacej dávky mRNA vakcín (Pfizer/BioNTech, Moderna) alebo proteínových vakcín (Novavax, Sanofi)
  • najskôr 28 dní po aplikácii očkovacej dávky vektorových vakcín (Astra Zeneca, Johnson&Johnson).
  • Darca, ktorý sa vrátil zo zahraničia, nemôže darovať krv 14 dní, aj keď sa cíti zdravý a nemá žiadne ochorenie dýchacích ciest (v rámci EU 14 dní, mimoeurópske krajiny 28 dní).
  • Darca, ktorý prekonal COVID-19 alebo akúkoľvek inú infekciu dýchacích ciest či zápal pľúc, nemôže darovať krv 28 dní po kompletnom vyliečení.
  • Darca, ktorý bol v kontakte s človekom infikovaným ochorením COVID-19, nemôže darovať krv 14 dní od posledného kontaktu s týmto chorým.


Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.10.2021

V humenskej nemocnici spustili nový mamograf

Nemocnica Svet zdravia Humenné symbolicky na Medzinárodný deň za zdravé prsia (15. októbra) spustila v plnej prevádzke nový mamograf, ktorý je súčasťou rádiologického oddelenia. Vďaka novému mamografu budú odteraz vedieť za rovnaký čas vyšetriť viac pacientiek. Práca s ním je efektívnejšia a kvalita obrazu vyššia.

Aktuality 13.10.2021

4. ZEMPLÍNSKE PEDIATRICKÉ KAZUISTIKY

Pod záštitou riaditeľa Nemocnice Svet zdravia Michalovce sa 14. októbra uskutočnia 4. Zemplínske kazuistiky v hotely Glamour na Zemplínskej Šírave.

svet zdravia biele srdce 2021 06

Aktuality 30.09.2021

Vedúca sestra z michalovskej nemocnice Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce

Vedúca sestra klastra anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Michalovce Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO