Aktuality, Vranov nad Topľou    12.06.2020

Darcom krvi dnes vo vranovskej nemocnici zahrali fokloristi

Darcov krvi dnes pred vranovskou nemocnicou vítali folkloristi a od skorého rána sa spievalo a tancovalo na ľudovú nôtu.

 

Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi zorganizovala už piaty ročník Folklórnej kvapky krvi.

Zaspievať prišli folklórne súbory Orgonina z Vranova nad Topľou, ŽSSk Komanička zo Zámutova a košická Ľudová hudba Radoslava Kertisa. A viacerých folkloristov možno nájsť aj medzi zamestnancami nemocnice. Darovať krv dnes prišla v kroji napríklad aj vedúca sestra fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Mária Števanková.

Celkovo dnes prišlo venovať tú najvzácnejšiu tekutinu 30 darcov a spoločne sa im nakoniec podarilo darovať 11 litrov krvi. Podujatie sa konalo pod záštitou primátora mesta Vranov nad Topľou Jána Ragana.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.07.2020

Dobrovoľníci v nemocnici Partizánske

Aktuality 08.07.2020

Grantová podpora z Nadácie Penta pre galantskú nemocnicu

Galantská nemocnica sa v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia uchádzala začiatkom roka 2020 o grantovú podporu z Nadácie Penta.

Aktuality 06.07.2020

Pacientom s chorým srdcom pomôže nový prístroj. Je prvým v strednej Európe.

V bratislavskom Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby CINRE pribudla pre pacientov nová sála, ktorá je vybavená jedinečným prístrojom. Angiografický systém ARTIS icono umožní vďaka špičkovej technológii a umelej inteligencii vyšetriť viac pacientov za kratší čas. CINRE je prvé zdravotnícke zariadenie v strednej Európe, v ktorom bude tento prístroj slúžiť pacientom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO