Aktuality, Svidník    13.11.2020

Darčeky pre pacientov a klientov nemocnice od dobrovoľníkov

Nemocnica Svet zdravia  Svidník bola v mesiaci september aktívne  zapojená prostredníctvom svojich dobrovoľníkov do národnej kampane „Týždeň dobrovoľníctva“. Tento rok sme túto kampaň rozdelili  na dve časti, pacienti - pacientom a dobrovoľníci – pacientom.

 

Pacienti Psychiatrickej liečebne a  študenti SZŠ milosrdného Samaritána vo Svidníku,   háčkovali a štrikovali papuče a čelenky určené ako darček pre pacientov doliečovacieho a geriatrického oddelenia. Nakoľko máme otvorené aj oddelenie pre pacientov s ochorením  COVID – 19, tieto darčeky potešili aj seniorov na týchto lôžkach.

Vo štvrtok 12.11.2020  boli  darčeky odovzdané pacientom prostredníctvom koordinátorky dobrovoľníckeho centra Krajší deň Ivany Vojtašekovej a námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť Dany Kopčovej.

Druhou časťou kampane bolo spríjemniť prostredie nemocnice všetkým pacientom, klientom, ale aj personálu. Žiaci základných škôl sa stali dobrovoľníkmi a pre klientov nemocnice nakreslili obrázky na tému „Krajší deň za oknami nemocnice“.

Do tejto výzvy sa zapojili žiaci pod vedením svojich pedagógov zo CZŠ sv. Juraja, ZŠ na ul. Karpatskej, ZŠ 8. mája –  pôsobiace v meste Svidník, ktorí svojím dobrovoľníckym činom vyzdobili priestory nemocnice, čím vznikla pútava výstava týchto výtvarných prác. Práce hýria farbami, motívmi a rôznymi umeleckými  pohľadmi na nemocnicu a čas strávený za jej oknami.

Praktické darčeky  pre pacientov a pohľad detí daný na plátno potešili hneď dvakrát, a to svojim využitím, ale predovšetkým láskou  a úctou k starším, s ktorými boli pripravované pacientmi a  dobrovoľníkmi nemocnice.

Výstava obrazov je zverejnená na prechodovej chodbe z poliklinického pavilónu „C“ do lôžkového pavilónu „A“.

Ďakujeme Vám v mene našich pacientov a klientov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.11.2020

Svetový deň predčasne narodených detí v humenskej nemocnici

17. november je dňom, kedy si okrem nežnej revolúcie pripomíname aj deň, ktorý patrí tým úplne najmenším a najkrehkejším – Svetový deň predčasne narodených detí.

Aktuality 20.11.2020

V humenskej nemocnici prevetrali krvinky

Pri príležitosti dňa študentstva sa v nemocnici A. Leňa v Humennom stretlo viacero prvodarcov aj aktívnych darcov tej najvzácnejšej tekutiny.

Aktuality 19.11.2020

Situácia vo vranovskej nemocnici je stabilizovaná: Verejnosť však vyzýva k zodpovednosti pri nosení rúšok

Situácia vo vranovskej nemocnici je vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne stabilizovaná. Nemocnica sa stará o COVID pacientov a zároveň poskytuje všetku zdravotnú starostlivosť, vrátane plánovanej operatívy. Postarať sa chce o všetkých, ktorí jej pomoc potrebujú.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO