Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Trebišov    04.01.2021

Dar Nadácie Križovatka – monitory dychu a ponožky pre neonatologické oddelenie.

Od apríla 2019 mali zákazníci spoločnosti KiK možnosť zapojiť sa do verejnej zbierky na nákup monitorov dychu. Ich používanie je jedinou osvedčenou formou prevencie Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat SIDS

 

Nadácia Križovatka chce týmito monitormi vybaviť každé lôžko na neonatologických a pôrodníckych oddeleniach vo všetkých nemocniciach na Slovensku. Vďaka spoločnosti KiK poputovalo 10 nových monitorov do Nemocnice Svet zdravia Trebišov.

Spojením našich dvoch spoločností opäť vznikla sponzorská spolupráca, kedy nadácia z poskytnutých  finančných  prostriedkov zakúpila 10 kusov monitorov  dychu Babysense. Tento projekt spoločnosť KiK ako aj nemocnica podporujú úspešne už niekoľko rokov, za čo im patrí veľká vďaka.

Verejná zbierka na nákup monitorov dychu prebiehala v predajniach spoločnosti KiK od apríla 2019 do marca 2020. Každý zákazník sa do nej mohol zapojiť ľubovoľnou finančnou čiastkou, ktorú vhodil do zabezpečenej pokladničky v ktorejkoľvek predajni KiK na Slovensku. Každým, aj tým najmenším výdavkom z nákupu, tak mohli zákazníci podporiť peknú myšlienku projektu s názvom „Mamička, dýcham“. „Výťažok verejnej zbierky vo výške 800,00 EUR sme použili na nákup 10 monitorov dychu, ktoré sme odovzdali Nemocnici s poliklinikou Trebišov – Svet zdravia a.s.. Tým sa však táto zbierka, ktorú organizujeme v spolupráci s Nadáciou Križovatka, nekončí, pokračovať v nej budeme aj v tomto roku,“ uvádza Martin Šatný, konateľ spoločnosti KiK pre Slovenskú republiku.

Spoločnosť KiK, ale aj samotná Nemocnica Svet zdravia Trebišov úspešne podporujú projekt s názvom „Mamička, dýcham“ už niekoľko rokov. „Spoluprácu na vypožičiavaní monitorov dychu máme s trebišovskou nemocnicou už od roku 2011. Odvtedy sme im darovali už 19 kusov monitorov dychu a teší nás, že aj vďaka finančným prostriedkom od spoločnosti KiK sme im mohli odovzdať ďalších 10 kusov. Veríme, že potrebná pomoc sa tak opäť dostane o kúsok bližšie k tým, ktorí ju potrebujú,“ dodala Táňa Tomasch, riaditeľka neziskovej organizácie Nadácia Križovatka.

Ďalším darom pre neonatologické oddelenie v Trebišove bolo 40 párov ponožiek pre novorodencov od spoločnosti TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s., ktorí sú tradičným výrobcom slovenských ponožiek.

Sme veľmi vďační za dary pre naše neonatologické oddelenie,  pre novorodencov narodených v našej nemocnici ako aj pre mamičky, ktoré si už niekoľko rokov vedia zapožičať monitory dychu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Aktuality 01.06.2023

Deň detí plný úsmevov v humenskej nemocnici

Prvý jún patrí všetkým deťom. V humenskej nemocnici sme Medzinárodný deň detí oslávili s úsmevom.

Aktuality 01.06.2023

MDD v galantskej nemocnici

Už od roku 1952 patrí na Slovensku 1. jún všetkým deťom. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň detí. Všetkým deťom prajeme k tomuto krásnemu a obľúbenému sviatku hlavne veľa zdravia a smiechu.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO