Aktuality, Galanta    06.05.2022

Čisté ruky vždy a všade

S dátumom 5.5.2022 si opäť ako i po iné roky v tento deň, pripomíname Svetový deň hygieny rúk. Respiračné ochorenie COVID-19, s ktorým sme bojovali temer 2 roky nám zdravotníkom, ale aj laickej verejnosti ukázalo, aká je hygiena rúk pre prevenciu ochorení dôležitá.

Tento deň bol pre našu nemocnicu, pre našich kolegov, aj našich pacientov trochu iný. Úsmev zdravotníkov bol dnes nákazlivý pre pacientov. Ale takúto nákazu „berieme“.

Návštevníci aj naši pacienti  mali možnosť si vyskúšať správnu techniku dezinfekcie rúk, skontrolovať si svoje čisté ruky pod ultrafialovým svetlom špeciálnej lampy. Prítomnosť nemocničného epidemiológa a zdravotníckeho personálu vytvárali miesto pre zvedavé otázky nielen o hygiene rúk.  Zdravotníci odtlačili  svoje dlane na papier a vyjadrili tým spojitosť medzi „čistými rukami“ a bezpečnou i kvalitnou zdravotnou starostlivosťou o pacienta.

Veríme, že tento deň bol pozitívnym zážitkom pre všetkých zúčastnených a jeho oslava bude naďalej našou profesionálnou tradíciou.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO