Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    07.06.2022

Cestovanie za operáciou

Prečítajte si rozhovor s pacientkou Zuzanou z poľského mesta Siemianowice Śląskie, v ktorom opisuje, prečo sa rozhodla cestovať a podstúpiť operáciu v michalovskej nemocnici.

Ako sa začal Váš príbeh?
V júni 2021 som mala nehodu na horskom bicykli. Výsledkom boli rozsiahle odreniny po celom tele a bolesť v ruke. Prvý špecialista nezistil vážne zranenia. Bohužiaľ, bolesť v mojej ruke časom neutíchala a tak som sa rozhodla opäť navštíviť lekára. Diagnóza znela: pretrhnutie šliach paže, zlomenina v lakti a ďalšie drobné poškodenia.

Prečo  ste sa rozhodla pre operáciu na Slovensku?
Lekár v Poľsku mi povedal, že je to vážny problém. Neabsolvovanie operácie môže spôsobiť pseudoparézu pravej ruky. Čakacia doba na operáciu preplácanú z Národného fondu zdravia (NFZ / Narodowy Fundusz Zdrowia – Slovenský ekvivalent zdravotnej poisťovne) by bola u nás v Poľsku asi 4 roky. Samozrejme operáciu som si v Poľsku mohla zaplatiť aj ako samoplatca. Ak by som zvolila túto možnosť, tak čakacia doba by bola približne 2 mesiace a cena okolo 12 000 PLN (2700 €).

Bolesť v mojej ruke bola stále väčšia a väčšia. Nakoniec som sa rozhodla skúsiť hľadať pomoc v zahraničí. S pomocou agentúry som našla Nemocnicu Svet zdravia Michalovce. A výsledok?  Čakacia doba 2 týždne a cena za operáciu bola takmer o 50 % nižšia ako u nás.

Operacia v Michalovciach

Vnímate rozdiel medzi zdravotníctvom v Poľsku a na Slovensku?
Som občanom Poľska, ktorý platí pomerne vysokú daň. Doteraz som využívala len pomoc internistu. Nikdy som nemala vážny zdravotný problém. A môj osobný názor? Zdravotná starostlivosť na základnej úrovni, teda zubár, primár, gynekológ a pod., funguje primerane. Na pokročilejšom stupni, t. j. vážnejšie ochorenie, ujma na zdraví a pod., to už je horšie. Napríklad rehabilitácie, či každú návštevu fyzioterapie si musíme platiť z vlastného. Ak by som chcela tieto finančné prostriedky čerpať z NFZ, tak ešte stále čakám v rade na špecialistu.

Ako vnímate nemocnicu v Michalovciach?
Veľmi vysoká úroveň. Budova, ako aj vybavenie na mňa urobili výborný dojem. A navyše, personál bol veľmi nápomocný, ochotný a cítila som, že je o mňa postarané. Aktuálne absolvujem rehabilitáciu ruky, ale všetko ide dobrým smerom. Včera som už konečne po dlhom čase šoférovala! Som veľmi šťastná, pretože operácia bola iba pred mesiacom. Chcem sa poďakovať hlavne MUDr. Michalovi Geročovi, ale aj všetkým zdravotníkom v michalovskej nemocnici za profesionálnu starostlivosť a skvelú prácu!

Lekar operuje

Ako vníma situáciu samotný lekár?
MUDr. Michal Geroč pracuje na ortopedickom oddelení Nemocnice Svet zdravia Michalovce. V rámci ortopédie sa zaoberá bolestivými stavmi v oblasti ramena a kolena.  Vzhľadom k dlhým čakacím dobám na operácie v Poľsku vznikli viaceré agentúry, ktoré sprostredkúvajú zdravotnú starostlivosť v zahraničí. S narastajúcimi čakacími dobami, stúpa aj počet pacientov, ktorí vyhľadajú pomoc za hranicami. Pacientka by sa s akútnym problémom po úraze ramena dostala na relatívne jednoduchú operáciu o 2 až 4 roky. Je dosť možné, že po takom čase, by daný operačný výkon nemal požadovaný efekt. Druhú skupinu zahraničných pacientov tvoria ľudia z Ukrajiny, ktorí utekajú pred vojnou.  Najviac vyhľadávanými zákrokmi sú zákroky realizovateľné v rámci jednodňovej chirurgie ako napríklad artroskopia kolena a ramena. V poslednej dobre sme zaznamenali  stúpajúci trend pacientov aj zo vzdialených regiónov Slovenska, so zreteľom ku kratším čakacím dobám na elektívne výkony, čo zdôrazňuje nadregionálny charakter nášho oddelenia.

Nemocnica Svet zdravia Michalovce

Je členom siete nemocníc Svet zdravia. Pacientom poskytuje nielen príjemnejšie liečivé prostredie, ale ešte viac odborníkov a špecializovaných pracovísk v ďalších medicínskych špecializáciách.

Nemocnica Svet zdravia MichalovceĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.09.2023

Michalovská nemocnica spustila očkovanie proti HPV vírusu

Ľudský papilomavírus (HPV) je skupina vírusov, ktoré napádajú ľudské bunky. Je to najbežnejšia pohlavne prenášaná infekcia v súčasnosti. Tieto vírusy sa môžu prenášať prostredníctvom pohlavného styku a iných foriem intímnych kontaktov. Väčšina typov HPV neprejavuje žiadne symptómy a infekcia odznie bez liečenia. Niektoré typy však môžu spôsobiť ochorenia a je známe, že niektoré z nich sú pôvodcami bradavíc na rukách a chodidlách. Taktiež existuje riziko spojené s určitými typmi HPV, ktoré môžu priniesť zvýšené riziko rakoviny, ako napríklad rakovinu krčka maternice.

Aktuality 26.09.2023

Svidnícka nemocnica v rámci Dňa vďačnosti ocenila ostatných zdravotníckych a nezdravotníckych pracovníkov

Dvadsiaty prvý september je označovaný za Svetový deň vďačnosti. Pri tejto príležitosti dnes (26.9.) riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Svidník Marek Pytliak srdečne poďakoval za profesionálnu prácu všetkým kolegom v pracovnej kategórii OZP – ostatným zdravotníckym pracovníkom – „ochrancom zdravia pacientov“, ako aj nezdravotníckym pracovníkom.

Aktuality 25.09.2023

Trebišovská nemocnica kompletne zrekonštruovala centrálne operačné sály

Šesť nových operačných sál, samostatný vstup na oddelenie ARO, moderná pred a pooperačná starostlivosť. Nemocnica Svet Zdravia Trebišov zrekonštruovala oddelenie centrálnych operačných sál. Nové centrálne operačné sály navýšili svoju kapacitu až o dve operačné sály. Priestrannejší a lepšie vnútorne organizovaný priestor zabezpečuje lepší manažment pacienta a vďaka tomu skrátenie čakacích lehôt. Prostredie je bezpečnejšie a starostlivosť o pacienta ešte kvalitnejšia. Vďaka spolupráci s michalovskou nemocnicou zabezpečí pre región tiež nové ortopedické výkony. Rekonštrukcia bola spolufinancovaná z eurofondov. Celková investícia sa vyšplhala na takmer dva a pol milióna eur.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO