Aktuality, Spišská Nová Ves    14.09.2021

Budúci lekári a sestry si vôbec prvýkrát spoločne zmerajú svoje sily

Spustili sme registráciu do súťaže Medik roka plus Florence roka 2021

 

Medici a študentky ošetrovateľstva z rôznych fakúlt po celom Slovensku otestujú svoje teoretické i praktické vedomosti, ktoré sa naučili v škole a zabojujú o celkovo 6000 eur. Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje už šiesty ročník súťaže Medik roka a Florence roka, ktoré sa tento rok vôbec po prvý raz konajú spoločne. Budúci lekári a sestry si tak už v októbri na pôde nemocnice v Spišskej Novej Vsi vyskúšajú, ako dokážu vo svojich profesiách spolupracovať pri reálnej starostlivosti o pacienta. Zaregistrovať do súťaže sa študenti môžu do 24. septembra na www.medikplusflorence.sk.

„Pre študentov je to jedinečná príležitosť stretnúť sa s disciplínami, ku ktorým sa možno počas štúdia ani nedostanú. Budú sa môcť dozvedieť o trendoch v modernej medicíne od špičkových odborníkov, ale rovnako chceme aj my spoznať ich názor na slovenské zdravotníctvo, v čom vidia jeho problémy alebo naopak výhody a kde je priestor na zlepšenie. Vôbec prvýkrát v histórii súťaží Medika a Florence spájame, aby sme poukázali na dôležitosť spolupráce medzi lekárom a sestrou. Aby totiž pacient získal čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, tieto dve profesie musia vzájomne kooperovať a pomáhať si, lebo tak, ako sestra potrebuje lekára, aj lekár potrebuje sestru,“ hovorí generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia Radoslav Čuha.

Do súťaže sa môžu prihlásiť študenti 5. a 6. ročníkov lekárskych fakúlt, odboru všeobecné lekárstvo a budúce sestry 3. ročníka denného štúdia v odbore ošetrovateľstvo na univerzitách a vysokých školách, alebo v odbore diplomová všeobecná sestra na stredných zdravotníckych školách vo vyššom odbornom vzdelaní.

Celkovo bude v troch postupových kolách súťažiť 24 finalistov – 12 medikov a 12 budúcich sestier. Prvým je samotná registrácia do súťaže, následne prihlásení vypracujú prípadové štúdie (kazuistiky) formou online kvízu a záverečné kolo tvorí víkendové sústredenie. Počas neho čaká na medikov a budúce sestry séria odborných prednášok a praktických workshopov a vyhlásenie hlavných víťazov súťaže. Tohtoročné finále sa uskutoční 22. až 24. októbra v Nemocnici Svet zdravia Spišská Nová Ves.

Priebeh súťaže Medik plus Florence roka 2021:

  • registrácia do súťaže do septembra
  • vypracovanie online kvízov prihlásenými účastníkmi od 7. do 26. septembra
  • vyhodnotenie úspešnosti online kvízov do októbra
  • od do 24. októbra finálové sústredenie a vyhlásenie víťazov v Nemocnici Svet zdravia Spišská Nová Ves

Hlavnou cenou pre víťazov súťaže Medik roka plus Florence roka 2021 je finančná odmena vo výške 3000 eur netto pre každého. Víťazi druhého miesta si odnesú po 500 eur a tretieho po 300 eur. Všetkým 24 finalistom bude ponúknuté garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a tiež zaujímavé ceny podľa jednotlivých finálových kategórií. Finalisti môžu zabojovať aj o špeciálnu cenu  od partnera súťaže, zdravotnej poisťovne  Dôvera,  vo výške 1000 eur. Registrácia aj záverečné sústredenie sú bezplatné.

Čo na súťaž hovoria víťazi Medik roka 2019 a Florence roka 2019?

Víťazom posledného ročníka Medik roka 2019 sa stal 25-ročný Lukáš Weiss z Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine:

Nikdy som nemal možnosť si v škole vyskúšať takéto praktické veci, stále to bolo o teórii. Takže táto súťaž bola dôležitá, už sa pomaličky blížime do praxe a workshopy boli veľmi kvalitné. Predchádzajúcich víťazov sme tiež mali z Martina, tak aj od nich vieme, že je to tu super. Som rád, že som tu bol.“

Počas tejto súťaže som získala veľmi veľa skúseností a nových vedomostí. Mohli sme si vyskúšať veci, ktoré sme predtým nikdy nerobili a dalo mi to veľa. Myslím si, že sadrovanie mi išlo najlepšie a aj v budúcnosti by som sa chcela venovať chirurgii. Plánujem ostať na Slovensku, ešte neviem v ktorej nemocnici, ale prístup personálu a inovácie v tej michalovskej ma veľmi zaujali, bolo to skvelé,“ povedala Lenka Macejová z Prešovskej univerzity v Prešove.

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je sieť nemocníc Svet zdravia v spolupráci s generálnym partnerom súťaže – zdravotnou poisťovňou Dôvera. Mediálnymi partnermi sú odborný týždenník Zdravotnícke noviny a dvojmesačník Sestra.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.11.2021

Študenti, naši hrdinovia s veľkým srdcom

Študenti, maturanti sa aktívne zapojili do výzvy Hematologicko - transfúziologického oddelenia nemocnice Svidník a prišli 19.11.2021 darovať to najcennejšie - svoju krv, pre pacientov nemocníc, ktorí aj počas veľmi náročnej pandémie potrebujú k záchrane života krv iného človeka.

Aktuality 16.11.2021

Deň predčasne narodených detí

17. novembra si každoročne pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Tento deň bol založený európskymi rodičovskými organizáciami a rodičmi predčasne narodených detí v roku 2008. Cieľom bolo informovať o problematike predčasných pôrodov.

Aktuality 15.11.2021

EMG workshop v rimavskosobotskej nemocnici

V októbri Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota usporiadala EMG workshop, ktorého sa zúčastnili elektromyografisti z celého Slovenska.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO