Blog, Krása, šport a relax, Procare, Rady lekárov, Vlog    03.08.2017

Brušné svalstvo je opora chrbtice

Naša chrbtica na to, aby bola dostatočne stabilná, potrebuje oporu svalov. Nielen chrbtových, ale aj brušných.

 

Potrebuje chrbtica tehličky na bruchu?

Svaly brušného lisu priamy sval brušné svalstvo, bránica, svalstvo panvového dna. V oblasti brušného svalstva nie je z hľadiska ochrany chrbtice až taký dôležitý priamy sval tzv. tehličky na bruchu. Podstatné sú šikmé brušné svaly a priečny brušný sval.

Význam brušného lisu spočíva v stabilizačnej funkcii, keďže hrudná a krížová chrbtica nemajú z prednej strany kompenzačné svaly, ktoré by chrbticu fixovali.

MUDr. Mareček z ProCare Trnavské Mýto vám vysvetlí, ako správne zapájať šikmé brušné svaly, tak aby nám to neublížilo.

Rady našich lekárov nájdete v blogu O zdraví. Mohlo by vás zaujímať aj Nie všetky tuky škodia zdraviu.

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 07.09.2021

Aké procesy v tele ovplyvňuje štítna žľaza?

Štítna žľaza je malý orgán motýlikovitého tvaru umiestnený v oblasti krku blízko hrtana, je zložený z dvoch lalokov a spojený mostíkom (istmom), jej hmotnosť je u dospelého človeka 10 až 20g.

Blog 25.08.2021

Máte pocit nafúknutého brucha?

Meteorizmus sa používa v laickej populácii, ako aj v odbornej medicínskej terminológii. Vo všeobecnosti vyjadruje zvýšenú tvorbu, resp. prítomnosť plynu v tráviacej trubici, hlavne v črevách.

Blog 11.08.2021

Zápal močových ciest a jeho príčiny

Infekcie močových ciest sa v populácii radia na druhé miesto za infekcie dýchacích ciest. U koho sa vyskytujú najčastejšie? Čo je najčastejšia príčina ich vzniku? Aj na tieto otázky odpovedá MUDr. Katarína Topoliová z urologickej ambulancie v ProCare Vlčie hrdlo v Bratislave.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO