Blog, Liečba    13.06.2013

Bolí Vás chrbát? Vyskúšajte ozónoterapiu!

Ak pociťujete bolesti chrbta, krížov, trpíte závratmi a bolesťami hlavy, tŕpnutím končatín alebo necitlivosťou prstov, vyskúšajte túto revolučnú metódu.

Ozónoterapia je aplikácia medicínskeho ozónu viacerými spôsobmi do blízkosti medzistavcovej platničky. Je to ambulantný zákrok, ktorý Vás môže zachrániť pred operáciou chrbtice. Dokonca aj čas zotavovania a práceneschopnosti je kratší ako pri chirurgickom zákroku.

Po aplikácií ozón pôsobí na poškodenú medzistavcovú platničku a nervový koreň. Uvoľní vodu z jej jadra, ktorá dovtedy zväčšovala objem platničky. Týmto procesom sa zmenší tlak na nerv a utíši bolesti a problémy pohybového aparátu. Ozón odstraňuje opuch tkaniva, zlepšuje imunitný systém, likviduje vírusy, baktérie a pliesne, pričom zlepšuje prekrvenie organizmu. Okrem toho má analgetické, regeneračné a protizápalové účinky.

MUDr. Miloslav Dvorák, PhD. a MUDr. Vlastimil Horný boli prví, ktorí získali certifikát na vykonávanie ozónovej liečby na východnom Slovensku. Aplikujú ozón od novembra 2008. Do konca júla 2013 bolo zrealizovaných 9867 aplikácií ozónu, priemerne 2,7 aplikácií u jedného pacienta. Pacientov vyšetrujeme v rámci vertebrogénneho poradenstva s kompletnou RTG, CT, resp. MR dokumentáciou. Úspešnosť našej liečby je porovnateľná so skúsenosťou svetových odborníkov.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 29.07.2021

Pociťujete suchosť v ústach?

Xerostómia označuje suchosť v ústach. Čo môže byť jej príčinou? Ako sa lieči? Aj na tieto otázky sme sa opýtali lekárky ORL MUDr. Marianny Pillárovej.

Blog 20.07.2021

Rakovinu môžete aj zdediť

Všetky nádorové ochorenia sú geneticky podmienené, to znamená, že pri ich vzniku je rozhodujúca genetická zmena bunky. Ale pomerne malá časť onkologických ochorení je dedične podmienená, čiže genetická porucha sa priamo dedí.

Blog 01.07.2021

Sestra Ľubka pracuje v rimavskosobotskej nemocnici presne 50 rokov!

Ľuba Husáriková nastúpila na pozíciu sestry do nemocnice v Rimavskej Sobote 1. júla 1971. Odvtedy uplynulo presne 50 rokov, no ona vraví, že to ubehlo. Keď ešte ako osemročná ležala hospitalizovaná v nemocnici, zbadala milú a peknú sestru v krásnej modrej uniforme. Zostala ňou taká očarená, že už vtedy si povedala, že sa stane zdravotnou sestrou. A sľub, ktorý dala sama sebe, aj o pár rokov dodržala. A drží už polstoročie. Viac sa dozviete v rozhovore.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO