Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Blog, Liečba    13.06.2013

Bolí Vás chrbát? Vyskúšajte ozónoterapiu!

Ak pociťujete bolesti chrbta, krížov, trpíte závratmi a bolesťami hlavy, tŕpnutím končatín alebo necitlivosťou prstov, vyskúšajte túto revolučnú metódu.

Ozónoterapia je aplikácia medicínskeho ozónu viacerými spôsobmi do blízkosti medzistavcovej platničky. Je to ambulantný zákrok, ktorý Vás môže zachrániť pred operáciou chrbtice. Dokonca aj čas zotavovania a práceneschopnosti je kratší ako pri chirurgickom zákroku.

Po aplikácií ozón pôsobí na poškodenú medzistavcovú platničku a nervový koreň. Uvoľní vodu z jej jadra, ktorá dovtedy zväčšovala objem platničky. Týmto procesom sa zmenší tlak na nerv a utíši bolesti a problémy pohybového aparátu. Ozón odstraňuje opuch tkaniva, zlepšuje imunitný systém, likviduje vírusy, baktérie a pliesne, pričom zlepšuje prekrvenie organizmu. Okrem toho má analgetické, regeneračné a protizápalové účinky.

MUDr. Miloslav Dvorák, PhD. a MUDr. Vlastimil Horný boli prví, ktorí získali certifikát na vykonávanie ozónovej liečby na východnom Slovensku. Aplikujú ozón od novembra 2008. Do konca júla 2013 bolo zrealizovaných 9867 aplikácií ozónu, priemerne 2,7 aplikácií u jedného pacienta. Pacientov vyšetrujeme v rámci vertebrogénneho poradenstva s kompletnou RTG, CT, resp. MR dokumentáciou. Úspešnosť našej liečby je porovnateľná so skúsenosťou svetových odborníkov.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Sinusitída

Blog 29.11.2022

Sinusitída – venujte jej pozornosť

Zápal prínosových dutín - sinusitída zvyčajne nevzniká náhle, ale rozvinie sa postupne z obyčajnej nádchy a prechladnutia. Kým nádcha a prechladnutie sú vírusového pôvodu, sínusitída môže byť aj bakteriálna. Sinusitídu môžeme považovať za najbežnejšiu komplikáciu nádchy - rinitídy, chrípky alebo inej respiračnej choroby.

Blog 20.09.2022

Slnečné okuliare u detí

Prečítajte si rozhovor s našou oftalmologičkou MUDr. Slavomírou Hercovou, v ktorom sa dozviete viac o nosení slnečných okuliaroch u detí. Od akého veku je ich vhodné nasadzovať? Aké slnečné okuliare odporúča? A je šiltovka dostatočnou ochranou očí? To všetko sa už dozviete v priloženom rozhovore.

Blog 10.08.2022

Odstriekavanie kolostra

Už od 16. týždňa tehotenstva sa v prsníkoch začína tvoriť tzv. KOLOSTRUM. Je to životodarná tekutina, ktorá svojou vysokou kvalitou a výživovou hodnotou predstihuje materské mlieko.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO