Blog, Liečba    13.06.2013

Bolí Vás chrbát? Vyskúšajte ozónoterapiu!

Ak pociťujete bolesti chrbta, krížov, trpíte závratmi a bolesťami hlavy, tŕpnutím končatín alebo necitlivosťou prstov, vyskúšajte túto revolučnú metódu.

Ozónoterapia je aplikácia medicínskeho ozónu viacerými spôsobmi do blízkosti medzistavcovej platničky. Je to ambulantný zákrok, ktorý Vás môže zachrániť pred operáciou chrbtice. Dokonca aj čas zotavovania a práceneschopnosti je kratší ako pri chirurgickom zákroku.

Po aplikácií ozón pôsobí na poškodenú medzistavcovú platničku a nervový koreň. Uvoľní vodu z jej jadra, ktorá dovtedy zväčšovala objem platničky. Týmto procesom sa zmenší tlak na nerv a utíši bolesti a problémy pohybového aparátu. Ozón odstraňuje opuch tkaniva, zlepšuje imunitný systém, likviduje vírusy, baktérie a pliesne, pričom zlepšuje prekrvenie organizmu. Okrem toho má analgetické, regeneračné a protizápalové účinky.

MUDr. Miloslav Dvorák, PhD. a MUDr. Vlastimil Horný boli prví, ktorí získali certifikát na vykonávanie ozónovej liečby na východnom Slovensku. Aplikujú ozón od novembra 2008. Do konca júla 2013 bolo zrealizovaných 9867 aplikácií ozónu, priemerne 2,7 aplikácií u jedného pacienta. Pacientov vyšetrujeme v rámci vertebrogénneho poradenstva s kompletnou RTG, CT, resp. MR dokumentáciou. Úspešnosť našej liečby je porovnateľná so skúsenosťou svetových odborníkov.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 31.07.2020

Michalovská pôrodnica sa snaží získať titul Baby Friendly Hospital

Iniciatíva nemocníc priateľských k deťom (BFHI) je celosvetový program Svetovej zdravotníckej organizácie a  UNICEFU presadzovaný na našom území od roku 1993.

Aktuality 30.07.2020

Aké nápoje najlepšie uhasia smäd v lete?

Aká je ideálna teplota nápoja v lete? Je dobré piť vychladené nápoje? Dozviete sa v rade gastroenterológa MUDr. Pavla Blahu z Nemocnice Svet zdravia v Humennom.

Blog 15.07.2020

Starajú sa o Vaše zdravie – MUDr. Ján Bujňák, PhD.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO