Aktuality, Procare, Svet Zdravia    20.06.2022

Bezpečný spánok vášho bábätka

Pôrodnice Svet zdravia vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňujú požičať si monitory dychu pre bábätka aj domov, aby ste mali istotu, že je vaše dieťatko v poriadku.

Monitory dychu Babysense

Viac bezpečného a pokojného spánku. Monitor dychu Babysense je certifikovaná zdravotnícka pomôcka, ktorá trvale monitoruje základné životné funkcie bábätka. Pri dychovej zástave dlhšej ako 20 sekúnd alebo pri znížení dychovej frekvencie pod 10 dychov za minútu, ale aj v prípade plytkého dýchania či apnoickej pauzy prístroj spustí zvukový a svetelný alarm a privolá tak pomoc rodičov alebo opatrovateľov.

Chráni tak život tých najmenších. Syndróm náhleho úmrtia dojčiat – „SIDS“ ohrozuje všetky deti v období prvého roku života. S monitorom dychu sa už nemusíte báť.

Monitory dychy Babysense

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat

„SIDS“ ohrozuje všetky deti v období prvého roku života. Vyskytuje sa najčastejšie od narodenia do šiestich mesiacov. Prichádza náhle, v spánku, bez varovných signálov. Monitor dychu sníma dychové pohyby dieťaťa a pri zaznamenaní spomalenia, nepravidelnosti, zástavy či apnoickej pauzy spustí zvukový a svetelný signál. Dokáže včas privolať pomoc a tým chráni život dieťaťa.

Ako a kde si môžete požičať monitory dychu?

Monitory dychu si môžete požičať priamo v pôrodniciach Svet zdravia na novorodeneckých oddeleniach po dohode s personálom. Lehota výpožičky sa určí po individuálnej konzultácii priamo s personálom oddelenia podľa potreby a dostupnosti monitorov dychu.

Spiace babatko

MOJA PÔRODNICA JE TU PRE VÁS!

Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našich nemocníc odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Pôrodnice novej generácie kladú dôraz na bezpečnosť a komfort rodičiek v maximálnom súkromí, pričom personál dbá na splnenie individuálnych požiadaviek rodičiek a na navodení pocitu domova. Pri pôrode sa využívajú zažité postupy „rooming in“„bonding“ a „skin-to-skin“. Pôrodnice fungujú 24 hodín denne/7 dní v týždni.

Zistiť viacĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 04.07.2022

Otvorenie nového dojčenského kútika v dunajskostredskej nemocnici

Dojčiaci kútik znamená súkromný priestor, kde môže dojčiaca matka pohodlne v súkromí nadojčiť svoje batoľa.

Aktuality 01.07.2022

Zdravotníci nemocnice na Dni mesta Svidník

Mesto Svidník organizovalo po dvoch dlhých rokoch svoju tradičnú akciu pre verejnosť “Dni mesta Svidník“.

Aktuality 01.07.2022

FAMILY DAY V NEMOCNICI GALANTA

V sobotu 25.6 sa pre zamestnancov Nemocnice Sv. Lukáša v Galante uskutočnil 2. ročník podujatia s názvom FAMILY DAY.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO