Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Michalovce    25.05.2023

Bezpečnejšie a efektívnejšie operácie ortopedických pacientov v Michalovciach

Jedným z hlavných cieľov Nemocnice Svet zdravia v Michalovciach je neustále skvalitňovanie zdravotnej starostlivosti a nepochybne aj ortopedické oddelenie pod vedením MUDr. Martina Žofčáka je toho jasným dôkazom. Prvá operácia v sieti Svet zdravia s použitím systému Tricera prebehla v týchto dňoch práve v Michalovskej nemocnici. Artroskopická plastika predného skríženého väzu kolena trvala približne 50 minút a zaobišla sa bez komplikácií.

Hlavným benefitom tejto modernej medicínskej technológie pre pacienta je vyššia bezpečnosť, skrátenie času potrebného na operáciu a zvýšenie kvality samotného zákroku. 

Operačný zákrok prebehol pod vedením vynikajúceho ortopéda MUDr. Michala Geroča, ktorý popísal hlavné výhody ako pre pacienta, tak aj pre operatéra samotného nasledovne: ,,Systém Tricera od firmy Zimmer, ktorý sme použili v Michalovskej nemocnici medzi prvými na Slovensku predstavuje výrazný pokrok v oblasti atroskopickej operatívy vo svete. Medzi konkurentmi vo svete nemá alternatívu. Výhodou pre pacienta je skrátenie operačného času až o 40 %. Dosahuje to spojením troch pracovných nástrojov do jedného. Operatér počas artroskopie používa tri základné nástroje a to je shaver na mäkké tkanivo, kostná fréza a elektrokoagulácia. Tento systém ich nahrádza. Tak odpadá nutnosť opätovného zavádzania nástrojov cez pracovné porty, čím sa šetria okolité mäkké tkanivá a znižuje sa veľkosť krvácania a tým získame lepší a skorší prehľad v kĺbe. Použitím plazmového “noža” znižuje pracovnú teplotu v kĺbe o 24 % čo má veľký význam pre ochranu chrupaviek v kĺboch a tak aj pre rekonvalescenciu pacienta. Samotný resektor dokáže 7,5 krát rýchlejšie absorbovať nežiadúce tkanivo v kĺbe. “ 

Systém Tricera je pokročilý artroskopický systém, ktorý spája abláciu/hemostázu, resekciu tkaniva, rezanie kosti a manažment tekutín do jedného unikátneho systému. Umožňuje chirurgickú kontrolu s kvalitnými nástrojmi pre rýchle a spoľahlivé zákroky. Systém je jednoduchý, intuitívny s rýchlym a jednoduchým nastavením. All-in-one architektúra umožňuje efektívnosť a optimalizáciu tým, že všetky potrebné ortopedické nástroje pracujú prostredníctvom jedinej konzoly.Galéria

Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Aktuality 01.06.2023

Deň detí plný úsmevov v humenskej nemocnici

Prvý jún patrí všetkým deťom. V humenskej nemocnici sme Medzinárodný deň detí oslávili s úsmevom.

Aktuality 01.06.2023

MDD v galantskej nemocnici

Už od roku 1952 patrí na Slovensku 1. jún všetkým deťom. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň detí. Všetkým deťom prajeme k tomuto krásnemu a obľúbenému sviatku hlavne veľa zdravia a smiechu.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO