Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    23.04.2019

Beh Galantou 2019

Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa tento rok po druhýkrát zapojila do tradičného mestského podujatia s nadregionálnym charakterom a síce do 37. ročníka Behu Galantou - Behu oslobodenia, pri príležitosti 782. výročia založenia mesta. Podujatie sa konalo v sobotu 13. apríla 2019 a bolo zaradené medzi top 10 bežeckých podujatí na Slovensku. Zároveň išlo o prvé reprezentačné podujatie nemocnice v tomto kalendárnom roku.

 

Zapojenie sa nemocnice do tohto tradičného podujatia prebiehalo prezentáciou nemocnice v podobe „zdravého stánku“ a zároveň technického zabezpečenia pre účastníkov behu z radov zamestnancov nemocnice. V zázemí zamestnanci nemocnice, menovite sestry Mária Rybnikárová a Sylvia Zatková, merali účastníkom ich základné životné funkcie, doplnené o telesnú hmotnosť, hladinu krvného cukru a súčasne poskytovali poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu. V priebehu podujatia navštívilo stánok približne 20 ľudí.

Veľké poďakovanie však nepatrí iba im, ale tiež zamestnancom galantskej nemocnice, konkrétne MUDr. Martine Markovicsovej,  MUDr. Lucii Dičérovej a sestre Ivane Sesztákovej z Oddelenia pediatrie a neonatológie galantskej nemocnice, pod vedením pána primára MUDr. Miroslava Ilavského, ktorí sa zúčastnili štafetového behu na 4 x 2,5 kilometra, so ziskom 15. miesta, pod názvom „Drím Tím“. Ako však povedal samotný pán primár „pre nás bolo dôležité zúčastniť sa, spraviť niečo pre svoje zdravie a zároveň dôstojne reprezentovať našu nemocnicu“. V kategórii  na 10 km sa zúčastnila MUDr. Lenka Hudeková. Tento účel bol bezpochyby splnený. Keďže išlo najmä o športové podujatie, jeho kompletné výsledky si môžete nájsť pod nasledujúcim odkazom: http://beh.sk/pretek/beh-galantou-beh-oslobodenia-4/

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.05.2019

Prijatie daru monitorov dychu Babysense Neonatologickému oddeleniu od nadácie Križovatka

Neonatologické oddelenie nemocnice A. Leňa v Humennom prijalo dňa 23.05.2019 za prítomnosti pani primárky MUDr. Márie Vasilovej a vedúcej sestry Mgr. Marty Plátkovej 10 ks monitorov dychu Babysense. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Aktuality 23.05.2019

V topoľčianskej nemocnici zrekonštruovali oddelenie vnútorného lekárstva

Pacienti hospitalizovaní na Oddelení vnútorného lekárstva v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch. Nemocnica kompletne zrekonštruovala oddelenie i kardiologickú ambulanciu a do komplexnej obnovy investovala celkovo 98-tisíc eur.

Aktuality 23.05.2019

Jarný Ústavný seminár 2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO