Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    23.04.2019

Beh Galantou 2019

Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa tento rok po druhýkrát zapojila do tradičného mestského podujatia s nadregionálnym charakterom a síce do 37. ročníka Behu Galantou - Behu oslobodenia, pri príležitosti 782. výročia založenia mesta. Podujatie sa konalo v sobotu 13. apríla 2019 a bolo zaradené medzi top 10 bežeckých podujatí na Slovensku. Zároveň išlo o prvé reprezentačné podujatie nemocnice v tomto kalendárnom roku.

 

Zapojenie sa nemocnice do tohto tradičného podujatia prebiehalo prezentáciou nemocnice v podobe „zdravého stánku“ a zároveň technického zabezpečenia pre účastníkov behu z radov zamestnancov nemocnice. V zázemí zamestnanci nemocnice, menovite sestry Mária Rybnikárová a Sylvia Zatková, merali účastníkom ich základné životné funkcie, doplnené o telesnú hmotnosť, hladinu krvného cukru a súčasne poskytovali poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu. V priebehu podujatia navštívilo stánok približne 20 ľudí.

Veľké poďakovanie však nepatrí iba im, ale tiež zamestnancom galantskej nemocnice, konkrétne MUDr. Martine Markovicsovej,  MUDr. Lucii Dičérovej a sestre Ivane Sesztákovej z Oddelenia pediatrie a neonatológie galantskej nemocnice, pod vedením pána primára MUDr. Miroslava Ilavského, ktorí sa zúčastnili štafetového behu na 4 x 2,5 kilometra, so ziskom 15. miesta, pod názvom „Drím Tím“. Ako však povedal samotný pán primár „pre nás bolo dôležité zúčastniť sa, spraviť niečo pre svoje zdravie a zároveň dôstojne reprezentovať našu nemocnicu“. V kategórii  na 10 km sa zúčastnila MUDr. Lenka Hudeková. Tento účel bol bezpochyby splnený. Keďže išlo najmä o športové podujatie, jeho kompletné výsledky si môžete nájsť pod nasledujúcim odkazom: http://beh.sk/pretek/beh-galantou-beh-oslobodenia-4/

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO