Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom    02.10.2018

Banskobystrický samosprávny kraj a Svet zdravia oživili rokovania o budúcnosti nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom

Svet zdravia predložil vedeniu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) novú víziu rozvoja nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom. V obidvoch prípadoch Svet zdravia počíta s generálnou prestavbou nemocničného zázemia a s rozsiahlymi investíciami vysoko prevyšujúcimi pôvodný zámer spred dvoch rokov.

 

Z rimavskosobotskej nemocnice má Svet zdravia zámer urobiť nadregionálne centrum pre akútnu medicínu s novými odbornosťami v kardiovaskulárnej a v onkologickej liečbe. Žiarskej nemocnici chceme zachovať profil akútnej nemocnice regionálneho významu. V obidvoch lokalitách by tak vznikli moderné urgentné príjmy, multiodborové intenzivistické oddelenia, nové operačné sály a pacientske izby v jedno- a v dvojlôžkovom štandarde. Svet zdravia nakoniec prehodnotil pôvodný zámer dostavať nevyužívané nemocničné pavilóny B. Tie dnes absolútne nespĺňajú základné štandardy pre modernú medicínsku liečbu a komfort pacientov. Vedenie BBSK a Svet zdravia sa dohodli na ďalších rokovaniach, ktoré majú viesť k najlepšiemu riešeniu pre pacientov. Následne by mali byť predstavené zastupiteľstvu a samozrejme verejnosti.

„Náš verejný prísľub o generálnom riešení pre nemocnice v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom chceme konečne naplniť. V poslednom období sa zásadne zmenili podmienky v sektore zdravotníctva, ktoré sme museli pri našich investičných zámeroch zohľadniť. Návrh, ktorý sme predložili vedeniu BBSK, vychádza z celonárodnej stratifikácie nemocničnej siete a súčasne z trendov v štruktúre chorobnosti regionálneho obyvateľstva. Zo súkromných zdrojov sme pripravení investovať do oboch nemocníc oveľa viac ako v minulosti. Veríme, že s krajom nájdeme zhodu. Vďaka tomu by sme mali byť v priebehu niekoľkých rokov schopní dramaticky zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti pre všetkých obyvateľov a vytvoriť atraktívne pracovné podmienky pre našich zdravotníkov,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.01.2021

Natália či Oliver: To boli najčastejšie mená, ktoré dostali novorodenci v rožňavskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Rožňava sa minulý rok uskutočnilo 576 pôrodov. Na svet prišlo 301 dievčat a 275 chlapcov.

Aktuality 21.01.2021

Galantská nemocnica zdvojnásobuje zásobu kyslíka pre liečbu COVID pacientov

Galantská nemocnica od 7. januára poskytuje zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19.

Blog 21.01.2021

Prevencia pri rakovine krčka maternice má skutočne veľký význam

Pri včasných štádiách rakoviny krčka maternice prežíva vyše 90 percent pacientiek päť rokov po liečbe. Pri treťom štádiu už len 33 až 48 percent a pri štvrtom štádiu dokonca menej ako 14 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO