Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom    02.10.2018

Banskobystrický samosprávny kraj a Svet zdravia oživili rokovania o budúcnosti nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom

Svet zdravia predložil vedeniu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) novú víziu rozvoja nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom. V obidvoch prípadoch Svet zdravia počíta s generálnou prestavbou nemocničného zázemia a s rozsiahlymi investíciami vysoko prevyšujúcimi pôvodný zámer spred dvoch rokov.

 

Z rimavskosobotskej nemocnice má Svet zdravia zámer urobiť nadregionálne centrum pre akútnu medicínu s novými odbornosťami v kardiovaskulárnej a v onkologickej liečbe. Žiarskej nemocnici chceme zachovať profil akútnej nemocnice regionálneho významu. V obidvoch lokalitách by tak vznikli moderné urgentné príjmy, multiodborové intenzivistické oddelenia, nové operačné sály a pacientske izby v jedno- a v dvojlôžkovom štandarde. Svet zdravia nakoniec prehodnotil pôvodný zámer dostavať nevyužívané nemocničné pavilóny B. Tie dnes absolútne nespĺňajú základné štandardy pre modernú medicínsku liečbu a komfort pacientov. Vedenie BBSK a Svet zdravia sa dohodli na ďalších rokovaniach, ktoré majú viesť k najlepšiemu riešeniu pre pacientov. Následne by mali byť predstavené zastupiteľstvu a samozrejme verejnosti.

„Náš verejný prísľub o generálnom riešení pre nemocnice v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom chceme konečne naplniť. V poslednom období sa zásadne zmenili podmienky v sektore zdravotníctva, ktoré sme museli pri našich investičných zámeroch zohľadniť. Návrh, ktorý sme predložili vedeniu BBSK, vychádza z celonárodnej stratifikácie nemocničnej siete a súčasne z trendov v štruktúre chorobnosti regionálneho obyvateľstva. Zo súkromných zdrojov sme pripravení investovať do oboch nemocníc oveľa viac ako v minulosti. Veríme, že s krajom nájdeme zhodu. Vďaka tomu by sme mali byť v priebehu niekoľkých rokov schopní dramaticky zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti pre všetkých obyvateľov a vytvoriť atraktívne pracovné podmienky pre našich zdravotníkov,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

Aktuality 17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

Aktuality 17.07.2019

Urobme svet krajším

Naša nemocnica bola poctená vzácnou návštevou detí z detského tábora pod vedením rehoľnej sestry. Pre našich pediatrických a geriatrických pacientov pripravili krásne, ručne vyrobené darčeky, ktoré osobne odovzdali na každom oddelení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO