Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom    02.10.2018

Banskobystrický samosprávny kraj a Svet zdravia oživili rokovania o budúcnosti nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom

Svet zdravia predložil vedeniu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) novú víziu rozvoja nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom. V obidvoch prípadoch Svet zdravia počíta s generálnou prestavbou nemocničného zázemia a s rozsiahlymi investíciami vysoko prevyšujúcimi pôvodný zámer spred dvoch rokov.

 

Z rimavskosobotskej nemocnice má Svet zdravia zámer urobiť nadregionálne centrum pre akútnu medicínu s novými odbornosťami v kardiovaskulárnej a v onkologickej liečbe. Žiarskej nemocnici chceme zachovať profil akútnej nemocnice regionálneho významu. V obidvoch lokalitách by tak vznikli moderné urgentné príjmy, multiodborové intenzivistické oddelenia, nové operačné sály a pacientske izby v jedno- a v dvojlôžkovom štandarde. Svet zdravia nakoniec prehodnotil pôvodný zámer dostavať nevyužívané nemocničné pavilóny B. Tie dnes absolútne nespĺňajú základné štandardy pre modernú medicínsku liečbu a komfort pacientov. Vedenie BBSK a Svet zdravia sa dohodli na ďalších rokovaniach, ktoré majú viesť k najlepšiemu riešeniu pre pacientov. Následne by mali byť predstavené zastupiteľstvu a samozrejme verejnosti.

„Náš verejný prísľub o generálnom riešení pre nemocnice v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom chceme konečne naplniť. V poslednom období sa zásadne zmenili podmienky v sektore zdravotníctva, ktoré sme museli pri našich investičných zámeroch zohľadniť. Návrh, ktorý sme predložili vedeniu BBSK, vychádza z celonárodnej stratifikácie nemocničnej siete a súčasne z trendov v štruktúre chorobnosti regionálneho obyvateľstva. Zo súkromných zdrojov sme pripravení investovať do oboch nemocníc oveľa viac ako v minulosti. Veríme, že s krajom nájdeme zhodu. Vďaka tomu by sme mali byť v priebehu niekoľkých rokov schopní dramaticky zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti pre všetkých obyvateľov a vytvoriť atraktívne pracovné podmienky pre našich zdravotníkov,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.10.2019

Stretnutie zamestnancov Nemocnice novej generácie Michalovce

Aj tento rok Nemocnica novej generácie Michalovce zorganizovala stretnutie zamestnancov nemocnice, na ktorom sme zhodnotili progres nemocnice za posledné obdobie.

Aktuality 14.10.2019

Žiarska nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila nové zázemie pre pacientov a zamestnancov oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM).

Aktuality 11.10.2019

Pozvánka na Deň otvorených dverí psychiatrickej ambulancie

Nemocnica Svet zdravia Trebišov a Liga za duševné zdravie Vás pozývajú na deň otvorených dverí psychiatrickej ambulancie 14. októbra 2019.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO