Detská gastroenterologická ambulancia Humenné

Ambulancia detskej gastroenterológie v nemocnici Svet zdravia v Humennom je odbornou ambulanciou pre pacientov s ochoreniami tráviaceho traktu, pečene a žlčových ciest, potravinovými alergiami a poruchami výživy. Zabezpečuje diagnostickú, konziliárnu a liečebno-preventívnu starostlivosť v danom odbore a poskytuje zdravotnú starostlivosť pre deti od narodenia do 19 rokov. Do ambulancie prichádzajú pacienti poukázaní obvodnými aj odbornými lekármi zo spádovej oblasti okresu Humenné, Medzilaborce,  Snina, Michalovce a Vranov nad Topľou aj mimo spádu podľa slobodnej voľby lekára.

 
 

Prečo si vybrať detskú gastroenterologickú ambulanciu v Humennom

  • Pre pacientov od narodenia do 19 rokov

  • Vykonávame aj konzilárne vyšetrenia v rámci nemocnice

  • Diagnostická a liečebno-preventívna starostlivosť

Liečebné možnosti/výkony

V detskej gastroenterologickej ambulancii sa zaoberáme ochoreniami tráviaceho traktu – bolesti brucha, neprospievanie, poruchy vstrebávania – MAS, potravinové alergie, diagnostikovanie a následná liečba a dispenzarizácia pacientov s celiakiou, so zápalovými črevnými ochoreniami. Sledovanie dojčiat  na eliminačnej diéte,  diagnostika a následný predpis dietetík u detí s alergiou na KM hlavne v dojčeneckom až batolivom veku.

Vykonávame sonografické vyšetrenia bruška, najmä za účelom zistenia gastroezofágového refluxu. Ambulancia úzko spolupracuje s ďalšími odbornými ambulanciami – endokrinologickou, hematologickou, infektologickou, kožnou – poruchy rastu, hepatopatie, kožné ekzémy, potravinové alergie, intolerancie.

Doplnkové informácie

Pacienti sa na vyšetrenie vopred objednávajú, akútne stavy sú ošetrené bez objednania.

Poplatky za platené služby v ambulancii sú vyberané v zmysle platného cenníka.

O vaše zdravie sa stará

Poďakovania

  • V detskej gastroenterologickej ambulancii v Humennom  sme približne 3 roky s dcérou. Široko ďaleko nie je tento typ ambulancie, tak ma teší, že nemusíme cestovať a máme to blízko. Mám ti navyše aj dôveru v personál. Sme tu spokojní, žiaden problém, takže nemám ani dôvod uvažovať o zmene.

    Zuzana Matejová

  • S dcérou sme v gastroenterologickej ambulancii kvôli histamínovej intolerancii. Liečba, ktorú nám navrhla pani doktorka je pre nás účinná. Páči sa mi jej prístup, všetko vysvetlí. Navyše to máme aj blízko. Sme tu spokojní.

    Miroslava Oreničová

Kontakty

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s.
Nemocničná 7, 066 01 Humenné

+421 (0) 57 770 6140

Ambulancia sa nachádza na 2. poschodí  pavilónu D
(vedľa hematologických ambulancií).

Konziliárna činnosť – štvrtok 7:00 – 11:00

Ordinačné hodiny
Utorok 07:00 – 12:00 12:30 – 15:30
Streda 07:00 – 12:00 12:30 – 15:30
Štvrtok 07:00 – 12:00 12:30 – 15:30
Piatok 07:00 – 12:00 12:30 – 15:30