Ambulancia OAIM

Nemocnica Vranov nad Topľou

Ordinačné hodiny

 • Pondelok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Utorok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Streda 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Štvrtok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Piatok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30

Kontakt

M.R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľou

+421 (0) 57 4865 889

Ambulancia sa nachádza na prízemí  budovy nemocnice pavilón D pri OMIS-e.

O ambulancii

Anestéziologická ambulancia zabezpečuje predoperačné anestéziologické vyšetrenia, predoperačnú prípravu ambulantných a hospitalizovaných pacientov a konziliárne služby v rámci predoperačnej prípravy pacientov plánovaných na anestetický výkon na jednotlivých oddeleniach podľa klinického stavu pacientov a vybavenia nemocnice. Vykonáva predanestetické vyšetrenia pred celkovou anestéziou /teda pred operáciou/ u detí aj dospelých.

V ambulancii zhodnotia nález, ktorý pacient prinesie od detského, praktického lekára alebo internistu, vyplnia dotazník a vyšetria prístupnosť dýchacích ciest.

Na ambulanciu sa neobjednáva, vybavia Vás na počkanie.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Ambulancia predoperačných vyšetrení zabezpečuje vykonávanie predanestetických vyšetrení pred operáciou v celkovej alebo regionálnej anestézii. Pacienti sem prichádzajú po absolvovaní interného vyšetrenia /vybavia si ho na internej ambulancii alebo u praktického lekára/. Lekár – anestéziológ zváži riziko anestézie /celkovej, regionálnej/, posúdi celkový stav pacienta, poučí ho o postupe anestézie, varuje pred jej rizikami, v prípade potreby naordinuje doplňujúce vyšetrenie alebo liečbu a navrhne postup prípravy pred anestéziou a optimálny spôsob anestézie.

DOPLNKOVÉ INFORMÁCIE

Predoperačné – predanestetické vyšetrenie – praktické rady:

Vyšetrenie je potrebné absolvovať najviac 4 týždne a najmenej 1 deň pred prijatím do nemocnice za účelom operácie. Na vyšetrenie je potrebné priniesť vyšetrenie od pediatra, praktického lekára alebo internistu, prípadne výpis dokumentácie a kópie dôležitých nálezov od iných odborných lekárov. Pediatrické alebo interné vyšetrenie si vybavíte v rámci Vranovskej nemocnice, a.s.

Na ambulanciu prichádzajte s nálezom, teda s výsledkami krvných testov, popisom EKG a RTG.

Upozornenie!!!

Pacienti, ktorí idú na operáciu do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach na Triede SNP 1 /teda do novej fakultnej nemocnice na Terase/ si musia vykonať predanestetické vyšetrenie na ambulancii v uvedenej nemocnici. Prednosta kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny uvedenej nemocnice si vyžaduje, aby pacienti prichádzajúci na operáciu do tejto nemocnice mali ich vlastné predanestetické vyšetrenie.

 

 

 

Personálne obsadenie

MUDr. Kostovčík Dušan Ambulancia OAIM, Nemocnica Vranov nad Topľou