Ambulancia OAIM

Nemocnica Vranov nad Topľou

Ordinačné hodiny

 • Pondelok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Utorok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Streda 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Štvrtok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30
 • Piatok 10:00 - 12:30
   13:00 - 15:30

Kontakt

M.R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľou

+421 (0) 57 4865 889

Ambulancia sa nachádza na prízemí  budovy nemocnice pavilón D pri OMIS-e.

O ambulancii

Anestéziologická ambulancia zabezpečuje predoperačné anestéziologické vyšetrenia, predoperačnú prípravu ambulantných a hospitalizovaných pacientov a konziliárne služby v rámci predoperačnej prípravy pacientov plánovaných na anestetický výkon na jednotlivých oddeleniach podľa klinického stavu pacientov a vybavenia nemocnice. Vykonáva predanestetické vyšetrenia pred celkovou anestéziou /teda pred operáciou/ u detí aj dospelých.

V ambulancii zhodnotia nález, ktorý pacient prinesie od detského, praktického lekára alebo internistu, vyplnia dotazník a vyšetria prístupnosť dýchacích ciest.

Na ambulanciu sa neobjednáva, vybavia Vás na počkanie.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Ambulancia predoperačných vyšetrení zabezpečuje vykonávanie predanestetických vyšetrení pred operáciou v celkovej alebo regionálnej anestézii. Pacienti sem prichádzajú po absolvovaní interného vyšetrenia /vybavia si ho na internej ambulancii alebo u praktického lekára/. Lekár – anestéziológ zváži riziko anestézie /celkovej, regionálnej/, posúdi celkový stav pacienta, poučí ho o postupe anestézie, varuje pred jej rizikami, v prípade potreby naordinuje doplňujúce vyšetrenie alebo liečbu a navrhne postup prípravy pred anestéziou a optimálny spôsob anestézie.

DOPLNKOVÉ INFORMÁCIE

Predoperačné – predanestetické vyšetrenie – praktické rady:

Vyšetrenie je potrebné absolvovať najviac 4 týždne a najmenej 1 deň pred prijatím do nemocnice za účelom operácie. Na vyšetrenie je potrebné priniesť vyšetrenie od pediatra, praktického lekára alebo internistu, prípadne výpis dokumentácie a kópie dôležitých nálezov od iných odborných lekárov. Pediatrické alebo interné vyšetrenie si vybavíte v rámci Vranovskej nemocnice, a.s.

Na ambulanciu prichádzajte s nálezom, teda s výsledkami krvných testov, popisom EKG a RTG.

Upozornenie!!!

Pacienti, ktorí idú na operáciu do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach na Triede SNP 1 /teda do novej fakultnej nemocnice na Terase/ si musia vykonať predanestetické vyšetrenie na ambulancii v uvedenej nemocnici. Prednosta kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny uvedenej nemocnice si vyžaduje, aby pacienti prichádzajúci na operáciu do tejto nemocnice mali ich vlastné predanestetické vyšetrenie.

 

 

 

Personálne obsadenie

MUDr. Kostovčík Dušan Ambulancia OAIM, Nemocnica Vranov nad Topľou primár