Nastúpiť do nemocnice po škole môže dať zabrať. Ak si sa aj v škole snažil a veľa naučil, určite prídu situácie, v ktorých budeš stratený. Naši kolegovia ti preto budú nápomocní.
Pracovať v našich regionálnych nemocniciach má mnoho výhod. Do špecializačného štúdia vo vybranej špecializácii ťa zaradíme v prvom možnom termíne od začatia pracovného pomeru, umožňujeme cirkulácie v rámci našej siete ako i v nemocniciach mimo nej. Radi ťa podporíme aj pri rozhodnutí o zaradenie do rezidenčného programu. Preto neváhaj a pridaj sa k nám!

AKO TO VYZERÁ PRI NÁSTUPRE DO PRÁCE V nemocniciach Svet Zdravia

 • STRATENÝ V PRVÝ DEŇ? U NÁS NIE

  Asi každý z nás to už zažil. Ten pocit motýlikov v bruchu, keď začína niečo nové. Zmiešaný strach s radosťou a očakávaním, aké to prvý deň v práci bude. Ako vyzerá prvý deň v nemocniciach Svet zdravia? Majú sa mladí lekári báť prvej nočnej služby? Budú sa cítiť stratení alebo budú mať pri sebe skúsených odborníkov, ktorí im poradia?

  Viac...
 • CHCEŠ ZAŽIARIŤ? U NÁS MÔŽEŠ

  Pracovať v našich regionálnych nemocniciach Svet zdravia má mnoho plusov. Veľkým plusom sú menšie kolektívy. Kolegovia sa viac poznajú, starajú sa jeden o druhého.
  Nových kolegov/absolventov vnímame ako partnerov, priateľov. Rešpektujeme ich potreby i ambície.

  Viac...
 • NECHCEŠ BYŤ PRIEMERNÝ? PRIDAJ SA K NÁM

  Pre naše nemocnice Svet zdravia je dôležité, aby mladí kolegovia boli súčasťou našich tímov. Staráme sa o nich, aby profesne napredovali, vzdelávali sa a stali sa z nich odborníci.
  Ako vnímajú novú generáciu lekárov naši primári? Ako si predstavujú mladých členov ich tímov?

  Viac...
 • DOBRÁ MEDICÍNA SA DÁ ROBIŤ AJ V MENŠEJ REGIONÁLNEJ NEMOCNICI

  Ako sa pracuje našim mladým kolegom, lekárom v našich nemocniciach? Ako zvládli prvé dni? Prvú nočnú? V čom vidia výhody práce v menších regionálnych nemocniciach?  

  Viac...
 • PÝTALI SME SA NAŠICH MLADÝCH KOLEGOV

  Naša sieť je „absolvent friendly“. Mladí kolegovia sa u nás nestratia v dave, ale vezmeme ich do tímu, strávime s nimi prvé chvíle a poradíme im, keď je treba. Veríme, že aj preto sa do práce tešia.

  Viac...
 • PRÁCA PÔRODNÝCH ASISTENTIEK

  Ak chceš mať prácu plnú úžasných pocitov z radosti pri narodení zdravého bábätka, si empatická, komunikatívna, pridaj sa do nášho tímu pôrodných asistentiek, na ktoré sa môžeš vždy stopercentne spoľahnúť.

  Viac...
Voľné pozície pre absolventov

 

UKONČENÁ MEDICÍNA NA LEKÁRSKEJ FAKULTE V SR

Odporúčame, aby si sa po novej práci začal „obzerať“ už pred štátnicami. A čo všetko budeš potrebovať pri nástupe do novej práce?

 1. Po úspešnom absolvovaní VŠ dostaneš diplom, ktorý je potrebné dať úradne overiť v 2 kópiách.
 2. Druhý dokument, ktorý potrebuješ, je Výpis z registra trestov.
 3. Tretím krokom je registrácia v komore lekárov, všetky potrebné informácie nájdeš tu: https://lekom.sk/pre-lekarov/register-lekarov/zapis-do-registra-lekarov
 4. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie kódu lekára
 5. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš začať vybavovať elektronický preukaz lekára na NCZI

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

 

UKONČENÁ MEDICÍNA NA LEKÁRSKEJ FAKULTE V ČR

Čo všetko potrebuješ pri nástupe do novej práce na Slovensku, ak si študoval/a v Českej republike?

 1. Diplom. Odporúčame Ti požiadať oň ihneď po štátniciach, nečakaj až do promócie.
 2. Diplom a tzv. diploma supplement si daj overiť u notára, radšej viackrát.
 3. Overené doklady spolu s Maturitným vysvedčením (tiež radšej overená kópia), zaplateným kolkom a žiadosťou zašli na Ministerstvo školstva (lehota na vybavenie žiadosti sú 3 mesiace, preto začni čím skôr (viď bod 1).

  Žiadosť môžeš podať aj elektronicky, ak máš občiansky preukaz s čipom. Bude to aj lacnejšie.
 4. Po vyjadrení Ministerstva školstva môžeš požiadať o zápis v Lekárskej komore.
 5. Ďalším krokom je registrácia v komore lekárov, všetky potrebné info nájdeš tu: https://lekom.sk/pre-lekarov/register-lekarov/zapis-do-registra-lekarov
 6. Po udelení registračného čísla v komore lekárov, si môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie kódu lekára.
 7. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš začať vybavovať elektronický preukaz lekára na NCZI.

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

ŠPECIÁLNE PRE ABSOLVENTOV

 • Tvoje rozhodnutie zaradiť sa do špecializačného štúdia podporíme nielen podpísaním dohody o zvyšovaní kvalifikácie, ale aj finančne. Pomôžeme ti pri rozbehu kariéry a profesijného života a budeme ťa podporovať.
 • Miestom tvojho pracovného výkonu, kde sa budeš pripravovať na špecializačné štúdium, bude konkrétna nemocnica, s ktorou uzavrieš pracovný pomer. Podporíme ťa aj pri rozhodnutí o zaradenie do rezidenčného programu.
 • Tvoj profesionálny rozvoj radi podporíme aj tvojou účasťou na odborných kempoch, ktoré sú pripravované v spolupráci s hlavnými lekármi a sestrami odborov. Rozšíria sa ti nielen odborné vedomosti a praktické zručnosti, ale aj vzájomný networking s kolegami z iných nemocníc.

ABY SI SA ROZVÍJAL ČO NAJVIAC

 • Medicína je nikdy sa nekončiaca škola. Aby si sa mohol stále rozvíjať a skúšať nové veci, aj vďaka čomu ťa táto práca bude stále baviť, môžeš u nás absolvovať rôzne workshopy a prednášky. Pre zdravotníkov organizujeme aj školenia na mieru. Odborné, medicínske, na rozvoj osobnosti, komunikačné či kariérne.
 • Naše nemocnice sú regionálne. Sám asi vieš, že v malej nemocnici sa rýchlejšie dostaneš k reálnej medicíne a veciam, ktoré si chceš vyskúšať.
 • Ak sa v niektorej nemocnici začala využívať inovatívna metóda či moderná technológia, vždy sa snažíme rozšíriť ju do celej siete. Pracujeme s umelou inteligenciou, digitalizujeme, zavádzame postupy zo zahraničia.
 • Keď vytvárame nové postupy, spájame pediatričku z Michaloviec, internistu zo Svidníka, neurológa z Galanty a rádiologičku z Bratislavy. Pre špecializácie máme hlavných lekárov a hlavné sestry, ktorí spolu diskutujú a vymieňajú si skúsenosti. Nebude to teda len primár v tvojej nemocnici, ktorý ťa môže viesť.
 • Ale aj ty sám už môžeš svoje skúsenosti podávať ďalej mladším. Keď sa na to budeš cítiť, radiť môžeš medikom či študentom ošetrovateľstva v rámci našich súťaží a stáží.
 • Ak budeš chcieť zaviesť nové medicínske know-how alebo robiť výskum, môžeš sa uchádzať o grant a vyskúšať si, či len neobjavuješ koleso.
 • A keď budeš ešte šikovnejší, raz ročne oceňujeme najlepších lekárov, sestry, talenty, činy roka atď. v rámci galavečera Liga výnimočných. Lebo si vážime tých najlepších, chceme ich ukázať aj ostatným a odmeniť.

PRE TVOJ ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

 • Ak si budeš chcieť zabehnúť Maratón ČSOB v Bratislave, Banskobystrický maratón alebo Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, preplatíme ti celé štartovné a darujeme funkčné tričko.
 • Takto sa každoročne tímovo počas maratónov stretávame.
 • Chceme, aby si športoval celoročne a cítil sa dobre, preto ti vybavíme Multisport kartu, s ktorou máš bezplatné či zvýhodnené vstupy na športoviská.
 • Môžeš sa stať klientom ProCare a trom svojim blízkym alebo priateľom môžeš darovať osobnú alebo zdravotnú starostlivosť v sieti polikliník ProCare.
 • Počas leta budeš od nás tiež dostávať vitamíny a v novembri v rámci benefitu Mesiac zdravia ti prispejeme na podporu zdravého životného štýlu. Výhody získaš aj v lekárňach Dr. Max.

ABY SME BOLI DOBRÝ TÍM

 • Snažíme sa vyberať ľudí nielen profesionálne, ale aj srdcom. V našich nemocniciach vládne rodinná, priateľská atmosféra.
 • Pravidelne sa snažíme utužovať vzťahy na športových dňoch, teambuildingoch, výletoch a rôznych spoločenských eventoch.
 • Záver roka oslavujeme na vianočných večierkoch, v lete si oddýchneme pri varení gulášov, na športových popoludniach. Vždy chystáme aj osobitné akcie k rôznym špeciálnym dňom (dňu sestier, dňu lekárov alebo k dňu OZP).
 • Sme sieť nemocníc a polikliník a radi sa vzájomne inšpirujeme. A preto vždy vieme, čo sa kde deje. Vydávame interné noviny Náš svet a úspechy spoločne zdieľame aj na našom intranete, Facebooku, Instagrame či na webovej stránke.

PRE TVOJU RODINU

 • Naše nemocnice a polikliniky nájdeš po celom Slovensku. Ak sa teda vydáš do iného mesta, presťahuješ za partnerom alebo rodinou alebo proste iba rozhodneš pracovať radšej v ambulancii, stále môžeš ostať v našej sieti.
 • Počas leta môžeš svojho nezbedníka poslať do nášho letného tábora, kde sa dozvie aj veľa o tom, ako sa starať o svoje zdravie, a v zime ho prekvapíme mikulášskym balíčkom a zábavným programom.
 • Ak budeš mať doma prváčika, v prvý deň bude tvoju podporu potrebovať. Nemusíš si však brať dovolenku, celý deň budeš mať platené voľno.
 • Ak sa pri príležitosti dňa detí vyberieš so svojimi ratolesťami za kultúrou alebo iným zážitkom, vstupné ti preplatíme.

KDE EŠTE UŠETRÍŠ

 • Menej zaplatíš aj v divadlách, pri kúpe elektroniky, kníh či predplatného časopisov a za menej sa i zrelaxuješ vo wellnesse. Dostaneš zľavy vo vybraných zariadeniach, predajniach či eshopoch.
 • Ak by si chcel ísť na dovolenku, doma či v zahraničí, a využiť pri tom cestovku, v CK Satur sa môžeš tešiť zo zľavy 3 až 15 percent.

Aktuálne voľné pozície pre absolventov

Voľné pozície pre absolventov

Kontaktný formulár

Nemocnica, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)
Poliklinika, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)

Nahrajte svoj životopis, príp. motivačný list

Max. file size: 384 MB.
Max. file size: 384 MB.
Súhlas so spracovaním osobných údajov(Required)