Pridaj sa do nášho tímu

Zdravotníctvo potrebuje ľudí, ktorí sa chcú neustále zlepšovať. Presne taká je aj sieť ProCare a Svet zdravia.
Budeme veľmi radi, ak nás v našom úsilí osobne ako nový kolega podporíš.
#zdravotnictvonovejgeneracie #tysinovageneracia

Kontaktný formulár

 
 

Aktuálne voľné pozície pre absolventov

   

Stratený v prvý deň? U nás nie
Asi každý z nás si to už zažil. Ten pocit motýlikov v bruchu, keď začína niečo nové. Zmiešaný strach s radosťou a očakávaním, aké to bude prvý deň v práci.
Ako však vyzerá prvý deň v nemocniciach Svet zdravia naozaj? Aj toto sme sa opýtali našich primárov z michalovskej a spišskonovoveskej nemocnice. Majú sa mladí lekári báť prvej nočnej služby? Budú sa cítiť stratení alebo budú mať pri sebe skúsených odborníkov, ktorí im poradia?
Odpovede sa dozviete vo videu.

Chceš zažiariť? U nás môžeš
Pracovať v našich regionálnych nemocniciach Svet zdravia má mnoho plusov. Veľkým plusom sú menšie kolektívy. Kolegovia sa poznajú viac do hĺbky, starajú sa jeden o druhého.
Nových absolventov vnímame ako partnerov, priateľov. Rešpektujeme ich potreby i ambície. Ak by časom zistili, že to, čo si vybrali, nie je pre nich to pravé „orechové „, aj to vyriešime. Ako? Prezradili naši námestníci pre ošetrovateľstvo.

Nechceš byť priemerný? Pridaj sa k nám
Pre naše nemocnice Svet zdravia je dôležité, aby mladí kolegovia boli súčasťou našich tímov. Staráme sa o nich, aby profesne napredovali, vzdelávali sa a stali sa z nich odborníci. Ako vnímajú novú generáciu lekárov naši primári? Ako si predstavujú mladých členov ich tímov?

Dobrá medicína sa dá robiť aj v menšej regionálnej nemocnici
Vyspovedali sme našich mladých lekárov ako sa im pracuje v menšej nemocnici, aká bola ich prvá nočná služba, opýtali sme sa ich, aké boli ich začiatky v práci.

 
 • Vieme, že nastúpiť do nemocnice po škole, môže dať zabrať. Ak si sa aj v škole snažil a veľa naučil, určite prídu situácie, v ktorých budeš stratený. Naši kolegovia sa ti preto budú snažiť byť nápomocní. Nezabúdaj však, že aj ty ich môžeš niečo naučiť novým pohľadom na svet. Ver si a ak máš iný názor, povedz ho.
 • Od septembra 2020 rozbiehame rozvojové programy. Ak si zvolíš pre svoju atestáciu jednu z troch špecializácií, ktoré na daný rok vyberieme, môžeš sa ho zúčastniť. Absolvuješ kemp s našimi najlepšími odborníkmi, kde sa naučíš aj tzv. mäkké zručnosti. A počas zvyšku roku sa v rámci programu môžete pravidelne stretávať aj online a vzájomne sieťovať. Pre najbližší rok sa budú môcť do programu zaradiť budúci internisti, pediatri a rádiológovia, v ošetrovateľstve zase budúce pôrodné asistentky a inštrumentárky.
 • Do špecializačného štúdia ťa zaradíme v prvom možnom termíne od začatia pracovného pomeru a cirkulácie ti umožníme nielen v rámci našej siete, ako i v nemocniciach mimo nej. Chceme, aby si si vyskúšal, čo si vyskúšať chceš.
 • Počas špecializačného štúdia dostaneš finančnú podporu. Chceme ťa týmto motivovať, aby si u nás pracoval, lebo nám na tom záleží. Ale zároveň ti radi pomôžeme i pri rozbehu kariéry a profesijného života. Vieme, že začiatky bývajú ťažké.
 • Miestom tvojho pracovného výkonu, kde sa budeš pripravovať na špecializačné štúdium, bude konkrétna nemocnica, s ktorou uzavrieš pracovný pomer. Takže tam, kde chceš pracovať, môžeš aj atestovať.
 • Podporíme ťa a administratívne pomôžeme, ak budeš mať záujem o rezidentské štúdium.

 
 
 • Medicína je nikdy nekončiaca škola. Aby si sa mohol stále rozvíjať a skúšať nové veci (nie iba 2569. krát dookola tú istú operáciu), aj vďaka čomu ťa táto práca bude stále baviť, môžeš u nás absolvovať rôzne workshopy a prednášky. Interné alebo externé. Pre zdravotníkov organizujeme aj školenia na mieru. Odborné, medicínske, na rozvoj osobnosti, komunikačné či kariérne.
 • Ak sa v niektorej nemocnici našej siete začal realizovať nový, náročný zákrok, kolegovia zorganizujú workshop pre ostatných lekárov danej špecializácie. O naše skúsenosti sa totiž chceme deliť. Najmä s mladými, ako si ty.
 • Naše nemocnice sú regionálne. Sám asi vieš, že v malej nemocnici sa rýchlejšie dostaneš k reálnej medicíne a veciam, ktoré si chceš vyskúšať.
 • Ak sa v niektorej nemocnici začala využívať inovatívna metóda či moderná technológia, vždy sa snažíme ju rozšíriť do celej siete. Pracujeme s umelou inteligenciou, digitalizujeme, zavádzame postupy zo zahraničia, napríklad máme v Michalovciach robotickú prípravovňu liekov.
 • Snažíme sa tiež robiť veci lepšie, ako bolo dosiaľ dlhé roky v slovenskom zdravotníctve zvykom a často sme v tom lídri. Začali sme napríklad bojovať proti nozokomiálnym nákazám a verejne o tom hovoriť, aby sme inšpirovali iné nemocnice. Reálne stratifikujeme, iba o tom večne nerozprávame. Lebo je to pre dobro pacienta. Na to fakt hocikto nemá odvahu.
 • Ak budeš chcieť zaviesť nové medicínske know-how alebo robiť výskum, môžeš sa uchádzať o grant a vyskúšať si, či len neobjavuješ koleso.
 • Keď vytvárame nové postupy, spájame pediatričku z Michaloviec, internistu zo Svidníka, neurológa z Galanty a rádiologičku z Bratislavy. Pre špecializácie máme hlavných lekárov a hlavné sestry, ktorí spolu diskutujú a vymieňajú si skúsenosti. Posúvame vzájomne veci vpred, lebo nechceme stáť na mieste. Nebude to teda len primár v tvojej nemocnici, ktorý ťa môže viesť.
 • Nie sme iba sieť polikliník a nemocníc na Slovensku, ale sme súčasťou siete aj v Čechách a v Poľsku. Čo takto prediskutovať odbornú tému s kolegom v Karlovych Varoch alebo Katoviciach? Celkom lákavé.
 • Ale aj ty sám už môžeš svoje skúsenosti podávať ďalej mladším. Keď sa na to budeš cítiť, radiť môžeš medikom či študentom ošetrovateľstva v rámci našich súťaží a stáží.
 • Keď budeš šikovný, raz ročne máme veľkú celosieťovú odbornú konferenciu. Je to skvelá možnosť sa veľa dozvedieť a na konci sa aj zabaviť.
 • A keď budeš ešte šikovnejší, raz ročne oceňujeme najlepších lekárov, sestry, talenty, činy roka, atď v rámci galavečera Liga výnimočných. Lebo si vážime tých najlepších, chceme ich ukázať aj ostatným a odmeniť.
 • A máme aj svoj vlastný podcast. Spovedáme v ňom našich profesionálov, aby sme sa o názory a skúsenosti podelili nielen medzi sebou navzájom, ale aj s ostatným svetom.

 
 
 • Ak si budeš chcieť zabehnúť Maratón ČSOB v Bratislave alebo Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, preplatíme ti celé štartovné a darujeme funkčné tričko. Takto sa každoročne tímovo počas maratónov stretávame.
 • Chceme, aby si športoval celoročne a cítil sa dobre, preto ti vybavíme a prispejeme na Multisport kartu, s ktorou máš bezplatné či zvýhodnené vstupy na športoviská.
 • Aj keď máš rodinu či blízkych ďaleko od seba, v inej časti Slovenska, trom z nich môžeš darovať osobnú a zdravotnú starostlivosť v sieti polikliník ProCare. Ty sa môžeš, samozrejme, stať klientom ProCare tiež.
 • Počas leta budeš od nás tiež dostávať vitamíny a v novembri ti prispejeme na výživové doplnky. Nižšiu cenu zaplatíš aj v lekárňach Dr. Max.
 
 
 • Radi by sme ti povedali, že ťa čaká skvelý kolektív. Ale sám dobre vieš, že sú to len reči, lebo každý z nás má niekedy zlý deň. Ale snažíme sa vyberať ľudí nielen profesionálne, ale aj srdcom.
 • Pravidelne sa snažíme utužovať vzťahy na športových dňoch a tiež raz ročne všetci súťažíme na Penta hrách. Tam sme naposledy ostatným firmám ukázali, že naši zdravotníci majú na zlato!
 • Záver roka oslavujeme na vianočných večierkoch a leto na súťaži medzi našimi nemocnicami vo varení guľášu. Vždy chystáme aj osobité akcie k rôznym špeciálnym dňom (dňu zamestnancov, dňu sestier...).
 • Sme sieť nemocníc a polikliník a radi sa vzájomne inšpirujeme. A preto vždy vieme, čo sa kde deje. Každý mesiac preto vydávame interné noviny Náš svet a úspechmi sa chválime aj na spoločnom internom intranete, Facebooku či Instagrame.
 • Keďže naše nemocnice sú menšie, viac sa vzájomne poznáme a naše vzťahy sú pevnejšie.

 
 
 • Na pohovoroch sa nepýtame, kedy si plánuješ zakladať rodinu. Lebo rodičovstvo podporujeme. U nás môžeš mať ľubovoľný pracovný úväzok a napríklad, ak sa na to budeš cítiť, popri rodičovskej začať i trochu pracovať. Čo tak raz do týždňa alebo len doobeda?
 • Naše nemocnice a polikliniky nájdeš po celom Slovensku. Ak sa teda vydáš do iného mesta, presťahuješ za priateľkou alebo proste iba rozhodneš robiť radšej v ambulancii, stále môžeš ostať v našej sieti, kde už poznáš štruktúru a nastavenie.
 • Počas leta môžeš svojho nezbedníka poslať do nášho letného tábora, kde sa dozvie aj veľa o tom, ako sa starať o svoje zdravie.
 • Ak budeš mať doma prváčika, v prvý deň bude tvoju podporu potrebovať. Nemusíš si ale brať dovolenku, celý deň budeš mať platené voľno.
 • Keď sa počas dňa detí, 1. júna, vyberieš s deťmi do zoologickej záhrady alebo na detské predstavenie, vstupné ti preplatíme.

 
 
 • Kúpa auta nie je lacná záležitosť a možno budeš musieť cestovať do svojej nemocnice do iného mesta. Ak sa rozhodneš si ju ho kúpiť v KIA alebo Škode, dostaneš 7 až 9-percentnú zľavu. Pri celkovej cene to nie je vôbec zlé.
 • Menej zaplatíš aj v divadlách, pri kúpe elektroniky, kníh či predplatného časopisov a za menej sa i zrelaxuješ vo wellness. Dostaneš zľavy vo vybraných zariadeniach, predajniach či eshopoch.
 • Ak by si chcel ísť na dovolenku, doma či v zahraničí, a využil pri tom cestovku, v CK Satur sa môžeš tešiť zo zľavy 3 až 15 percent.

Podcast - Nezostal doma: Medik Igor dobrovoľne pomáhal v rožňavskej nemocnici

Hoci je ešte len študentom medicíny, počas pandémie koronavírusu sa ocitol medzi zdravotníkmi v prvej línii. Ako vyzerala jeho práca a mal vôbec nejaké obavy, že sa nakazí? A aké pozitíva podľa neho pandémia Slovákom priniesla?
Počas koronavírusovej epidémie sme sa rozprávali so študentom medicíny Igorom Kúdelom, ktorý vtedy pôsobil v rožňavskej nemocnici ako dobrovoľník. V ďalšej časti nášho Zdravého podcastu prezradí aj to, prečo raz musel pacienta naháňať po nemocnici a čím mu medicína tak učarovala, že si nevie predstaviť robiť inú profesiu.

Kontaktný formulár


Nemocnica, v ktorej by ste chceli pracovať (vybrať môžete viacero možností)

Nemocnica, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)

Poliklinika, v ktorej by ste chceli pracovať (vybrať môžete viacero možností)

Poliklinika, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)

Nahrajte svoj životopis, príp. motivačný list

Max. file size: 384 MB.
Max. file size: 384 MB.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Súhlas(Required)