Aktuality, Svet Zdravia, Stropkov    23.10.2018

8. ročník regionálnej súťaže Krídla túžby

Tak ako každoročne aj tento rok Prešovský samosprávny kraj organizoval už 8. ročník regionálnej súťaže v sociálnych službách pod názvom Krídla túžby. Cieľom súťaže je nájsť poskytovateľa, zamestnanca a prijímateľa, ktorí svojou mimoriadnosťou, kvalitou poskytovaných sociálnych služieb, výnimočnými úspechmi a inovatívnymi metódami práce môžu byť príkladom dobrej práce v sociálnych službách.

8. ročník regionálnej súťaže Krídla túžby

 

Súčasťou odovzdávania ocenení Krídla túžby je aj kultúrny program, v ktorom jednotlivé sociálne zariadenia predstavujú  svoju tvorivosť nadanie a schopnosti.

Zariadenia sa prezentujú na dvoch lokálnych koncertoch. Koncert, v ktorom sa prezentovalo aj Špecializované centrum sociálnych služieb Stropkov sa konal dňa 13.6.2018 v nádhernom prostredí rekreačného areálu Lysá Hora, Vyšný Kazimír. So svojim programom vystúpilo  17 poskytovateľov  sociálnych služieb. Naše zariadenie úspešne v speve reprezentovali naši prijímatelia,  pán František Cichý a pani Iveta Tomiová.

Do hlavného programu z lokálnych koncertov postúpili traja najúspešnejší interpreti a medzi nimi aj naše zariadenie. Dňa 2. októbra 2018 vystúpili v Divadle Jonáša Záborského v Prešove na slávnostnom odovzdávaní ocenení Krídla túžby. Slávnostné oceňovanie prebiehalo za účastí predsedu Prešovského samosprávneho kraja, členov vedenia PSK, zástupcov odboru sociálnych vecí a rodiny PSK,  predstaviteľov jednotlivých cirkví a ostatných zúčastnených.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Virtuálna anatomická učebňa

Aktuality 13.02.2019

Školy môžu súťažiť o virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa môžu učiť študenti stredných zdravotníckych škôl v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizuje Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine, totiž môžu pre svoju školu získať zriadenie virtuálnej anatomickej učebne. Stačí, ak svoju školu zaregistrujú na www.ucebnavau.sk a natočia videoprezentáciu, čas majú do 10. marca.

Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Svet zdravia Svidník

Aktuality 13.02.2019

Láska ma veľa podôb

Výstižný výrok pre Valentínsku kvapku krvi. Táto  kampaň trvá tento rok od 14.02.2019 do 21.03.2019. Nemocnica Svet zdravia Svidník sa taktiež zapojila do tejto kampane a v každú pracovnú stredu na Hematologicko – transfúziologickom oddelení môžu darcovia krvi prísť pomôcť inému človeku v zdravotnej núdzi aj takouto formou.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO