Aktuality, Svet Zdravia, Stropkov    23.10.2018

8. ročník regionálnej súťaže Krídla túžby

Tak ako každoročne aj tento rok Prešovský samosprávny kraj organizoval už 8. ročník regionálnej súťaže v sociálnych službách pod názvom Krídla túžby. Cieľom súťaže je nájsť poskytovateľa, zamestnanca a prijímateľa, ktorí svojou mimoriadnosťou, kvalitou poskytovaných sociálnych služieb, výnimočnými úspechmi a inovatívnymi metódami práce môžu byť príkladom dobrej práce v sociálnych službách.

8. ročník regionálnej súťaže Krídla túžby

 

Súčasťou odovzdávania ocenení Krídla túžby je aj kultúrny program, v ktorom jednotlivé sociálne zariadenia predstavujú  svoju tvorivosť nadanie a schopnosti.

Zariadenia sa prezentujú na dvoch lokálnych koncertoch. Koncert, v ktorom sa prezentovalo aj Špecializované centrum sociálnych služieb Stropkov sa konal dňa 13.6.2018 v nádhernom prostredí rekreačného areálu Lysá Hora, Vyšný Kazimír. So svojim programom vystúpilo  17 poskytovateľov  sociálnych služieb. Naše zariadenie úspešne v speve reprezentovali naši prijímatelia,  pán František Cichý a pani Iveta Tomiová.

Do hlavného programu z lokálnych koncertov postúpili traja najúspešnejší interpreti a medzi nimi aj naše zariadenie. Dňa 2. októbra 2018 vystúpili v Divadle Jonáša Záborského v Prešove na slávnostnom odovzdávaní ocenení Krídla túžby. Slávnostné oceňovanie prebiehalo za účastí predsedu Prešovského samosprávneho kraja, členov vedenia PSK, zástupcov odboru sociálnych vecí a rodiny PSK,  predstaviteľov jednotlivých cirkví a ostatných zúčastnených.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.05.2019

V trebišovskej nemocnici zaviedli novinku na tlmenie bolesti pri pôrode

Pôrodné bolesti môžu závisieť už iba od jediného gombíka. V Nemocnici Svet zdravia Trebišov zaviedli revolučnú novinku, ktorá pomáha budúcej mamičke tlmiť bolesti pri kontrakciách. Ako prví a jediní na Slovensku začali pri pôrode rodičky využívať liek remifentanil. Ten si budúca mamička dávkuje sama pomocou pumpy a vtedy, keď to potrebuje. Úľavu pritom pocíti do 30 sekúnd a trvá dve minúty.

Blog 21.05.2019

Aké zdravotné benefity má darovanie krvi?

Darovaním krvi nepomáhame len iným, ale do určitej miery aj sebe. Prispieva k regenerácii organizmu či zvyšuje odolnosť organizmu.

Aktuality 21.05.2019

Psychiatrický a neurologický deň

Viac ako stovka lekárov a zdravotných sestier sa zúčastnila 16. mája v rimavskosobotskej nemocnici na Psychiatrickom a neurologickom dni pri príležitosti 135. výročia založenia nemocnice.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO